Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kotła Do Komina Z Kominkiem


natis04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie zapytanie?

Czy jest możliwość podłączenia i czy komin będzie działał poprawnie gdy podłącze do istniejącego komina "ceramiczny Fi 200" długość ok 8 m do którego jest podłączony kominek  z wyjściem Fi 180 podłącze dodatkowo piec z podajnikiem w ten sam komin w załączniku dodaję szkic który to obrazuje. 

post-41382-0-19747900-1449091036_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz tak podłączyć.

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury (D.U. 75 poz. 690 z p.zm.)

§ 145. 1. Trzony kuchenne i kotły grzewcze na paliwo stałe oraz kominki z otwartym paleniskiem lub zamkniętym wkładem kominkowym o wielkości otworu paleniskowego kominka do 0,25 m2 mogą być przyłączone wyłącznie do własnego, samodzielnego przewodu kominowego dymowego, posiadającego co najmniej wymiary 0,14x0,14 m lub średnicę 0,15 m, a w przypadku trzonów kuchennych typu restauracyjnego oraz kominków o większym otworze paleniskowym - co najmniej 0,14x0,27 m lub średnicę 0,18 m, przy czym dla większych przewodów o przekroju prostokątnym należy zachować stosunek wymiarów boków 3:2.

 

2. Piece na paliwo stałe, posiadające szczelne zamknięcie, mogą być przyłączone do jednego przewodu kominowego dymowego o przekroju co najmniej 0,14x0,14 m lub średnicy 0,15 m, pod warunkiem zachowania różnicy poziomu włączenia co najmniej 1,5 m oraz nieprzyłączania więcej niż 3 pieców do tego przewodu.

 

3. Piece, o których mowa w ust. 2, usytuowane na najwyższej kondygnacji powinny być przyłączone do odrębnego przewodu dymowego.

 

Czyli po naszemu - kominek może być podłączony tylko do osobnego komina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samobójca, czy próba morderstwa doskonałego.

Możesz używać tego samego komina, ale należy w trwały i widoczny sposób odłączyć właśnie nie używane źródło ciepła. Trwały i widoczny sposób odłączyć - czyli usunąć połączenie. Szybry - patrz pierwsze zdanie mojego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment. To problem w tym przypadku nie jest w rurze pod kątem 45 stopni a w podłączeniu dwóch urządzeń do jednego kanału?

 

Innymi słowy ta rura pod kątem 45 stopni jest całkowicie ok i nie łamie żadnych przepisów ani technicznych wymogów? Można podłączyć kocioł przez rurę o pochyleniu 45 stopni na długości 3 metrów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie rozumiesz co ci koledzy piszą.

To może inaczej-Jezeli urządzenia grzewcze znajdują się w rożnych pomieszczeniach to muszą mieć odrębne przewody kominowe-wyjątkiem są piece tzw.. "szczelne" ,takie piece można podłączyć do wspólnego przewodu kominowego,jak ?  o tym stanowi norma.Kotły .kominki,trzony kuchenne nie należą do urządzeń tzw. szczelnych, dlatego muszą mieć odrębny przewód kominowy.

Do tego pomieszczenia z kotłem dochodzi jakiś przewód , Jeżeli to przewód wentylacyjny ,to można zmienić jego funkcję z wentylacyjnego na spalinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garażu mam komin wentylacyjny. Ale wiążą się dwa problemy przez które nie mogę go użyć

Pierwszy  z nich to:

-przekrój jest 150 x 120 przy wstawieniu wkładu jeszcze na pewno zmniejszy się 

- budowa komina zaczyna się przy samym suficie i nie ma możliwości zrobienia wyczystki 

Drugi problem to:

-Komin wentylacyjny w garażu idzie równolegle z kominem sąsiada i będzie zaraz wojna o to że spaliny cofają się przez komin wentylacyjny do sąsiada. Przerabiałem już temat dymu komina z sąsiadem zaraz na  początku jak zamieszkaliśmy. Ale mimo że walczył nic nie wskórał. A teraz może być o to wojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatruję jeszcze dwa rozwiązania. Zbudowanie komina systemowego ceramicznego lub tzw. hybrydy

ale wiążą się z tym dość spore problemy.

Jeżeli chciał bym zbudować komin systemowy w garażu musiał bym dość mocno ingerować w strop "teriva" mogę nie zmieścić się między belkami. Drugi problem to pokój nad garażem jest dość mały i nie ustawny i wstawiając teraz komin stanie się bez użytecznym pomieszczeniem.

Jeżeli chodzi o Hybrydę to myślałem żeby zbudować na klatce schodowej ale problemem jest cena. Za cenę hybrydy mam zbiorniki na CWU i bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.