Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co + Cwu - 100M2 - Bufor ? Solary?ekogroszek


fil222

Rekomendowane odpowiedzi

witaj, dorzucę swoje 3 grosze. Szukałem pieca na wszystko z zalozeniem, ze ma byc ruszt wodny zeby cos tam spalic wiosna/jesien. Zeby palic tanszym paliwem jak podstawowe bedzie za drogie. Teoretycznie moge pali miale, eko, pelletem i drewnem. I co? Rozpalilem pelletem i...za zadne skarby tego juz nie zmienie. I w ten sposob stalem sie wlascicielem kotla do wszystkiego czyli do niczego.

Teraz wiem, ze musze wymienic kociol na taki co pali tylko pellet. No chyba ze mozna moj weber reto duo przezbroic zeby pracowal z palnikiem na pellet (jesli ktos ma doswiadczenie i pomysl to zapraszam do dysksji).

Druga sprawa to kominek. Postawilem jakis maly. Mial byc tylko dla klimatu a sie okazuje ze jak nie chodzi kociol to ptacuje caly czas kominek. I tu tez zonk bo nie mam rozprowadzenia powietrza.

Z drugiej strony gdybym mial gaz - to bym sie nie zastanawial. 

Pomysl dobrze zebys sie nie wpakowal w bagno.

Byc moze nalezy rozwazyc piec/kominek na pellet w salonie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za próby ucywilizowania mnie i odciągania od węglowych paliw :)

 

Tan na ten moment w kolejności jaką bym wybrał :

 

1. Piec na pelet z awaryjnym paleniem drewnem ( podłogówka 60m - grzejniki 40m ) - trochę automatyki  i zasobnik CWU i mam nadzieję że bez bufora .

2. Poma ciepła lub piec kondensacyjny ( podłogówka po całości )

3. Grzanie prądem a kasę z kominów, i urządzeń typu piec czy PC - w ocieplenie - do tych systemów muszę jeszcze doczytać

 

Wszędzie awaryjnie kominek :)

Ja bym proponował jednak dla pelletu - podłogówkę po całości , ale dobrze policzoną i dobrze wykonaną oraz dodatkowo grzejnik (i) łazienkowe

 

Co do kominka. pieca na pellet to bardzo fajne, ale drogie rozwiązanie - 8-10tys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował jednak dla pelletu - podłogówkę po całości , ale dobrze policzoną i dobrze wykonaną oraz dodatkowo grzejnik (i) łazienkowe

 

Co do kominka. pieca na pellet to bardzo fajne, ale drogie rozwiązanie - 8-10tys 

 

Myślałem że przy części z grzejnikami ( 3 sypialnie ) i będzie łatwiej o zestawienie kotła bez bufora ?

Przy braku prądu - awaryjnie drewnem i grzejniki by odebrały ciepło ? a podłogówka nie zadziała .

 

Ile takie instalacje w przybliżeniu by kosztowały - materiały + robocizna ? CO+CWU

 

1. Piec na Pellet

2.Pompa Ciepł

3.Piec 1f kondensacyjny

4. Rozwiązanie grzania prądem

 

Dziękuje za spore zainteresowanie tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny urządzeń masz w necie, natomiast ceny inst to pytaj lokalnego instalatora

Liczenie że będziesz palił w kotle na pellet drewnem jest przesadą - dobry kocioł jest tylko na dane paliwo, do drewna masz kominek.

Z resztą bez prądu to drewnem w takim kotle też nie pogrzejesz, coś musi pompy napędzać np UPS

Podobnie jak kocioł kondensacyjny, nie mówiąc o PC lub grzaniu domu elektryką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzę przeczytać jeszcze raz 1 post, w domu ma być 20 cm styropianu i co bardzo ważne parterówka bez poddasza, przecież już niedużo brakuje do uzyskania domu "pasywnego".

przy założeniu że kocioł + komin to ok 15 - 18 tysi, to jest od 75 do 85 m3 !!!dodatkowo!!! styropianu, a teraz pytanie czy ktoś kto w obecnych czasach i obecnych technologiach, świadomy wyboru będzie poszukiwał tak kapitałochłonnych urządzeń grzewczych ? jak dla mnie pytanie retoryczne.

teraz wg mnie, należy postawić pytanie: jaki system grzewczy polecacie do domu parterowego bez poddasza gdzie na ścianach jest ok 30 - 40 cm styro, płyta fundamentowa 30 cm styro, na stropie 40 cm styro, stolarka z ciepłym montażem.

 

Przy takich założeniach to przy jakiej temp zewnętrznej zajdzie potrzeba włączyć ogrzewanie ? Czy mając taki budynek ktoś chce świadomie narażać się na problemy tupu szlakowanie opału, zerwanych zawleczek, niskiego powrotu, czy i gdzie kupić pellet lub co nie daj Boże groszku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.