Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Big Fire 25Mj Z Leyroy Merlin


domdwe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Kupiłem awaryjnie ten groszek i za cholerę go rozpalić nie mogę a musze czymś grzać do czwartku / planowana dostawa czarnej perły /.

 

Juz wiem ze to rosyjski groszek ale jak np groszek z Wesołej super mi się palił na nastawach,

Podawanie 9sek

Przerwa 70sek

Dmuchawa 25%

 

Podtrzymanie

Podawanie 10 sek

Przerwa 15 min

Dmuchawa 10 sek

Postój 10 min

 

Tak teraz za chiny nie mogę rozpalić dziada. Tzn rozpalam. Ale po wejściu w automat gaśnie.

 

Ustawione CO 60st COW 50st

 

Kocioł Defro Sigma 16kw

 

Jakiś pomysł jakie ustawienia mogę na tym rusku zadziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gaśnie bo gaśnie, czy masz jakieś zabezpieczenie w sterowniku, że "jeżeli nie podniesie temperatury o stopień w ciągu 5 minut - wygasza kocioł"?

 

Węgiel ruski a ruski (miałem ruski, który musiałem spalac na małym nadmuchu, bo się żużlował popiół, miałem też ruski - trochę drobniej kruszony - który wymagał większego nadmuchu, żeby się w ogóle palić)- tak czy inaczej na pewno słabszy od wesołej i może się szybciej wypalać - sugerowałbym trochę skrócić przerwę w podawaniu i delikatnie mocniej dmuchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpalić się udało ale długo dochodzi do zadanej.

Ustawienia to zadana co 55st bojler 45st.

 

Ustawienia

Podawanie 6sek

Przerwa 57 sek

Wentylator 20%

 

Podtrzymanie

Podawanie 10 sek

Przerwa 20 min

Wentylator czas pracy 15 sek Postój 10min

 

Rozpalić zacząłem o 16.40 do zadanej doszedł o 19.16 potem wszedł w podtrzymanie od 19.20 do 20 znów praca. Dane z wykresu na kotle.

 

Jakieś sugestie co rano mogę poprawić bo jeszcze nie mieszkam i znikam do domu...

 

Może mieć na sytuację wpływ ze to drugie rozpalenie dopiero ? I tak naprawdę pięć grzal dopiero łącznie z 6h ?

 

Bojler póki co ma 31st z 45st zadanych a powrót 44 st z 55 oczekiwanych ?

 

Termostaty rozkręcone bo kafle kladzione.

Dom 220mkw ocieplony. Nie nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunek podawania do przerwy masz niemal 1:10, to raczej mało. Na mniejszym ci niedopala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spokojnie, spokojnie, jeszcze nie mieszkasz, dom nie wygrzany - ja bym nic nie ruszał, jeżeli nie gaśnie i przyzwoicie się spala.

 

Taki "świeży" dom potrzebuje trochę czasu, żeby się wygrzać - ważne, żebyś teraz nie wyłączał pieca, niech pracuje. Mury i posadzki złapią temperaturę i będzie przyjemnie i ciepło.

Nad zmianą stosunku podawanie/przerwa pomyślisz, jeżeli przyjdą mrozy i kocioł nie da rady osiągnąć zadanej (ale do tego czasu już wygrzejesz mury, więc będzie mu - "temu kotłu" - łatwiej).

 

Jak zmienisz stosunek przerwa -podawanie będziesz musiał od nowa dobierać nadmuch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.