Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin Do Pieca Kaflowego


michalkor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Zwracam sie do Was z prośbą o opinię. Zakupiliśmy mieszkanie w kamienicy z piecami kaflowymi. Głowne ogrzewanie będzie piecem gazowym kondensacyjnym z zasobnikiem firmy immergas. Jednakże chcąc zachować dla przyjemności piec kaflowy w salonie, wezwałem kominiarza. Jak wielkie było moje zdziwienie gdy okazało się że przewód kominowy do którego wpięty jest mój piec jest już zajęty przez sąsiada z dołu piecem gazowym( nasz piec kaflowy przez lata był z wkładką elektryczna więc komin pewnie zatkany). I że się nie da. Został jeden wolny przewód, tak aby zrobić sobie wentylację.A o piecu mogę zapomnieć. Jak wygląda to z punktu widzenia prawa. I wpadłem na pomysł, nie chcąc wchodzić w konflikty z sąsiadami jeszcze przed wprowadzeniem się, że przekuję się przez pozostały wolny przewód na zewnątrz budynku i zrobimy nowy komin na zewnątrz, taki ze stalowych rur. Natomiast uszczelnimy dokładnie przewód ponad rurą wylotową z pieca (tą która ma wychodzić na zewnątrz do komina) i powyżej zrobimy kratkę wentylacyjną. I teraz proszę o opinię czy można tak, czy nie będzie problemu itd. Jest jeszcze jedna opcja. Piec podłączony do przewodu kominowego i jako wentylacja zrobienie tzw zetki. Podobno teraz są całkiem solidne, takie że nie wieje do środka itp. Ponieważ zupełnie nie znam się na tego rodzaju sprawach, a nie chce mieć jakieś lipy w nowym mieszkaniu, proszę o opinię. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.