Skocz do zawartości
IGNOROWANY

programowalne glowice termostatyczne


LUDWICZEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos z was uzytkuje programowalne glowice termostatyczne? Bardzo bym prosil o opinie na temat ich uzytkowania. Czy zdaja one egzamin?

Chce miec mozliwosc programowania temperaturuy w pomieszczeniach. Posiadam EUROSTER 2005 jednak po podlaczeniu pod sterownik pieca Ognik Plus z PID byly problemy z piecem, piec wygasal. Teraz kiedy odolaczylem EUROSTER od pieca wszystko jest ok. Piec pracuje stabilnie. Jednak nie mam mozliwosci programowania temperatury w pomieszczeniach. Na kaloryferach obecnie posiadam glowice termostatyczne DANFOSA, ale sa to zwykle glowice bez mozliwosci programowania. Mysle o zamontowaniu glowic programowalnych. Bardzo prosze uzytkownikow tych glowic o opinie. Czy jest to dobre rozwiazanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem nastepujacą głowice; "Głowica termostatyczna HONEYWELL DURACRAFT HR20E" w bardzo dobrej cenie, za sztuke 72 zł. Jest to cos co by mi odpowiadalo, poniewaz głowice Danfoss-a maja mozliwość zmiany tem. tylko o 3stopnie. Te głowice natomiast maj praktycznie nieograniczony zakres zmiany. Nie mam jednak pewności czy beda pasowaly mi na moje zawory: " zawór katowy termostatyczny Danfoss RTD-N15.

Bardzo prosze o opinie na temat w/w głowic i czy bedzie możliwosc zamontowania na tych zaworach.

Pozdrawiam i czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem ze znajomym po brazzy na temat tych głowic i sam sie zastanawiam nad montazem dosc rozbudowany program 4 p nadzien regulacja pełna ,program tygodniowy ,ochrona przeciwzamrozeniowa ,w razie rozładowania baterii otwiera sie ma max , normalnie sygnalizuje rozładowanie ,tylko jedno najwazniesze dał za nie 180 brutto i sie trzeba zastanowic czy ekonomia z tym wygra np do łazienki super ale moze sam sprobóje u siebie ,znajomy ma tak zaprogramowane ze jak siedzi na dole to sa zaprogramowane ze grzeje dół a godzine przed spaniem przełacza sie dóll na góre gdzie idą spac jak narazie jest zadowolony obniza o trzy stopnie moze o wiecej ale tak czuje komfort i widzi ze piec gazowy mniej pracuje tylko ze wydał na cały dom ponad 3000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no on tez ma HONEYWELL tylkko jak znam go to nie kupuje najtanszych rzeczy ,tez o tym mysle tylko narazie pobawie sie z obnizaniem temp na zwykłych głowicach i jutro wygasze piec i przełaczam palenie na gaz juz spisałem licznik i zobaczymy co wyjdzie ,bo tez mam komfort ,czesc sypialnia na pietrze a codzienna na parterze a wiec cos pomysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uzywam tych glowic 2-gi sezon i generalnie jestem zadowolony.

Mam piec na ekogroszek ze sterownikiem pogodowym RecalArt A3000D . Czujnik pokojowy mam umieszczony w pomieszczeniu najzimniejszym (tym najszybciej stygnacym) niech sie nazywa reprezentatywnym.

Utrzymuje w domu temp.: 19 dzien / 17 noc ustawione na piecu i glowicach.

 

W pokojach z głowicami temp. dzienna osiagana jest wczesniej niz w reprezentatywnym, wiec glowice przymkna zawor (podobnie jak glowice standardowe). Natomiast w nocy pokoje te stygna wolniej, wiec gdy temp. w pomieszczeniu reprezentatywnym spadnie i piec zacznie dogrzewac, to glowice w pokojach z wyzsza temperatura beda trzymaly zawory zamkniete, nie pozwalajac na niepotrzebne grzanie tych pomieszczen.

