Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miałowiec 100 Kw Nagrzewnica Powietrza


ciekawski31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem,potrzebuję maksymalnie poprawić widok z komina.Miał rozpalany od góry,pionowe i poziome dysze napowietrzające,wysoka komora spalania a mimo to widać dym.Może jakiś dodatkowy tlen w tylnych kanałach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe,piec odbiera za dużo ciepła ,komin po dojściu do zadanej ma 40-60,myślałem podgrzany tlen dac w tylny kanał-czy to wyjdzie.W Kalvisie widziałem z boku krótki wlot i pewnie działa,może ktoś testował różne temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mam problem,potrzebuję maksymalnie poprawić widok z komina.Miał rozpalany od góry,pionowe i poziome dysze napowietrzające,wysoka komora spalania a mimo to widać dym.

 

 

Powietrze wtórne jak chcesz dawać to musi iść w ogień, żeby coś dało, ale nie sądzę aby było to potrzebne.

Musisz ustawić tak nadmuch, aby dmuchawa chodziła jak najdłużej, a jak najmniej pracowała na przedmuchach.

Spowolnij spalane. Na miał posyp popiołu, a jeszcze lepiej skruszonej szlaki, tak z 5 cm, tylko po środku zostaw miał w miejscu rozpalania.

Dmuchawa na minimum, może nawet trzeba przesłonić.

Ja zasłaniam 1/2, bo w moim KWMSie 250kW jest WBS1, które daje 1500 m3na godzinę.

Dym w zasadzie nie występuje i stałopalność wzrosła drastycznie.

A i tak zamierzam włożyć do środka palnik retortowy 150kW.

Swoją drogą jaką masz nagrzewnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogień sięga do przejścia w tylne kanały,z różnych miałów różnie.Dam tam trochę szamotu i zobaczę,tą szlakę też spróbuję.Najlepiej jak zajmuje się cała powierzchnia paleniska na raz.Może powinienem

Pomyśleć o zmniejszeniu powierzchni palenia,na rzecz wysokości,by opału było tyle samo.

Co do retorty ,myślisz że to wystarczy,by nakarmić tego kolosa?A piecyk to rzemiosło,całkiem udane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do retorty ,myślisz że to wystarczy,by nakarmić tego kolosa?A piecyk to rzemiosło,całkiem udane.

Moja 250tka ma mocy ciągłej 125kW i powierzchni 21m2.

Spokojnie obrotówka Ardeo da radę.

Kolega ma taki palniczek 100kW i naprawdę ostro daje.

Swoją drogą też mam nadmuchowca i w końcu wstawiłem w niego retortę, tylko mniejszą 38kW. Inne życie, jak ją włączam w październiku, to chodzi na ogół non-stop przez miesiąc, tylko opał do kosza i popiół. Kiedy mam czas i mi pasuje. Nie trzeba czekać aż wygaśnie, szarpać z czerwoną szlaką.

 

Z szamotem się wstrzymaj, bo sam szamot Ci nic nie da.

Dymi Ci sie, bo właśnie zajmuje się cała powierzchnia paleniska na raz. Dlatego popiół aby to ograniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda miałowiec ,,uzależnia,,dobrze obliczyć opał i przewidzieć pogodę,bo jak nie to cały zysk taniego opału poszedł w atmosferę.Ja brałem bardziej pancerpola pod uwagę ale może skorzystam z Twoich doświadczeń.Mam w planie coś większego,250-300 i do tego nagrzewnice wodne,masz może doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ja brałem bardziej pancerpola pod uwagę ale może skorzystam z Twoich doświadczeń.Mam w planie coś większego,250-300 i do tego nagrzewnice wodne,masz może doświadczenie w tym temacie?

Mam Ardeo, kolega ma Ardeo. Zresztą tu na forum też polecają obrotówki Ardeo.

U mnie się sprawdza. Zresztą do domu, do swojega Dakona też chyba założę 12stkę tej samej firmy.

Nagrzewnic wodnych nie mam, ale rozważałem takowe do jednego tunelu. Ale kosztowo wychodziło tak samo jak tradycyjne ogrzewanie wodne, a dużo drożej od nadmuchu gorącym powietrzem. Nagrzewnice swoje kosztują.

Jednak przy tak dużej mocy nie wiem jak z trwałościa odbiornika ciepła chłodzonego powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

550m2 tunelu dogrzewam powietrzem. Ale ta 38to trochę mało. Mam jeszcze drugie palenisko zasypowe. Odpalane poniżej -2st.C.

Nie założę 200kW z dwóch powodów: mało miejsca w palenisku i brak zapotrzebowania na taką moc. Poza tym część z tych 21m2 wymiennika jest w komorze załadunkowej, a ta nie będzie odbierać ciepła, tylko przyjmie palnik i będzie zasobnikiem na popiół.

A tak zawodowo to kwiatki uprawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem to ,,witaj w klubie,,.Trochę naświetlę,kilka obiektów pojedyńczych,tam mam nagrzewnice na pancerpolach,eksperymentuję z miałowcem też powietrzny,dobry bo na wszystko.Mam też trochę c.o.i tu mam zagwozdkę,stara 250 ala" pleszew"kończy się,a wolę nie robić wymiany na pełnej obsadzie.Jakieś sugestie ,palnik,kocioł do 300kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może trochę,ale to też "wina"szerokości 600 to dużo i może średnicy otworów napowietrzających.Muszę zrobić jednego z 500 ,ale czy starczy wtedy miału,by zapewnić stałopalność.Żeby to było tańsze te próbowanie ,można by robic eksperymenty cały czas.Miałem taki przypadek,piec na eko-trzy ciągowy,dałem mu studzenie 6200m3 na h,a on jak zaczarowany.Temperatura staneła na37 podajnik pracuje non stop,w tunelu zimno.Dałem studzenie ok.3000 i szok temp.łapie moment w tunelu ciepło,i czemu to tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.