Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynie Wzbiorcze


ORZEL007S

Rekomendowane odpowiedzi

...żeby odpowietrzały się obie linie zasilająca i  powrotna, a samo odejście do pompy jest ok 30 cm dalej. Mam nadzieje że przy podłączeniu takim jak na rysunku tym ostatnim, przy ewentualnym zagotowaniu się wody ,para i woda "zdąży" ujść. Kocioł 14 kW na miarkowniku. "Malownicza miejscowość" - czytaj zdarzają się zaniki prądu , dlatego wyjście z kotła zrobiłem 6/4, cala następnie do rozdzielacza idzie ok 6m  pex-em 32 i dalej pex-em 20 do grzejników, licząc że może częściowo zadziała grawitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, rura powrotna odpowietrzy się przez kocioł i dalej do naczynia otwartego. Grawitacja nie zadziała bo nie będzie spadków i grubych rur. Podłączenia kotła należy wykonać krzyżowo. Lub najlepiej to połączy ze sobą oba zasilania w kolektor do tego podłączyć naczynie otwarte, zawór bezpieczeństwa max 1,5 bar i pompę. Na powrocie podobnie. Dobre to wykonasz to zrównoważysz przepływy przez kocioł i nie będzie miejscowego przegrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wpiąć można tylko po co?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie wzbiorcze jeśli jest na strychu to radzę zabezpieczyć tak aby nie zamarzło, inaczej to nie radze być w domu jak się tak stanie i napalisz w kotle. Co do manometru to nie ma znaczenia czy będzie na zasileniu czy powrocie, jeśli nie masz możliwości kontroli wysokości słupa wody to manometr się przyda, warto przelew z naczynka mieć w miejscu gdzie dopuszczasz wody do instalacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabezpiecze w miarę możliwości...

przelew z naczynia mam już puszczony do kotłowni tam gdzie dolewam,pozostało mi podłączenie rury zaraz na wyjściu z kotla do naczynia fi 28 i na ta rurę mogę zaraz wpiąć ten manometr? Nic sie nie stanie?przecież na drodze do naczynia nie powinno być żadnych zaworów itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.