Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie w Solarium/Studio Urody


matekldz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Duzo szukalem w internecie ale tak naprawde nie znalazlem nic... Otoz niedawno otworzylem solarium... Stara kamiennica bez ogrzewania... Jest zimno... Na poczatku grzalismy konwektorem ale ciepla to dawalo znikome ilosci... teraz grzejemy piecykiem na butle... i to tylko w pomieszczeniu gdzie sa robione paznokcie... jest cieplej ale nie cieplo... w pozostalych 2 pomieszczeniach bardzo zimno zwlaszcza na zapleczu... w pomieszczeniu gdzie sa lozka tez... no chyba ze jest duzy ruch klientow to sie wtedy robi cieplo... jedno lozko mam podlaczone pod wywiew powietrza na zewnatrz (ogromna ilosc wyrzucanego powietrza=rowna sie ogromna ilosc zasysanego powietrza z dworu teraz z temperatura lekko na minusie...). Dlatego jedno z lozek jest odlaczone od wentylacji i cieple powietrze rozchodzi sie po lokalu). I teraz pytanie jak roziwazac ten problem zima? Lozka musza byc podlaczone do rur... Zastanawialem sie nad instalacja kominka na zapleczu lub zrobienia instalacji z grzejnikami na eko groszek... powieszchnia calego lokalu to ok 60m2... ALE... nie wiem czy wolno? zna ktos przepisy dotyczace solarium? Czy mozna kociol ustawic na zapleczu? Nie wspomne o duzym ciagu powietrza kiedy chodzi to lozko podlaczone pod wentylacje... Czy nie cofaly by sie spaliny z komina? Przepraszam ze tak rozwiezle...

 

RATUNKU!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie ty pierwszy jestes zdziwiony ze zimnona solarum ,niestety kazde łuzko wywala wywala ok 800 m powietrza na zewwnatrz to kazde 800 metrów trzeba dostaczyc i ogrzac jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest system wentylacji na wienej na komorze mieszania czyli jak luzko pracuje to powietrze z zewnatrz jak nie totylko cyrkulacja powietrza wewnatrz ,moc jaka potrzebujesz do solarium w zimie to ok 5kw i na kazde luzko ok 8 kW ,grzejniki nie sa dobrym rozwiazaniem w tego typu działalnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy nawet nie znalem takiego systemu ogrzewania... pomysl wydaje sie dobry... problem jednak z podlaczeniem... tj. powiedziales wydmuch z lozka to 800m2 (rura 300 fi)... i to jest podlaczone jedno lozko... a gdyby podlaczyc jeszcze drugie? zastanawiam sie rowniez nad odlaczeniem tego jednego lozka od wentylacji na okres zimowy... chociaz pozostal by problem z ogrzaniem pomieszczenia kiedy brak klientow... bo ruch zaczyna sie dopiero popoludniu...

juz nie moge sie doczekac lata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze takie wywiewy ciepłego powietrza skierowac do komina wentylacyjnego a w nim zastosowac rekuperator?? to mysle było by lepszy pomysłem na odzysk ciepła z łózek.

zrobiłem juz kilka obiektów i powiem tak odzysk opłacalny jesli luzko bedzie miało tylko przestój 5 min i cały czas na pełnych obrotach po za tym w czasie posytoju czyms tez grzac trzeba a rekuperator nie nagrzeje sam z siebie bo odzysku nie ma wiec nagrzewnica ,odpinanie luzka i grzanie oki ciepło ile sie chce ale przy wejsciu rozdawac klientom zatyczki do noca ,pot spalenizna ,srodki dezynfekcji itp.... nie zalecałbym ,a koszt dobrego odzysku sprawnego urzadzenia na dwa łuzka to ok 15 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie.... taka kwota napewno nie wchodzi w gre... jestem tam dopiero niecale 2 miesiace... soalarium powoli sie rozkreca i ledwo wychodzimy na plus... poczatki sa trudne... wiec taka inwestycja odpada... jutro bede montowal kratke wentylacyjna na drugim wylocie z lozka (jeden podlaczony drugi jest obecnie zakryty) spowoduje to ze na zewnatrz wychodzic bedzie tylko czesc powietrza... a czesc bedzie skierowana w pomieszczenie...

co do spalenizny to nie tak... rura wentylacyjna jest wyrzucone powietrze ktore chlodzi nie "komore" opalania... a cala elektronike wewnatrz lozka jak i same lampy...:o

pominmy juz fakt z powietrzem z lozek... jak lozeczka chodza 2-3 razy pod rzad to naprawde robi sie cieplo... tylko w trakcie przestoju jest tam zimno... zastanawialem sie nad tymi grzejnikami pod kociol na groszek... nie dysponuje zadna kotlownia... za to na zapleczu by sie znalazlo miejsce... tylko pytanie: czy wolno w solarium?? chyba jest to najestetyczniejsza forma sposrod oleji, gazow, wegla itd.

