Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Uzyskać Duże Oszczędności W Ogrzewaniu.


tagen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Myślałem że już temat pozamiatany.ale co niektórzy dalej twierdzą że można ekologicznie spalić w kotle domowym opony :blink: .Radze nabrać wiedzy a póżniej takie bzdury pisać ;) .3 kilometry w linii prostej od mojej chaty mam cementownię Górażdże,tam spalają rocznie 12 tyś. ton opon,ale nie w temp.żaru koksu,a cały syf(ciężkie metale,popiół, i.t.p.) po filtracji idzie z powrotem do produkcji cementu.Oni potrafią dosłownie i w przenośni każde gówno spalić,teraz chcą wysuszone ściski odpadowe spalać,z kominów oczywiście dymu brak co oczywiście o niczym nie świadczy :D .Jak pan Marian chce zobaczyć porządne zgazowanie to zapraszam,oczywiście bez reklam i telewizji,dalej uważam że wstawienie płyty ceramicznej to tylko połowa sukcesu B) .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Han,odlać płytę 24x50,czy połączyć 4-5 cegieł na zaprawie bądż na sucho żeby szybko nie pękły to wielka różnica przy temp.powyżej 1000 st. ;) .

Weź już nie przesadzaj bo mnie rence opadają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., no właśnie , ci co mieli ceramiczne przegrody, mieli prawdopodobnie "normalne" dolne spalanie. Jestem zdania, że wyróżnikiem omawianej tu nowinki jest podawanie powietrza przez stos opału, co bardziej kojarzy mi się z rocket stove (na węgiel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspercie HAN,a mnie rence i nogi z powodu twojej bardzo bardzo skromnej wiedzy na ten temat :huh: .Wypróbuj jedno i drugie w twoim kotle,może coś zakumasz. ;)

Tak potwierdzam swoją bardzo nikłą wiedzę w tym temacie i nie tylko w tym można powiedzieć że wręcz laicką o czym świadczą czasem może moje naiwne pytania- jednak coś próbuję zmienić w wolnym czasie..... dlatego opieram się na wiedzy i konstrukcjach innych mądrzejszych. A co do wypróbowania obu rzeczy pozostawiam to bardziej zamożnym i bardziej dociekliwym tylko jak tobie pęknie płyta za 300zeta to se wylejesz drugą a ja wymienię 2szt. cegły po 5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.HAN, tu nie chodzi o cenę ;) .Czym większa,cegła,płyta tym szybciej pęknie,tym większe powstają naprężenia :) .Widzisz mamy stare kamienice budowane ze zwykłej mało formatowej cegły ,a specjalnie pęknięć nie widać,to zasługa tych ogromnej ilości fugi,gdyby były zbudowane z dużych pustaków jak dziś, pęknięć byłoby dużo więcej.Dlatego uważam że ta prezentowana płyta długo nie wytrzyma,moja komora dopalająca dla porównania ma 80 cm. wys. i jest zbudowana z 8 części i to było celowe z w.w. powodów.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

mam do Was pytanie jako do specjalistów.

Ponieważ robię programy telewizyjne min. o ogrzewaniu chciałbym zasięgnąć Waszej opinii czy dało by się połączyć poniższe systemy grzewcze:

 

http://tagen.tv/vod/2014/12/ekonomiczny-ekologiczny-wynalazek-piec-wery/

 

http://tagen.tv/vod/2014/05/enereko-system-ogrzewania-sciennego-fazowego/

 

moim zdaniem było by to ciekawe rozwiązanie - jednak jeśli macie jakieś podpowiedzi , pomysły  to prosił bym o sugestie.

być może istnieje jeszcze jakiś inny dodatkowy sposób oszczędzania paliwa ??

 

pozdrawiam 

Mariusz

Nie znam się na ogrzewaniu ale na produkcji filmów dla telewizji. Panie Mariuszu - ciekawie się słucha przeprowadzonego wywiadu z konstruktorem kotłów Wery (Pan Marian ma dużo do powiedzenia) ale to nie jest audycja radiowa. Jeśli chodzi o kwestie warsztatowe to niestety - zrealizowane filmy cechuje brak warsztatu (kadrowanie, oświetlenie, grafika, montaż) oraz poraża brak estetyki. To produkcja trącąca mocno myszką -  jak z połowy lat 90. Jeśli myśli Pan na poważnie odnośnie tworzenia "programów telewizyjnych" to przed Panem długa droga... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.