Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak tą instalacje przerobić


xprox

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł gazowy wiszący w drugim pomieszczeniu. Gazowy zostaje bo działa to może się przydać awaryjnie. Wymieniam kocioł węglowy i chciałbym zrobić tak by ciepła woda użytkowa mogła być też podgrzewana przez piec gazowy (np latem)

Chodzi mi oto by to zrobić do porządku jak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec gazowy jest jedno funkcyjny on ma podgrzać wodę w zasobniku nic więcej. No chyba że w zimie Putin zrobi nam promocje na gaz to wtedy będę grzać centralne (tak jak do tej pory było). Ale jak mówię 10 lat mam piec gazowy podłączony a grzałem w sumie z jakiś miesiąc nim. Finansowo się nie opyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec gazowy jest jedno funkcyjny on ma podgrzać wodę w zasobniku nic więcej. No chyba że w zimie Putin zrobi nam promocje na gaz to wtedy będę grzać centralne (tak jak do tej pory było). Ale jak mówię 10 lat mam piec gazowy podłączony a grzałem w sumie z jakiś miesiąc nim. Finansowo się nie opyla.

wiec tak najfajniej to by pracowało na zasobniku z dwoma wezownicami ale rozumiem ze szukamy rozwiazan tanich i wmiare dobrych na wyjsciu z pieca gazowego zamontuj zawór zwrotny i podłacz do zasobnika ,opcjonalnie jesli bedziesz chciał grzac CO to zamontoj zawór trojdrozny tak abys mógł przełaczac jakims prostym sterownikiem miedzy CO a CWU a układ pieca weglowego mozesz zdublowac podobnie niezapominając o bypas przy pompie oczywiscie chyba ze producent kotła zazyczy sobie zawór 3d/4d to sytuacja wygląda nieco gorzej ale jest do zrobienia na dwóch pompach jedna przed zaworem do ładowania zasobnika polaczonego tak samo jak z pieca gazowego juz za zaworem 3d ,a druga za zaworem 4d do CO mówimy oczywiscie o zaworze 4d wymagany w celu utrzymania temp powrotu wg producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że nie znalazłem na necie nigdzie schematu tego typu, tak łatwiej by było sobie to wyobrazić.

Co do tego żeby było tanioi to niestety nie stać mnie na rzeczy tanie. Jak już coś kupuje to musi mi służyć na lata. Tylko ludzi bogatych stać na oszczędzanie.

Ciekawy pomył z tą wężownicą podwójną hmm, jak by czasem kolektory słoneczne potaniały lub pojawiły się dofinansowania to mógłbym zamiast gazowego do niej podłączyć panel.

 

A coś takiego?

schemat2ln9.jpg

w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.