Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Tekla Draco 25Kw


pchelka05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna posiadam nowy kocioł firmy tekla draco 25kw, na ten moment spala mi ok.27kilo ekogr.na Dobę , jak go ustawić żeby palił trochę mniej? Ciężko cokolwiek znaleźć o tym modelu. Ustawienia na ten moment to: podawanie 5s, przerwa 28s.,postój 30 min, nadmuch 48%. Kociol włącz się jednak po ok 20 min, pracuje również jakieś 20min, wydaje mi sie ze to troch dlugo. Groszek jest wypalony w popiele tylko drobne spieki ale malo.proszę o rady co ewentualnie poprawić?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie należy zrobić termoizolację ścian i stropów (dachu). 10 cm styro lub wełny lepiej izoluje niż 2 m cegły pełnej lub 1,2 m pustaka żużlowego , poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Tekla Draco Duo, 25kW, użytkowany 2 mc. Sterownik Recalart Premium Lux. PU=150m2. Na razie ocieplony tylko dach. Ściany pustak 38. Parter i poddasze podłogówka, garaż i piwnica 6 kaloryferów ustawionych na min.

 

Podawanie ustawione chyba jako predefiniowane, nic przy tym nie grzebałem, więc chyba 5s.

Dmuchawa 90%.

Podawanie co 35s.

Duża przerwa 10 min.

 

Na razie na dobę idzie ok. 25 - 30 kg węgla, no ale dom nie jest docieplony.

Był też problem z alarmem na piecu, bo występowało cofanie żaru, ale było to na innych ustawieniach i teraz nie ma problemu.

Jak ktoś ma doświadczenia z tym piecem, chętnie wymienię się uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 23 st na parterze, noc 20 st. Poddasze w 2 pokojach 22 st w dzień, w pozostałych 19, a w nocy we wszystkich 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.