Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ups Do Kotła De Dietrich Mcr/ii 24/28 Mi


Ga184u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

             Był temat o awaryjnym zasilaniu kotła ,ale nie doszukałem sie Zadnych konkretów.(chyba ,ze nie dość uważnie szukałem)

Problem polega na tym ,bardzo częste wyłączanie prądy zmusiło mnie do zastosowania awaryjnego zasilania.

Zakupiłem Inverter Intex  Hulk 700 (moc ciągła 400 wat ,pełna sinusoida) + akumulator 150 Ah

Objaw jest taki : po zaniku zasilania z sieci przełącza się na przetwornicę ,piec nie wyłącza się, ale w chwili zapotrzebowania nie  może uruchomić na grzanie CWU.

Słychać ,ze probuje odpalić sie ale bez efektu.

Proszę o pomoc w roziązaniu problemu.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przetwornica może być za duża do tego kotła - jego obciążenie to ok 40W, aby się o tym przekonać dołącz do przetwornicy dodatkowo np zwykłą żarówkę 40-60W.

I wtedy zobacz na jego pracę.

Ponadto nie wiemy czy naprawdę z tego inwertera wychodzi sinusoida. ;)

Do tego potrzebny jest oscyloskop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zasilasz w tym kotle na paliwo stałe?

Ale mimo wszystko dołącz tą żarówkę - idzie o charakter obciążenia.

A co do przebiegu to będziesz pewny jak sprawdzisz oscyloskopem - kształt przebiegu i częśtotliwość, Intex to skośnooka produkcja - więc różnie bywa.

 

A dla De Dietricha wystarczy , że nie zgadza się częstotliwość wejściowa prądu lub jakieś większe zakłócenia i  kaplica - staje.

Trzeba pracę z UPS sprawdzić na innym zasilaczu - może na APC.

 

Podobne problemy DeD. ma przy pracy z agregatem - u kolegi na 4 szt agregatów z ani jednym nie chciała działać,

Natomiast Wolf lub Junkers z każdym z tych agregatów działały prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle na paliwo stałe zasilany jest sterownik , wentylator i pompa wodna.

Moj system jest rozbudowany ,połączone są solary,piec gazowy i piec na paliwo stałe.

System awaryjny zasila oczywiście nie wszystko na raz ale w zalezności od pory roku odpowiednie jego częsci.

Ok podłączę żarówkę,ale jakiej mocy ? i co ma wskazać ta żarówka?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy dmuchawy są to obciążenia indukcyjne wprowadzają przesunięcia prądu względem napięcia i mogą zakłócać pracę tej przetwornicy obciążenie żarówką lub inną rezystancją rzeczywistą  poprawi trochę tę zależność moc dobierz doświadczalnie lecz nie za wielką aby zbytnio nie forsować akumulatora .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.