Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piecyk Kominkowy - Czy Potrzebny Wkład Kominowy?


cryss

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pytam bo jakaś "Pani inspektor techniczny" oznajmiła, że do kotła górnego spalania nie jest wymagany. Chodzi o to, że zastanawiam się w jakie sposób ogrzewać mieszkanie w kamienicy. Taniej wychodzi palenie węglem niż gazem, ale muszę wiedzieć do jakich kotłów potrzebny wkład, a do których nie

Opublikowano

Witam. 

Mam pytanie do którego kotła nie jest wymagany wkład kominowy? Kotła górnego spalania czy dolnego?

Jak masz sprawny komin to do żadnego na paliwo stałe , natomiast do gazowego to raczej tak.

Opublikowano

Pytam bo jakaś "Pani inspektor techniczny" oznajmiła, że do kotła górnego spalania nie jest wymagany. Chodzi o to, że zastanawiam się w jakie sposób ogrzewać mieszkanie w kamienicy. Taniej wychodzi palenie węglem niż gazem, ale muszę wiedzieć do jakich kotłów potrzebny wkład, a do których nie

Witaj!!

A znasz przepisy dotyczące ogrzewania w budynkach wielorodzinnych?

Wejdż na mój profil tam się dowiesz wszystkiego .A przede wszystkim  dowiesz się co ci wolno ,a co nie i jakie mogą być tego konsekwencje. 

Życzę miłej lektury ,warto przeczytać .Niewiedza w tej materii moze cię drogo kosztować

poz,henryk1953

Opublikowano

W takich budynkach to trzeba mieć wszystko na piśmie. To raz. A dwa to zalecenie dotyczy głównie kotłów, ktore mają niskie temperatury spalin na wyjściu z kotła, przez co kominy nieocieplone roszą się, i kruszą wewnątrz. I nie każdy komin sie nada, zalezy od materiału, z którego go wykonano, bo znam kominy z ceramiki, a sa też z białej cegły i marnej zaprawy. Co kto miał to stawiał. Ja mam kocioł węglowy dolnego spalania i bez wsadu jest dobrze, komin ocieplony wełna mineralną i w środku suchy i ciepły.

Opublikowano

Witam. Chcę zrobić centralne ogrzewanie w mieszkaniu w kamienicy na 1 piętrze i mam pytanie jeżeli zastosuję piecyk kominkowy z płaszczem wodnym na grzejniki czy jest wymagany wkład kominowy? Jeżeli tak to do jakiego rodzaju kotła/pieca nie potrzeba robiąc C.O. węglowe?

Opublikowano

Witaj!!

  Po jaką cholerę otwierasz drugi wątek na ten sam temat.

To że ty chcesz -to jedno Drugie to -czy przepisy ci na to pozwalają.

Nie w każdej kamienicy można montować kominek.

To może po kolei - napisz.

1. Kto jest właścicielem tej kamienicy (administracja czy wspólnota?)

2. Czy   jesteś lokatorem?, czy właścicielem tego mieszkania?

3.Ile  pięter ma ta kamienica? jak duże jest to mieszkanie?

4, Jak do tej pory ogrzewane było (jest) to mieszkanie ? i jakie ogrzewanie stosują inni lokatorzy?

5.Czy w kamienicy jest gaz?

Jak będziemy to wiedzieć to może doczekasz się konkretnych odpowiedzi.

 

ps. poleciłem ci lekturę  . Czy się z nią zapoznałeś?

 

pozdrawiam. henryk1953

Opublikowano

Nie chodzi o kominek tylko o piecyk kominkowy, a otwarłem drugi temat bo dotyczyło to innego pieca,a więc w innym dziale . Kamienica prywatna w zarządzie gminy, gaz jest, 3 piętra, mieszkanie 59 m2

Opublikowano

Witaj!!

Żeby cokolwiek ci doradzić odpowiedz na moje pytania nr.2 i 4 

Już samo to czy jesteś najemcą  lub   właścicielem mieszkania determinuje to co możesz zrobić lub nie w tym mieszkaniu.

poz,henryk1953

Opublikowano

Jeszcze lokatorem nie jestem, ale za jakiś czas będę, jakie ogrzewanie było w mieszkaniu wcześniej już pisałem, a jakie mają sąsiedzi nie wiem

Opublikowano

To powinieneś spytać się tego kto ci przydziela lokal o to co pytasz nas - czyli o sposób ogrzewania , to obowiązek tego kto lokal wynajmuje, sprzedaje lub jest jego właścicielem.

Opublikowano

Sposób ogrzewania jest zależny od decyzji kominiarza, a nie właściciela lokalu. Zadałem jedno pytanie - czy jest potrzebny wkład kominowy przy piecu kominkowym z płaszczem wodnym w kamienicy

Opublikowano

Prawidłowa odpowiedź jest w poście #4 - a stan komina ocenia kominiarz i to on decyduje czy trzeba czy nie.

Natomiast rodzaj grzania musi być podany w opisie stanu tech tego budynku i tam tego szukaj.

