Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzięki za szybka odpowiedź a skoro jeszcze ktoś czyta te moje wypociny :)  to jeszcze podpytam apropo ogrzewania podłogowego zanim wyleje posadzki. Hydraulik zrobił u mnie ogrzewanie podłogowe bez żadnych sterowników pokojowych temperatury wszystko ma niby ustawić na przepływach i tu moje pytanie czy tak będzie dobrze? czy możne jednak wrzucić coś w podłogę żeby później ewentualnie sterować w danym pokoju temperaturą np w sypialniach na górze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sterować w pokojach to tylko siłowniki na belce rozdzielacza odcinające poszczególne pętle sterowane termostatami pokojowymi.

Termostat ma wbudowany własny czujnik  i mierzy temp w pomieszczeniu,

Wylewka ma dużą bezwładność i takie coś srednio się sprawdza.

 

W podłogę  tylko idą czujniki regulatorów ogrzewania elektrycznego - taki czujnik mierzy nie temp w pomieszczeniu tylko temp wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. rozumiem już o co chodzi na razie nic nie będę instalował ale jak by mi się za jakiś czas odwidziało i bym chciał do sypialni zamontować termostat pokojowy to wolał bym sobie przygotować zanim jeszcze nie ma posadzki , rozumiem ze trzeba by było puścić w posadzce od rozdzielacza do danego pomieszczenia kable tylko jakie?? i do rozdzielacza musi być też chyba prąd do tych siłowników??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam panowie posadzki w piątek zostały wylane dołożyłem 2 grzejniki w łazienkach WIELKIE DZIĘKI że namówiliście mnie do tego było trochę z tym roboty w 4 pomieszczeniach musiałem podłogówkę po części zdemontować ale sam  dałem jakoś radę:) powrzucałem sobie jeszcze kable pod ewentualne termostaty pokojowe, i znajomy hydraulik zamontował mi stelaże do kibelków i bidetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.