I kolejne pytanie... Sa 3 pomieszczenia... 63m2 lacznie... Czy wystarczylby jakis najmniejszy kociol... do tego pompa i jakies 3 grzejniki... zmiescilbym sie w 5-6 tys z robocizna lub bez? nie wiem jak dalej pojdzie interes i jak dlugo tam bede... nie chce robic wielkiej inwestycji i za rok czy 2 lata sie stamtad wynosic...

I dodaje ze w tym temacie jestem zupelnie zielony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zastanawialem sie nad tymi grzejnikami pod kociol na groszek... nie dysponuje zadna kotlownia... za to na zapleczu by sie znalazlo miejsce... tylko pytanie: czy wolno w solarium?? chyba jest to najestetyczniejsza forma sposrod oleji, gazow, wegla itd.

Czy dobrze zrozumiałem to zdanie? Kocioł na ekogroszek może wygląda i estetycznie tuż po montażu - ale podczas pracy się kurzy - wstawianie takiego kotła na zapleczu czegokolwiek oznacza generalnie, że będziesz tam miał pełno pyłu z węgla. No chyba, że będziesz kupował jakiś płukany ekogroszek... nie wiem czy jest coś takiego.

 

Rozumiem, że nie masz gazu z sieci. Jeżeli jednak masz to ja bym chyba poszedł w tę stronę - 63 metry kwadratowe jeszcze dodatkowo dogrzewane łóżkami to nie powinna być fortuna na miesięczne opłaty - a to jednak gaz jest raczej najestetyczniejszy i najczystszy w obsłudze. A jak odliczysz dodatkowy czas na obsługę (czyszczenie, załadunek, wyrzucanie popiołu) kotła na ekogroszek to już w ogóle wydaje mi się, że gaz jest duuużo lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie.... taka kwota napewno nie wchodzi w gre... jestem tam dopiero niecale 2 miesiace... soalarium powoli sie rozkreca i ledwo wychodzimy na plus... poczatki sa trudne... wiec taka inwestycja odpada... jutro bede montowal kratke wentylacyjna na drugim wylocie z lozka (jeden podlaczony drugi jest obecnie zakryty) spowoduje to ze na zewnatrz wychodzic bedzie tylko czesc powietrza... a czesc bedzie skierowana w pomieszczenie...

co do spalenizny to nie tak... rura wentylacyjna jest wyrzucone powietrze ktore chlodzi nie "komore" opalania... a cala elektronike wewnatrz lozka jak i same lampy...:)

pominmy juz fakt z powietrzem z lozek... jak lozeczka chodza 2-3 razy pod rzad to naprawde robi sie cieplo... tylko w trakcie przestoju jest tam zimno... zastanawialem sie nad tymi grzejnikami pod kociol na groszek... nie dysponuje zadna kotlownia... za to na zapleczu by sie znalazlo miejsce... tylko pytanie: czy wolno w solarium?? chyba jest to najestetyczniejsza forma sposrod oleji, gazow, wegla itd.

I kolejne pytanie... Sa 3 pomieszczenia... 63m2 lacznie... Czy wystarczylby jakis najmniejszy kociol... do tego pompa i jakies 3 grzejniki... zmiescilbym sie w 5-6 tys z robocizna lub bez? nie wiem jak dalej pojdzie interes i jak dlugo tam bede... nie chce robic wielkiej inwestycji i za rok czy 2 lata sie stamtad wynosic...

I dodaje ze w tym temacie jestem zupelnie zielony...

no jesli twierdzisz ze zapachy sie juz nie przenosza bo to tylko chłodenie lamp to oki moze juz nowsza technologia ,a jesli chodzi o kocioł to w trybie awaryjnym proponuje miałowca i ze 5 grzejników w pomieszczeniu solarum maks wielkie jakie sie zmieszcza i pod nimi kratki wentylacyjne zamykane na noc otwarte tylko podczas pracy solarum bo wtakiej kwocie to sie zmieszczisz ale czy kurz ipył nie bedzie uciazliwy i jeszcze jedno czy wtej kamienicy jest wolny komin dymowy i wentylacyjny ??????

na dzien dzisiejszy jesli masz troche kasy to proponuje nagrzewnice gazowa remingtona,dessa ,gazowa ok 15 kw bardzo szybko dogrzeje ,butla dwa trzy dni przy pełnej mocy mysle ze na dzien dzisiejszy chyba najlepsze rozwiazanie z wilgocia bym sie nie martwił bo łuzko powietrze mieli i wywaliza zewnatrz a jak bedzie zamkniete to nagrzewnice tez wyłaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.