Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Taurus Gaur Duo 31Kw


inmar

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie spalam węgiel z niewielką resztką miału,co zostało to pomieszałem,ale niewiele tego było.Ja się nie nauczę chyba palić miałem,przynajmniej nie w tym sezonie.

Mam pytanie o czas podawania,czy ja dobrze myślę bo pomału zwiększałem przerwy w podawaniu i doszedłem nawet do 2 minut,ale czy czasem przez to piec dłużej dochodzi do zadanej temperatury przez co zdąży się podać wiele kolejnych dawek i nic na tym nie zyskuję ? Kiedyś maiłem nawet przerwy w podawaniu 8 - 10 sek i też się normalnie paliło tylko to były jeszcze temperatury około +10 stopni,ale teraz co zauważyłem robi mi się wyższa górka węgla na palenisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie palę tylko węglem,czas przerwy podawania 3 minuty,nadmuch 30%,schodzi mniej węgla,spala się prawie na miał,niestety dziennie muszę czyścić wymienniki ciepła bo są zawalone grubą sadzą.Skrócić czas przerwy między podawaniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nowy sezon i nowe wyzwania.Otrzymałem kod do menu serwisowego i mam możliwość  zmiany minimalnej temperatury,która jest ustawiona na 60 st.Czy zmiana o 5 lub 10 stopni w dół nie wpłynie na pracę kotła i jego żywotność ? Mam HZP i nie wiem czy na nim też się ustawia ochronę powrotu czy tym poziomem jest właśnie zadana minimalna temperatura ? Kombinuję bo przy takich temperaturach jak mamy aktualnie piec ciągle mi gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.