Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołączenie Grzejnika Do Istniejącej Instalacji Co


yanek37

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku zaznaczam, iż jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie. Instalacja w domu grawitacyjna, otwarta z zamontowaną pompką wymuszającą obieg czynnika grzewczego, piec SAS 17 kW, przewody miedziane. I teraz następuje moja fantazja: czy jest możliwe dołącznie grzejnika do tej instalacji, który będzie zamontowany około 8 m od pieca, nad poziomem pieca, natomiast rury łączące piec z tym grzejnikiem musiałyby "biec" około 1~1,5 m poniżej poziomu zamontowania pompki. Chciałbym w ten sposób zamontować grzejnik w garażu, dlatego też rury musiałyby "biec" również pod ziemią na odcinku około 5 m. Czy ma to szansę zadziałać? Jeśli tak, to bardzo proszę o prostą, nieskomplikowaną odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamontujesz pod jedną z gałązek to wszystko zależy od średnicy tej gałązki. Najpewniej to bezpośrednio za pompą. Wyregulujesz tzn. będziesz miał zrównoważony układ czyli grzejniki bliższe przydławiasz, dalsze otwierasz. Robi się to albo na nastawach wstępnych na zaworach termostatycznych albo jeśli takowych nie posiadasz to na zaworach powrotnych przy grzejnikach (takie na imbus). Nie wiem jak to u ciebie wygląda ale rury, grzejnik, zawór zasilający i powrotny, kolanka, to będzie na pewno potrzebne. Jesli prowadzenie tych rur dobrze rozegrasz to możliwe że będzie ci potrzebny tylko odpowietrznik na grzejniku.Gołym rurom pod ziemią może być zimno lepiej je w coś ubierz :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.