Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heitz Eko 3 16Kw- Niedogrzany Dom?


Rayman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otóż zakupiłem sobie piec Heitz Eko 3 16 kW i nie wiem czemu, ale gdy temperatura na zewnątrz jest na około - 5 st to w domu mam maks 18 st, co nie jest zbyt rewelacyjnym wynikiem, a do tego kosmiczne spalanie ekogroszku, około 50 kg na dobę.. Dziś( na zewnątrz temperatura około 7 stopni na plusie) w domu mam około 20 stopni, więc tak w miarę bym to określił, ale spalanie nadal ogromne.

Może opiszę instalację: Jak już wspomniałem piec Hietz Eko 3 16kW z podajnikiem Brucer. Temperatura zadana 65 stopni i piec ją utrzymuje, tzn osiągnie zadaną temp i utrzymuje ją około 6 min, potem spadnie o dwa i znów się załącza. Temperatura powrotu to 50 st. Nie mam zamontowanej pogodówki. 

Moj dom był zbudowany w 1969 r. więc jest on starego typu budownictwa, ma około 140 m2, nie jest w żadnym stopniu ocieplony, ściany gołe, strop nieocieplony. 2 lata temu jak montowałem piec, to była wymieniona cała instalacja C.O. W domu jest zamontowanych 8 grzejników, ale po kolei. 3 poje są na rogach budynku, mają po dwa okna, ich wymiary to około 5mx5mx2.7m w każdym z nich jest zamontowany jeden grzejnik 1600x600 firmy Purmo o mocy około 2700W( nie wiem czy nie za mały), w kuchni jest jedno okno, brak podłogówki, około 4mx5mx2.7m też jest taki sam grzejnik 2700W, ostatni pokój jest mniej więcej o metrażu kuchni i on ma także zamontowany ten sam grzejnik 2700W, w nim jest jedno okno. W korytarzu mam o mocy 1350W i w altance o mocy 1000W, grzejnik łazienkowy ma 315W. Piec ogrzewa także bojler 300l wody, z tym, że wężownica jest tylko do połowy wysokości, ponieważ mam założoną instalację solarną do ogrzewania CWU. 

Otóż problem tkwi właśnie w niedogrzaniu pomieszczeń podczas mrozów, nie wiem czy to z winy zbyt małego pieca, czy też może mam zamontowane za małe grzejniki w domu. Te wszystkie parametry obliczał fachowiec( o ile mogę go tak nazwać). I tutaj jest moje zapytanie w kierunku Was- forumowiczów co o tym sądzicie, czy ten piec nie jest za mały, co mam zrobić, aby zmniejszyć spalanie tego pieca.. ( moi znajomu przy temperaturze dodatniej palą dwa razy mnie ekogroszku ode mnie) Kaloryczność węgla to 27k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kocioł taki sobie ale na początek trzeba wziasc kupił wełnę min 25cm prasowanej poukładac na strychu i to zagwarantuje że te grzejniki wyrobią i bedzie ciepło

teraz ustawienia kotła czy do popielnika spadaja niespalone grudki opału ???

drugie czy na zasobnik jest osobna pompa sterowane z kotła

czy pompa na CO jest na pierwszym biegu czy na drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten piec nie jest za mały

Jak Twój dajmy na to Passat zacznie palić 20/100 i zamulać, to też będziesz podejrzewać, że ma za mały silnik, czy będziesz szukać usterki?

 

Skoro kocioł dochodzi do zadanej, po czym robi sobie postój, to znaczy że nie tylko nie jest za słaby, ale ma wolne moce przerobowe. Gdyby był za słaby, to non stop dmuchałby i podawał opał, a mimo to miałby problemy w dobiciu do temperatury zadanej.

Wygląda to tak, jakby instalacja była w jakiś sposób ograniczona w oddawaniu ciepła poniżej aktualnych potrzeb domu, a kocioł tańczy tak jak mu instalacja pozwala. Nie ma odbioru ciepła, to idzie w odstawkę.

Wyjaśnić warto:

  • Czy jest zawór 4d? Jak ustawiony? Kto/co nim steruje?
  • Czy są termostaty na grzejnikach? Jak ustawione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.