Opublikowano

Sposób ogrzewania jest zależny od decyzji kominiarza, a nie właściciela lokalu. Zadałem jedno pytanie - czy jest potrzebny wkład kominowy przy piecu kominkowym z płaszczem wodnym w kamienicy

Witaj!!! 

Sposób ogrzewania jest zależny od decyzji kominiarza, a nie właściciela lokalu.

 Większej głupoty napisać się nie da :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: .

Kolego jeżeli będziesz tylko lokatorem tego mieszkania lub nawet jeżeli to mieszkanie wykupisz to i tak za ogrzewanie w tym budynku odpowiada właściciel budynku .(,nie mieszkania.)

BEZ ZGODY WŁAŚCICIELA BUDYNKU  nie wolno ci ingerować w ogrzewanie (Wszelkie zgody i pozwolenia musisz mieć udokumentowane na piśmie-to po pierwsze.Po drugie wszelkie prace na które masz zgodę właściciela budynku ,musisz wykonać zgodnie z przepisami i zgodnie z prawem(PRACE MONTAŻOWE MUSZĄ WYKONAĆ OSOBY POSIADAJĄCE ODPOWIEDNIE UPRAWNIENIA).Właściciel budynku będzie tego wymagał ,bo musi być pewien że instalację którą wykonasz będzie bezpieczna.

Najprościej i najłatwiej w twoim przypadku jeżeli  upierasz się przy ogrzewaniu na paliwa stale, jest zamontowanie piecokuchni.Warunek -ze w kuchni jest lub był kiedyś zamontowany trzon kuchenny.Uzyskasz zgodę właściciela budynku..Do montażu piecokuchni wystarczy opinia kominiarza który sprawdzi czy komin jest sprawny i wskaże przewód kominowy(miejsce wpiecia piecokuchni)i do którego się będziesz  mógł podłączyć. Tak się wykonuje  ogrzewanie w starych kamienicach i na takie coś przepisy pozwalają.

 Jeżeli w mieszkaniu były(lub są) piece kaflowe to prawdopodobnie w to miejsce nie będziesz mógł zamontować nic innego.Powód - do jednego przewodu kominowego mozna bylo montować kilka kaflaków. Natomiast każdy inny piec lub kocioł muszą mieć osobny przewód kominowy.

pozdrawiam henryk1953 

ps.

na wyburzenie piecy kaflowych musisz mieć zgodę obowiązkowo na piśmie

Opublikowano

Pisałem, że wcześniej był kominek, który jest teraz do likwidacji pewnie z powodu samowolki budowlanej ( nie było zgody) . Pisałem, że kamienica jest w zarządzie gminu, konkretnie PGM'u, który opiera się na decyzji kominiarza...

"Koza" tzw. piecyk kominkowy wraca do łask i z tego co wiem nie trzeba do tego typu pieców montować wkładów kominowych bo nigdy nie trzeba było montować wkładów...

Opublikowano

Witaj!! 

 Za ogrzewanie mieszkań odpowiada właściciel budynku to on ma ci wynająć lub sprzedać mieszkanie z pełnosprawnym systemem ogrzewania.

Za twoją zgodą może ci wynająć to mieszkanie bez ogrzewania , przy czym ty wyrażasz zgodę na wykonanie ogrzewania na własny koszt.Rodzaj i sposób wykonania instalacji musi być wykonany zgodnie z przepisami i zgodnie z prawem.To wszystko musi być zawarte w umowie (na piśmie).

Co do twojej kozy z płaszczem wodnym - to jest kocioł i jako taki nie może być montowany w pomieszczeniach mieszkalnych.

W pomieszczeniach mieszkalnych możesz (jeżeli przepisy na to  pozwalają) zamontować kominek z płaszczem wodnym.Ale jest jeden warunek. 

 Kominek może być tylko i wyłącznie dodatkowym (uzupełniającym) żródłem ogrzewania -nigdy podstawowym.

Natomiast jeżeli wcześniej były  piece kaflowe to w miejsce tych piecy możesz zamontować zwykłą kozę bez płaszcza wodnego ,ale tylko za zgodą kominiarza.On na miejscu wie czy pomieszczenie  i kominy zezwalają na to. Jeżeli nie,    to zostaje tylko odbudowa kaflaków.

Gdzie pisałeś ze to była samowola budowlana i ze dotyczyła kominka? Jeżeli tej samowoli dopuścił się poprzedni lokator .to koszty przywrócenia ogrzewania  do poprzedniego stanu musiał ponieść .Po to wpłaca się kaucję lub zaliczkę na mieszkanie .

To że kominek postawiono bez zgody na budowę, to nie znaczy że wykonano to niezgodnie z normami, Jeżeli budowa kominka spełnia te normy to wystarczy zalegalizować tą budowę.A jako główne żródło ogrzewania podać ogrzewanie elektryczne.Ale to wszystko musisz uzgodnić z właścicielem budynku.Bo to on i tylko on decyduje o sposobie ogrzewania w kamienicy i to on i tylko on ponosi odpowiedzialność (karną) za to jak jest wykonana instalacja grzewcza budynku.

pozdrawiam. henryk1953

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.