Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotrem Kwmp2 35kw


Soony

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Piec posiadam od kilku dni i chciałbym prosić zwłaszcza tych doświadczonych forumowiczów o pomoc w nastawieniach mojego kotła KWMP2 35kW.

 

Dane:

- Dom 120/130m2 z kamienia, nieocieplony, użytkowany i ogrzewany od wielu lat, ściany 35cm+

- sterownik RAPID 5U

- 62 st. na CO

- CWU wyłączone

 

Próbowałem palić miałem i pospółką (drobna - poniżej 3cm ; paliwo nie jest z najniższej półki [ok. 450-550zł tona]), żar jest żółty, spieki się zdarzają, palenisko do połowy rusztu (ew. troche mniej - np. 2/5 obszaru)

 

Zbiornik idzie na 2 - 2,5 dnia gdy temp. na zewnątrz jest taka jak obecnie,

grzejniki aluminiowe, zawór trójdrożny ustawiony na 3, mam bojler, w którym woda jest grzana przez piec ale nic nim nie steruje [nie ma dodatkowych sterowników i pompek].

 

A z nastaw programatora:

*PODTRZYMANIE

- czas cyklu: 60m

- czas went1: 20s,

- czas went2: 120s,

* Czas przedmuchu2: 150s,

* CWU wyłączone

* Czas między podaniami: 200s,

* Obroty went.: 25%

 

* 1 pompka CO w obiegu GRUNDFOSA

 

Wydaje mi się, że spalanie jest za duże, co proponujecie w parametrach zmienić ?

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Soony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci przejść tutaj - https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=7930

 

Udało mi się osiągnąć nieco lepszy wynik bo 3 (normalnie), 3,5 dnia czyli ok. 50kg/24h przy mniejszych mrozach jak teraz.

Jesteś w ciemnej *** podobnie jak ja bo mamy przewymiarowany dom na tę powierzchnię ale próbujmy.. może się uda zoptymalizować tego potwora :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palisz 24h na dobe ? :( Bo teraz na palenie cały czas (bez wyłączania) pali mi 70kg na dobe. Znajomy ma ten sam piec i trzyma mu 3,5 dnia (wyłącza go na noc) - wiec rezultat podobny do mojego. Jeśli masz jakieś gg to zapraszam do dyskusji i wymiany poglądów. Napisz na PW gg :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się tam mieszka to nie wyobrażam sobie nie palić 24h/dobę. Jak kiedyś zabrakło mi węgla w zasobniku ok. 3 rano to pobudka o 7.00 była bolesna - 14 st. :( konieczność dylania do kotłowni, rozpalania, brudzenia, etc. Wyrazy współczucia - przy takich mrozach jakie były 3 tony węgla starcza Ci na niewiele miesiąc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

 

abstrahując od kotła to jeśli temp w domu spada w ciągu 4 godzin o 6 stopni to budynek do szybkiego ocieplenia (szczególnie strop ostatni)

gdy mi zabrakło paliwa o 7 rano (usłyszałem pikanie ale nie chciało mi się już palić przed pracą) to po południu temp w domu spadła mi do 18,5 stopnia z 20-21 rano (temp zewn -6)

Budynek na stropie ocieplony 20 centymetrów ściany 10 cm, wentylacja grawitacyjna (ale niektóre kratki na zimę zamykam)

Mam kocioł KWMP2 kotrem i 300 m2, spalam ok 6 ton na rok, w pierwszym roku spaliłem 7 ton bo miałem słabsze paliwo.

Dodam że zbiornik starcza mi na 2-3 dni gdy na dworze -10 do -15, gdy temp na dworze 0 do -5 to 4-5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.