kojakoo Opublikowano 25 Listopada 2014 #1 Opublikowano 25 Listopada 2014 Witam wszystkich forumowiczów. Jestem szczęsliwym posiadaczem pieca z podajnikiem Galmet GT Kwp12. Piec udało mi się jakoś ustawić ale mam dziwny przypadek ze sterownikiem. Problem dotyczy pompy ładowania CWU. Mimo iż na wyświetlaczu sterownika widnieje informacja że pompa jest załączona to na wyjścu z pieca brak zasilania. Temperatura płaszcza równa z temperaturą zadaną 50 temperatura załączania pomp osiągnięt 40. histereza 5 temperatura zasobnika 28 Uprzejmie proszę o podpowidzi co mógł bym zmienić w ustawieniach aby piec grzał wodę w zasobniku.
poltowski2000 Opublikowano 25 Listopada 2014 #2 Opublikowano 25 Listopada 2014 problem może byc mały albo ...... wyjście na pompe cwu , rozumiem sprawdzileś na 100% . ja bym zaczoł od sprawdzenia kabli, zresetowania urządzenia ( odłącz z gniazdka na 1min.) a sprawdzeniu czy wszystkie przewody są dokładnie poskręcane w obudowie pieca no chyba że masz aktualną gwarancję ....to dzwon do elster i dowiedż się co i jak.
kojakoo Opublikowano 25 Listopada 2014 Autor #3 Opublikowano 25 Listopada 2014 Witam Podłączyłem na wyjściu żarówkę i kszątając się po kotłowni czekałem co się bedzie dziać. Zauwarzam pewną zależność. Gdy podłaczę pompę CWU na innym (nie z pieca) zasilaniu i podniosę temperaturę w zasobniku do 30 "C to załącza się żarówka podlaczona na wyjściu pieca. Nie zmienia to faktu że cały czas na wyswietlaczu jest iż pompa powinna pracować. Czy możliwe jest że w sterowniku jest jakaś jeszcze temperatura graniczna startu ładowania CWU? Czy dla was grzeje nawet jak macie powidzmy 10 "C Liczę na kolejne podpowiedzi
kiminero Opublikowano 25 Listopada 2014 #4 Opublikowano 25 Listopada 2014 Nie podpiąłeś się przypadkiem pod wyjście od pompy cyrkulacji (Galmet ma to wszystko na wtyczkach)? To by się zgadzało, że pompa cyrkulacji podejmuje pracę dopiero jak ma co cyrkulować. Jest opcja zamiany przewodów na listwie sterownika np.
kojakoo Opublikowano 26 Listopada 2014 Autor #5 Opublikowano 26 Listopada 2014 Witam Jetem pewny ze pod odpowiednie wyjście (dla pewności sprawdziłem dwa). Akurat pod wzglęgem wyjść zarówno do pomp obiegowych, zaworu 3-drożnego, czy czujników Galmet ma rozwiązane bardzo sprawnie. Załączam rysunek listwy obiegowej. Liczyłem że może ktoś z kolegów forumowiczów miał podobny przypadek, dzisiaj postaram się zrestartować sterownik i podzielić się z wami spostrzeżeniami. Jestem otwarty na podpowiedzi.
pastor Opublikowano 26 Listopada 2014 #6 Opublikowano 26 Listopada 2014 a masz mozliwosc uruchomienia pompy w trybie recznym?
kojakoo Opublikowano 26 Listopada 2014 Autor #7 Opublikowano 26 Listopada 2014 Witam Uruchomić pompę w trybie ręcznym poprzez sterownik Expert nie mam możliwości (nie widziałe takiej opcji). Uruchamiam ją podłączając bezpośrednio pod zasilanie z gniazdka 230 kablem od komputera ale na dłuższą metę to roziązanie się nie sprawdz. Jedynie daje pewność że pompa nie uległa uszkodzeniu i pracuje prawidłowo.
poltowski2000 Opublikowano 26 Listopada 2014 #8 Opublikowano 26 Listopada 2014 dzwoniłeś do elster. co ci powiedzieli? , odkręciłeś obudowe , zajżałeś jak wyglądają kostki , może znajdziesz jakiś bezpiecznik na cze awari i rozwiązania problemu , możesz podpiąć pod wyjście pompy cyrkulacyjnej i ustawić program czasowy pracy np praca 1 godz. po południu i 2 godz. wieczorem. pozdr.
pastor Opublikowano 26 Listopada 2014 #9 Opublikowano 26 Listopada 2014 Witam Podłączyłem na wyjściu żarówkę i kszątając się po kotłowni czekałem co się bedzie dziać. Zauwarzam pewną zależność. Gdy podłaczę pompę CWU na innym (nie z pieca) zasilaniu i podniosę temperaturę w zasobniku do 30 "C to załącza się żarówka podlaczona na wyjściu pieca. Nie zmienia to faktu że cały czas na wyswietlaczu jest iż pompa powinna pracować. Czy możliwe jest że w sterowniku jest jakaś jeszcze temperatura graniczna startu ładowania CWU? Czy dla was grzeje nawet jak macie powidzmy 10 "C Liczę na kolejne podpowiedzi chcesz powiedziec, ze gdy masz podlaczona zarowke pod wyjscie cwu w piecu to wyjscie jest sterowane prawidlowo a gdy jest pompka to nie? jakiej mocy jest pompka a jakiej zarowka?
kojakoo Opublikowano 27 Listopada 2014 Autor #10 Opublikowano 27 Listopada 2014 Witam Drodzy kledzy. poltowski2000 - jeszcze nie dzwoniłem ale chyba nie obejdzie się bez tego, wymontowałem sterownik oraz dostałem się do wyjść na pompy obiegowe i niestety zadnej widocznej prostymi nażędziami (miernik) usterki nie zauważyłem wszystkie przewody mają przejście. pastor - żarówka to tylko takie użądzenie aby zaobserwować moment pojawieia się zasiania na wyjściu gdy zmieniałem parametry pracy pieca. Gdy pojawia się zasilanie i odłączę żarówkę i podłącze pompę to przez jakiś czas (ok 15 min) pracuje a następnie znowu przestaje pracować a na wyświetlaczu jest info że jest załączona. Skłaniam się do awarii sterownika bo zaobserwowałem jeszcze jeden nipokojący objaw. Zobaczcie jakie pokazuje spalanie :-( zima będzie kosztowna :-P
TIMON120777 Opublikowano 27 Listopada 2014 #11 Opublikowano 27 Listopada 2014 zamień pompy podłącz pompę CO pod wyjście CWU jesli również przestanie działać problem po stronie sterownika jeśli będzie pracować problemem jest usterka pompy CWU PS to co pokazuje w temacie spalania może być wynikiem zlej kalibracji licznika opału sprawdź w instrukcji czy masz możliwość kalibracji lub wpisania parametrów startowych dla tej funkcji
poltowski2000 Opublikowano 27 Listopada 2014 #12 Opublikowano 27 Listopada 2014 no to piec kolegi niezle pali , hehe
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.