Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chłodne Kaloryfery W Łazienkach


Mancio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie czy mogę zamontować  pompę CO na powrocie z 2 grzejników łazienkowych , instalacja stara grawitacyjna , jest główna pompa CO ale raczej nie używana poza tym nie poprawia sytuacji z  grzaniem grzejników w łazienkach, przed remontem dolnej łazienki było w miarę ok , dolny grzejnik był duży  żeliwny , teraz w obu łazienkach są drabinki, powrót  jest rurkami miedzianymi więc pogorszył się przepływ, czy montaż pompy na powrocie - czerwona część- nie zaburzy obiegu grawitacyjnego na reszcie układu? Nie wchodzi w grę montaż na zasilaniu.

post-3430-0-33716100-1409523834_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś wynalazek, skrzyżowanie ogrzewania górnego z dolnym (chyba tylko autor wie dlaczego powrót jest górą???). Aż trudno uwierzyć że w rzeczywistości wygląda to tak jak narysowałeś, a jak tak wygląda to i nic dziwnego że nie działa bo działać nie może. Na forum jest pełno dobrych schematów instalacji, i jak porównasz je z tym co narysowałeś to jasne będzie gdzie są błędy i dlaczego nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś wynalazek, skrzyżowanie ogrzewania górnego z dolnym (chyba tylko autor wie dlaczego powrót jest górą???). Aż trudno uwierzyć że w rzeczywistości wygląda to tak jak narysowałeś, a jak tak wygląda to i nic dziwnego że nie działa bo działać nie może. Na forum jest pełno dobrych schematów instalacji, i jak porównasz je z tym co narysowałeś to jasne będzie gdzie są błędy i dlaczego nie działa.

rysunek jest tylko poglądowy, grawitacja na starych kaloryferach i grubszych rurach działa bez zarzutu , chodzi o to że hydraulik podłączył kaloryfery w łazienkach na miedzianych cienkich rurkach i nie ma obiegu grawitacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Założyłem pompę od cyrkulacji na powrocie z zaworami i filtrem ,pompa jest 1/2 , mam też zawór 1 cal aby można było działać tak jak dawniej , po wyregulowaniu układu  jest super, grawitacja hula na 10 kaloryferach a 2 łazienkowe działają na pompce, dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.