Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Kotła Z Podajnikiem - Proszę O Pomoc Was


bietka

Rekomendowane odpowiedzi

Pokręcona instalacja tzn. grzejniki i podłogówka,czy coś jest na prawdę w instalacji spieprzone i siedzisz na bombie?

Może być Skam 25kW,może być Witkowski KMB-RB 25kW.

Jeżeli jesteś pro-eco,są w 5 klasie czystości spalin 2 kotły na miał ale tłokowe:

Kotrem KWMP 2 CERAMIC 25kW

Zgoda Wieprz ISKRA EKO 25kW

Animus,żeby nie było ;)

Te dwa ostatnie niestety drogie,nowości i ekologia(moda)kosztuje :(

Odpowiedz sobie na pytanie czym chcesz palić i będzie Ci łatwiej dokonać wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

 

Decyzja zapadła.Kupuję 25 kw teraz tylko został wybór firmy?

Skam P-Premium?Co myslicie? Ponieważ moja instalacja jest bardzo rozbudowana i pokręcona/tak jak cały ten moloch/  potrzebny mi będzie sprzedawca który pomoże w razie konieczności.Poprosiłam fachowca o pomoc ale nikt nie chce się bawić w takie drobne przeróbki i montaże zakupionych poza nimi kotłami.

Na szczęscie już mam wsparcie męża więc sama nie zostanę z problemem.

 

Są już dostępne sterowniki do rozbudowanych instalacji, więc da się sporo wykombinować tylko napisz w czym rzecz to porozmawiamy i przedyskutujemy z forumowiczami różne opcje.

 

Skoro fachowiec nie chce zarobić bez problemu znajdziesz innego, który chciał będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

O matko,ależ instalator mi namieszał w głowie.Wygrałam wojnę o moc kotła bo oczywiście 25 kw za mały brać najmniej 35 kw.Poleca klimosza żeliwnego z retortą.Na wycenę czekam.

 

Rozważałam ogniwo eko plus a może nawet M ew.sasa z czujnikiem żaru lub rbr a tak naprawdę im więcej czytam tym głupsza jestem.

 

Wybór bardzo trudny. Poradzcie coś kobiecie bo zwariuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fachowiec ma z tego kotła prowizję i stąd jego parcie na model lub firmę 

jeśli wiesz jakiej mocy potrzebujesz to pozostaje skoncentrować sie na podstawowym paliwie i najlepszym do tego palniku oraz na sterowaniu poprawnym Twoją instalacją

jesli ma być tylko najlepszy ekogroszek mozesz brać kocioł z palnikiem fajkowym ale jak planujesz gorsze groszki lub miały szukaj z ardeo lub pochodnymi ekoenergii

sterowanie ma dać rade obsłużyć Twoją instalację najlepiej bez potrzeby dokupowania dodatkowych modułów czy sterowników zaworów oraz nie przysparzać kłopotów z ustawieniami. dobrze by był ster z modulacją mocy a nie zwykły dwustan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma spalać gorsze ekogroszki np chwaloną tu czarną perłę.Na stronie klimosza nie ma informacji jaki to palnik tylko np retortowy

http://klimosz.pl/oferta/kotly-automatyczne-stalowe-i-zeliwne/klimosz-combi-b---zeliwny-kociol-na-ekogroszek--pelety-i-drewno--zeliwny-palnik-retortowy

Wyłapałam tylko z natłoku informacji że polecany żeliwny klimosz spala dobrze tylko groszko za 1000 zł​

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienniki żeliwne sa trwalsze od stalowych, mają jednak niższą sprawność i nieco wyższe straty kominowe. kocioł żeliwny Kielara ma kolega czp01 nie wiem czy się pojawia na forum jeszcze ale możesz poszukac jego wpisów. zadzwoń do firmy i dopytaj o ten palnik. jesli mozna na nim spalac miał to będzie dobry, jesli nie odpuściłbym.

problem z tym modelem który linkujesz jest taki że tam jest 15KW 20KW a potem dopiero 32KW to trochę za dużo moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgla idzie ok 100kg dziennie.Przy obecnej temp zapalony od góry o9 rano bez nadmuchu wypala się ok 15.Upierdliwe jest rozpalanie go od nowa i stąd myśl o wymianie pieca by tylko dosypywać i raz w czas wygaszać.

 

Sama sobie nie poradzę z tym wyliczenie,ojciec to kompletny beton w tych sprawach -on lubi siedzieć w kotłowni i szuflować a mama na spokoj bo ojca nie ma.To ja z czynszu za wynajem kupuję opał i osiwiałam przez to.Na pomoc sprzedawców wolę nie liczyć bo ilu z Was im zaufało i teraz ma przewymiarowane kotły?

 

 Ponieważ i tak obawiam się dużego spalania chciałabym by móc spalać gorsze paliwo.

 

 

Cześć Bietka,

życzę Ci przemyślanych i udanych zakupów, tymczasem dorzucę coś od siebie, żeby Ci sprawę życzliwie skomplikować :).

Odzywam się, bo do listopada tamtego roku miałem prawdopodobnie ten sam piec - 35kw Heitza, a teraz mam żeliwną Teklę Tytan 28 kw. Nie będę się odnosił do Twojego realnego zapotrzebowania na ciepło, dostałaś już dobre rady żeby zrobić OZC. 

 

1. Za duże zużycie - 100kg węgla na dobę.

2. Zbyt mała stałopalność (6 godzin).

3. Palaczem jest konserwatywna w sprawach techniki palenia węglem osoba,

4. Kolejna osoba cieszy się, że palacz spędza czas w kotłowni (palacz ma dużo czasu i lubi szuflować),

5. Pieniądze nie są dużym problemem (jesteś gotowa zmodernizować instalację),

6. Jednak zwracasz na nie uwagę, bo jesteś gotowa palić gorszym paliwem.

 

Możesz nauczyć ojca spalania węgla metodą boczną opisaną tu: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16702-spalanie-boczne-krocz%C4%85ce-w-g%C3%B3rniaku/, o ile tylko uda Ci się ten beton skruszyć. Jest to najtańsza opcja, w której wszyscy możecie być szczęśliwsi - Ty, bo może być taniej, a Ojciec będzie miał co robić. Kocioł do tej metody nadaje się bardzo dobrze - ma dosyć głęboką komorę. Tą metodą można palić orzech, groszek, a nawet miał. Zawór 4D będzie dodatkowym atutem, zwłaszcza w tym modelu - ja swój wykończyłem zbyt niską temperaturą na kotle. Możesz ewentualnie wstawić do tego pieca kilka szamotówek, ale to temat na kolejną dyskusję.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam juz siły by walczyć z palaczem-ojcem.To niereformowalny etat. :rolleyes: Zmienię kocioł na podajnikowy i zwrócę palacza żonie.

Marzy mi się stała temp w domu a nie sauna jak teraz i zimno rano przed rozpaleniem.

Do wykonania OZC potrzebna jest dokumentacja domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawęziłam wybór do sas solid i ogniwo eko plus M.

Co sądzicie?W sasie interesujący jest czujnikżaru sterujący spalaniem.Czy to się sprawdza czy to chwyt marketningowy?Ja nie nmam pojęcia jak ustawiac sterownik i dlatego z uporem szukam automatu.

Poradzcie coś -nie upieram się przy tych wyborach bo nie zalezy mi na 5 klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są kotły w 5 klasie.

Ja bym chyba rzucił się na Solida i chyba wyjdzie taniej niż M-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.