Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Kotła Stalmark Duo-Pid 16Kw Zpid


KRZYSIEKapel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. postanowiłem że napiszę na jakich ustawieniach zakończyłem sezon grzewczy ale najpierw jaka wyszła średnia roczna. Miałem kupione 3 tony ekogroszku, które wystarczyły na 8 miesięcy palenia, co daje 12,5 kg na dobę, chyba nieźle. Cały sezon kocioł pracował w PIDzie, najlepsze ustawienia jakie udało mi się ustalić to min. podawanie 3s, maksymalne 9s. Minimalna przerwa podawania 30s maksymalna 90s. Obroty wentylatora od 1350 do 1850. Przy takich nastawach dawał radę na groszku 23Mj i na mocnym 28Mj bez żadnych doregulowań. Aktualnie ogrzewam CWU, ale już bez PID. Nastawy do trybu letniego to praca 12s, przerwa 48s, wentylator 20%, praca podtrzymania 13s co 30 minut i wentylator w podtrzymaniu mam 45s co 30 min. Kocioł pracuje max 5 razy na dobę, wylot do komina zamknięty w razie silnego wiatru. Minimalną temperaturę kotła zmieniłem na 50`C a obie histerezy mam na 8'C. Cwu zadane na 45' oscyluje od 42 do 48'. Zużycie groszku jak rok temu, około 3 kg/doba przy węglu 23 Mj, zakupionym po 700 zł co daje 2,10 zł dziennie plus śladowe ilości prądu. Mam nadzieję że ktoś skorzysta z moich wywodów, ale pamiętajcie że każda instalacja jest inna, Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Panie Piotrze

Mam pytanie dotyczące ustawień obrotów wentylatora. Mam również piec Stalmark duo pod 16kw i w moim menu nie występują obroty w tych wartościach jakie Pan przedstawia czyli 1350 obr. U mnie aktualnie ustawione mam min. 80 a Max. 250. Czy mam rozumiec że to jest min. 800obr a Max 2500obr?

Mam właśnie problem ze spiekami myślę że jest ich za duzo. Natomiast moje spalanie jest na dobrym poziomie przy temperaturach oscylujacych w granicach 0+-3C spalam ok 10kg na dobę i nie mam sadzy. Mój dom ma powierzchnię 160m2 ocieplony styropianem gr. 15cm.

Aktualne moje ustawienia to:

min. czas podawania 3s było 4

Max. czas podawania 5s było 6

min. czas przerwy 50s bylo 30

Max czas przerwy 90s bylo 40

min. obroty went. 80 było 100

Max.. obroty went. 250 było 280

współczynnik pod. 1 było 0

Praca nadzor:

Czas podawania 2s

Czas przerwy 20 min

Praca went. 30s co 12min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.