Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji C.o. Proszę O Sprawdzenie Poprawnośći Połączeń


Mariusz0881

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce sam wykonać w moim domu instalacje centralnego ogrzewania i z wiązku z tym proszę o sprawdzenie mojego schematu i podpowiedzenie czy wszystko jest okey. Grzejniki będą aluminiowe "Krakowskie" z głowicami termosatcyjnymi. Piec myślę o SAS 17KW z podajnikiem, dom ma 140mk2. 

 

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.

post-64428-0-83235200-1442839186_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie tylko ten bypass niepotrzebny  na wyjściu z zaworu 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!!!

Tu masz dwa gotowce , z pompą  kotłową i drugi z zaworem 4-drogowym. Poczytaj -może ci to coś pomoże.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15929-wazne-pytanie-o-instalacji-dzialanie/page-3

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19228-schematy-instalacji-cocwu-z-ogrzewaniem-podłogowym-do-sprawdzenia/

pozd.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór zwrotny jeszcze w rozdzielaczu na podłogówki - za pompką. No i dlaczego wpiąłeś rozdzielacz od podłogi - jego powrót - na wejście pieca a nie na wejście zaworu 4d? celowo czy pomyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi, schemat mam już prawie gotowy do realizacji ale proszę jeszcze o sprawdzenie przekrojów rur. Planuje wszystkie piony wykonać w miedzi 28 lub plastik stabilizowany pp 25, natomiast wszystkie doprowadzenia od pionów do rozdzielaczy miedz 22 lub PP 25. Od rozdzielaczy do grzejników jak i podłogówka pex 16x2 firmy Wavin pex/alupex 16mm. (dobra marka??).

 

post-64428-0-61989300-1443002209_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy kotłem a zaworem 4D winna być rura metalowa o średnicy takiej jak przyłącza kotła. To samo dotyczy zaworu 4D.

Rura bezpieczeństwa musi być koniecznie metalowa o przekroju minimum 1 cal. Tam nie ma prawa być żadnego PP lub PEX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystkie rury zostaną wykonane z miedzi 28. Mam jeszcze pytanie odnośnie naczynia wyrównawczego, czy jest to poprawne połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie od kotła z wersji 1 przelew z wersji 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!

Kolego w poście #5 podałem ci dwa przykłady  jak prawidłowo i jakimi średnicami wykonać instalację CO.W przykładzie  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19228-schematy-instalacji-cocwu-z-ogrzewaniem-podłogowym-do-sprawdzenia/masz odpowiedż jak prawidłowo podłączyć naczynie wzbiorcze .Jest tam nawet podana odpowiednia norma jak to zrobić.

Dlaczego nie chcesz zastosować się do rady kol.Digitrax i wykonać te odcinki które proponował w stali a nie w miedzi.W zupełności wystarczą rury czarne które w instalacji CO  wytrzymują bez problemu 50 lat., a są duuuużo tańsze.Ponad to po wymianie kotła  który ci wytrzyma około 10 lat i tak te rury musisz wymieniać- bo nowy kocioł będzie miał inne wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

henryk1953

 

Przejrzałem temat który mi podałeś i doszedłem do wniosku ze lepiej pompę od podłogówki równiez umieścić w piwnicy. Wszystko mam juz jasne co i jak, ale do 100% pewności wklejam rys jak zamierzam to zrobić. Jeśli coś zauwazycie nie tak to proszę o krytyke jak i podpowiedzi.

post-64428-0-13624000-1443188107_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 3d na podłogówce lepiej chyba termostatyczny 20-43 st. a nie z siłownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że masz sterownik który obsłuży siłownik ale cenowo to chyba się nie opłaca zawór + siłownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Panowie co sądzicie o tym piecu z podajnikiem PANCERPOL PPS duo + sterownik st480 zpid? Warto zakupić taki piec o mocy 15kw na nowy dom 140m2 czy będzie za duzy? I jaki ruszt (awaryjny)  polecacie wodny czy żeliwny??  Link do aukcji: http://allegro.pl/kociol-co-piec-co-kotly-co-z-podajnikiem-15-kw-i5603483877.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.