Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Taurus Gaur Duo 31Kw


inmar

Rekomendowane odpowiedzi

No to raczej normalne . Drobniejsza frakcja paliwa to i przepływ powietrza trudniejszy a rzadsze podawanie to raczej dobry objaw bo mniej paliwa zje kocioł (w przypadku akurat tłoka ) Dłużej się nagrzewa bo miał spala się mniej intensywnie i krótszym płomieniem ale przy pracy ciągłej kotła  to żadna przeszkoda .obserwuj jedynie popiół żeby nie było szlaki na końcu palnika bo to by znaczyło że za długo popiół leżakuje na palenisku i robią się spieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worek 25kg nie starczył nawet na noc,o 6 jak wstałem wszystko już było zmine.Fakt,że jak dobę nie chodziło ogrzewanie to dom się wyziębił i piec dłużej palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypałem go węglem,miał zużyłem dosypując do węgla i znalazłem następny kamień.Spróbuję z miałem jeszcze,ale poszukam lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na razie palę węglem o wyższej kaloryczności.Przy ostatnich tygodniach przy temperaturze +5-8 stopni spalał mi 25kg na dobę,przyszły mrozy - 4 i wychodzi mi prawie drugi worek.Nie wiem czy pogodzić się z takim spalaniem w moim domu,czy walczyć z ustawieniami.Przez okres świąteczny firma zamknięta więc tam kaloryfery na zero,jedynie grzeją rury,które tam idą pod sufitem a dochodzą do mieszkania na piętrze.Z worka węgla mam pełny popielnik o około połowy wiadra odpadu.Spieków nie mam,raczej popiół o kawałki węgla takiego wypalonego.Zmieniałem ustawienia,trochę tak chaotycznie w różne strony,ale spalanie było jednakowe.

Ostatnie ustawienia :

 

przerwa podawania 1 min 20 s

nadmuch 30%

przerwa w podtrzymaniu 50 minut

CWO 40 st,ale w bojlerze widać,że jest 60 stopni

zawór na wyjściu do grzejników 40 st

 

post-62882-0-56853800-1451568625_thumb.jpg

post-62882-0-11332100-1451568649_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inmar Jestes z Jastrzebia a palisz jakims brunatnym badziewiem ,dobre mialy z transportem kosztuje 350 zł prosto z kopalni ziemowit piast! drobny miał mieszam z flotem 3-1 ladnie sie pali i sie nie spieka zadnych zmian w ustawieniach jak odpalilem we wrzesniu. do teraz jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,to co na zdjęciu to węgiel z Castoramy,ale nie ten z "tani opał" , mam też węgiel z kopalni Jankowice z tym,że robię próby i oba spalają się podobnie.

 

http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/technika-grzewcza-i-ogrzewanie/materialy-opalowe-i-paliwa/wegiel/carbon-rn-25-kg.html#product

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inmar Jestes z Jastrzebia a palisz jakims brunatnym badziewiem ,dobre mialy z transportem kosztuje 350 zł prosto z kopalni ziemowit piast! drobny miał mieszam z flotem 3-1 ladnie sie pali i sie nie spieka zadnych zmian w ustawieniach jak odpalilem we wrzesniu. do teraz jest ok .

 

Nie mam doświadczenia z flotem.W sumie co ważne nie mam miejsca na składowanie opału,muszę mieć workowany,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup miał z kopalni Piast, Ziemowit albo Janina.

Zrób tak. Podjedź na skład opałowy weź na próbę ok 100 kg. Zrób próbę jak się to pali w kotle. Jak pali się dobrze to z tej samej pryzmy miału kup tyle ile potrzebujesz. 

Pozdrawiam

PS Workować mogą też na składzie, za dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi,mogę ponownie spróbować z miałem,poszukać muszę jedynie składu w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na składach zdarzają się miały różnej jakości dlatego zawsze należy kupić na próbę, a później to samo kupić.

Ja od lat korzystam z takiego rozwiązania, że węgiel wozi mi gość nie związany ze składem wtedy w jego interesie jest przywieźć mi dobry opał bo następnym razem u niego nie zamówię. 

Musisz znaleźć dobry skład w twojej okolicy i dowożącego - to on najszybciej Ci powie czy bieżąca partia węgla się spieka czy jest bardzo mokra.

Takie kontakty trzeba sobie wypracować a póżniej już jest z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inmar Jestes z Jastrzebia a palisz jakims brunatnym badziewiem ,dobre mialy z transportem kosztuje 350 zł prosto z kopalni ziemowit piast! drobny miał mieszam z flotem 3-1 ladnie sie pali i sie nie spieka zadnych zmian w ustawieniach jak odpalilem we wrzesniu. do teraz jest ok .

 

Podasz namiary na dostawcę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się namierzyć dostawcy  w okolicach Jastrzębia,najbliżej Pszczyna podobno.Z razji braku miejsca na składowanie opału zmuszony jestem kupować w workach i po 1 tonie.

Czy paląc miałem nie wychodzi go więcej niż węgla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas coś zmieniam i jak bym nie ustawił i tak idzie worek na dobę,przy minus poniżej 5 stopni już dwa worki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://skladystoklosa.pl/ ma miał z piasta 23 inmar zmieniles ustawienia kotla pali sie lepiej?

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc w znalezieniu składu.Byłem tam dziś i na próbę kupiłem 4 worki miału i dwa węgla z Piasta.Trochę to mają drogo bo węgiel 785 zł a miał 520zł,wszystko workowane.

Tak na szybko mam pytanie,jak Wy ustawiacie nadmuch przy miale,jest mocniejszy niż przy węglu,inne ustawienia też się zmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d..a nie wiem co robię źle,ale o 15 wsypałem worek miału a teraz się kończy,poza tym piec nie umie utrzymać temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawiona przeslone powietrza na wentylatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1 w nocy wywaliłem z pieca miał i zasypałem ostatnim workiem węgla.Piec nie umiał dojść do 42 stopni przy zadanej minimalnej 60.W piecu robiła się skorupa i blokowała chyba przepływ powietrza.Wentylatorem mieszałem,raz 30% raz 70% mocy,ale niczego to nie zmieniało.Klapka na wentylatorze jest automatyczna,jak wieje to jest otwarta i zamyka się po wyłączeniu.Zamówiłem dziś węgiel,ale tego miału mam jeszcze 3 worki.Kiedyś tam jak próbowałem z miałem to było podobnie,może mój piec się nie nadaje do tego paliwa,choć serwis mi powiedział,że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na węglu mam 1 min 10 s i wpierw tak na miale miałem,ale potem zauważyłem spadek temperatury więc skróciłem czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.