Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec OGNIWO BIECZ -jakie ustawienia,problem ze spalaniem


WZOREK

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Właśnie zamontowalem w domu piec OGNIWO BIECZ 17 kw z podajnikiem ,na eko-groszek.

Od kilku dni siedzę przy nim ,próbując go ustawić.

Przy ustawieniach:

temperatura zadana 65*

temperatura CO i CWU 55*

wentylator 4

czas podawania 10sek

czas przerwy 45sek

 

piec pracuje z małymi przerwami,i jest bardzo ciepło w domu.Jednak po całym dniu palenia,szuflada z popiołem jest pełna a wokół ognia utworzył się pierścień z twardego żużlu.Nie wiem czego to może być przyczyną ?

 

Przy ustawieniach:

temperatura zadana 55*

temperatura CO i CWU 45*

wentylator 4

czas podawania 10sek

czas przerwy 45sek

 

piec pracuje przez krótki czas ,a następnie gaśnie !

 

Jakie powinny być mniej więcej ustawienia sterownika,żebypiec nie wygasał przy niższych temperaturach ?

Dlaczego powstaje taka twarda otoka przy spalaniu ?

 

Bradzo proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam taki piec jak ty tylko 20KW. To coś twardego wokoło paleniska może być spowodowane mokrym węglem, lub słabą jakością paliwa. ciekaw jestem co tam palisz. ja używam węgla z Juliana w tym sezonie w zeszłym używałem z Chwałowic spala się wszystko na pyłek, choć musze ci przyznać że czasem robią się takie "zpieczki".

Teraz moje ustawienia:

temp.-53

histereza-4

temo.pompy-51

praca podajnika-154(to nie żart)

przerwa podajnika-41

czas przepalania-145

opóżnienie went-5

przerwa przepalania-215(to też nie jest żart)

nadmuch obroty-3

zapomniałem o blokadzie ale tego nie zmieniałem o ile dobrze pamiętam -120

Te ustawienia używałem do ciepłej wody przez cały rok, twożył się duży kopiec żaru i temp. wachała się od 60-48 stopni choć była ustawiona na 53. Węgiel bardzo dobrze się spalał teraz używam tych ustawień przy tych temperaturach które panują-czyli odkręcanie grzejników gdy domownikom jest zimno- spisują się nieżle, zobaczymy jak przyjdą mrozy.

przez okres letni przy moich ustawieniach podajnik 150dm3 wystarczał mi na okres około 25 dni.

więcej pytań kieruj na mojego maila [email protected] odczytuje go raz w tygodniu więc na odpowiedz trzeba poczekać. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam podobny problem z piecem z podajnikiem 17KW "Ogniwo"

 

przy parametrach ustawionych przez serwisanta z "Ogniwo" piec ogrzewa około 90m2 zuzywajac ponad 40kg eko-groszku z kopalni Julian na dzien, na m-c liczac wychodzi 1,2 tony.

parametry ustawione przez serwisant:

temp.zadan - 45*

temp.CO- 40*

temp.CWU - 53*

czas podawania - 18'

czas przerwy - 55'

 

piec pracuje z malymi przerwami, w okoł ognia towrzy sie pierscien z zuzlu i spada do popielnika,

jakie ustawic parametry aby wegiel spalal sie calkowicie i zmniejszyc jego zuzycie

 

Moze ktos umie ustawic parametry takiego kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Witam Państwa .

Mam Piecyk ogniwko 15kw.

Kupiłem bo razem z domem.

Jest podłączony prowizorycznie według mojego zdania bo w ogóle na tym się nie znam.

Ale mam te problem. Zatrzymuje mi się podajnik ...może macie pomysła jak to usunąć polecacie jakiś serwis.

Pozdrawiam Arek z konina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.