Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Ze Spiekami / Kwmp2


NoxViLL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem w posiadaniu pieca z KOTREM'u KWMP2 18/26, ogrzewa na chwile obecną on Dom nieocieplony z lat '70  jedno piętro (ok 70m) okna platki./ dach ocieplony wełną papą wyłożony i 120L bojler. W niedługim czasiem dojdzie ok 50m podłogówki. Na początku paliło się w miarę dobrze, jak brałem po pare woróków z marketu na przepał, żar ok spalanie też, sadzy malutko. Natomiast teraz jak zakupiłem wegiel 3t wszystko sie zaczło dupcyć. Otóż robią się spieki, spieki raczej spalone ale cieżko mi to stwierdzić ogólnie to łatwo się kruszą, płomień jest któtki, lekko niebieskawy na spodzie ale ogólnie to żółty, w kotle zauważyłem że jest dużo sadzy (suchej/ płatków) i chyba dużo pali ok 35kg na dobe przy +7C, ale to nie są pewne info. Sterownik jaki mam to Rapid 5u a ustawienia to:

Podawania co: 320s

Moc went: 25%

Podtrzymanie:80m

Przedmuch 1: 25s

Przedmuch 2: 200s (probowałem 120s)

Podtrzmanie went 1:25s

Podtrzymanie went 2: 120s (próbowałem 200)

Przysłony na wentylator nie ma, regulować można ją jedynie tymi śrubkami, teraz jest otwarta na maxa jak dmucha.

Temp powrotu jest ok, bojlera również tak jak zadana.

Chyba podałem dość informacji potrzebnych do dania jakiejść diagnozy

Znająć moje szczęscie to pewnie węgiel lichy albo z piecem coś nie tak.

Każda rada zostanie sparwdzona i efekt spiasny tutaj :)

Z góry dzięki za pomoc 

Pozdrawiam

NoxVILL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Piec z podajnikiem, dwutłokowy. 

Więcej info:

Temp na piecu: 60C (65 to samo)

Z marketu na 150kg węgla było pół szufladki popiołu z niedopałkami a teraz jedna noc i szufladka pełna :/

Info o spalaniu zaniżone, bo jest to ok 45kg na dobę. Pewnie to przez to że krótko w podtrzymaniu działa.

 

DOdam jeszcze:

 

Podawanie miałem też co 400s z myślą że spali resztki a do tego też ustawiłem "przedmuch2" na 200s bo po osiągnieciu temp dmuchał jeszcze 200s a potem w stan podtrzymania przechodził to sądziłem że też może dopali te resztki. Ale za długo to też kocioł wychładza. I być tu mądry.

 

Instalacji CO i wody jest nowa + zawór 3D ustawiony na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witaj,

 

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli podawanie jest co 320 sekund to wydaje mi się o wiele za rzadko.

Nie napisałeś jaki masz ustawiony czas podawania.

 

Polecam takie ustawienia:

Czas podawania 5s

Czas przerwy ~ 30s

Wentylator na 35%

 

Napisz jak zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.