Co ciekawe (tak mi sie wydaje) pozwalaja one na lagodniejszy start calej instalacji. Jak to dziala? W moim przypadku tak:

1. Piec rozpoczyna grzanie (w zaleznosci od warunkow na zewnątrz) kilkanascie do kilkudziesieciu minut przed zadanym czasem. Ciepla woda idzie w podlogowke, do lazienek i piwnicy (taka I strefa grzewcza);

2. 10 minut przed zadanym czasem na piecu otwieraja sie glowice na poddaszu (II strefa)

3. 10 minut po zadanym czasie otwieraja sie glowice na parterze (III strefa)

 

Ich cena na allegro jest niska, bo sa to glowice uzuwane (jednak sprawne, gdyz tam tez kupilem swoje).

Sprawuja sie bez zarzutu, czasem w czasie pracy przekreci sie obrotowa blaszka mocujaca i zarazem zwierajaca baterie, co powoduje przerwanie dzialania, ale latwo temu zaradzic blokujac ww. blaszke.

 

Wady:

- ww. mocowanie baterii

- dla niektorych moze byc lekkie mruczenie w czasie pracy (krecenie zaworem)

- mozliwosc zaprogramowania tylko 2-ch okresow/2-ch temperatur (dzien/noc) do zmiany w ciagu doby (opisuje jako wade, bo w jednym z pomieszczen chce zastosowac czeska glowice HD20, ktora pozwala na zaprogramowanie 3-ch temperatur (dzien/noc/party) w 3-ch okresach doby.

Zalety (poza oczywistymi wynikajacymi z mozliwosci sterowania)

- mozliwosc programowania kazdego dnia odzielne oraz cykl 1-7, czyli takie same nastawy na kazdy dzien tygodnia (przydatny na ferie czy tez przerwe swiateczna). Ne musze przeprogramowywac wszystkich dni (normalnie w dni powszednie grzanie rozpoczynam ok 15:30) tylko ustawiam program 1-7 z zadanymi parametrami grzania od rana do wieczora, dodaje czasy grzania na piecu i po robocie).

- raz w tygodniu pelne otwarcie i zamkniecie zaworu (profilaktyka przeciwko osadzaniu sie kamienia)

 

Jak zauwazylem, pomiar i ew. korekta nastawu glowicy odbywa sie co 3 minuty. Sa to glowice PI i uwazam je za dosc ciekawy wynalazek.

 

Na wszelkie pytania chetnie odpowiem.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziekuje serdecznie za odpowiedz no i optymistyczna wiadomosc. Zmartwiło mnie tylko to, że te głowice sa uzywana. Sprzedawca na swojej stronie twierdzi, ze cena jest niska poniewaz sa one z wyprzedazy, likwidowanych sklepów, uszkodzone opakowania w transporcie itp i dlatego cena jest niska.

Natomiast jesli chodzi o samo dzialanie to odpowiada mi to co napisales. Czy temperatury sa faktycznie zgodne z tym co nastawiasz na głowicach?

No i ostatnie pytanie odnosnie dopasowania do zaworow. Jak wczesniej napisalem mam zwory Danffos RTD-N15 , czy adaptery dostarczone wraz z glowica w komplecie beda pasowaly do tych zaworow? Czy moze musze zmienic zawory? Masz dokladnie ten model glowic ktore wymienilem wczesniej?

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziekuje serdecznie za odpowiedz no i optymistyczna wiadomosc. Zmartwiło mnie tylko to, że te głowice sa uzywana. Sprzedawca na swojej stronie twierdzi, ze cena jest niska poniewaz sa one z wyprzedazy, likwidowanych sklepów, uszkodzone opakowania w transporcie itp i dlatego cena jest niska.

Natomiast jesli chodzi o samo dzialanie to odpowiada mi to co napisales. Czy temperatury sa faktycznie zgodne z tym co nastawiasz na głowicach?

No i ostatnie pytanie odnosnie dopasowania do zaworow. Jak wczesniej napisalem mam zwory Danffos RTD-N15 , czy adaptery dostarczone wraz z glowica w komplecie beda pasowaly do tych zaworow? Czy moze musze zmienic zawory? Masz dokladnie ten model glowic ktore wymienilem wczesniej?

Dziekuje i pozdrawiam

 

"Uzywane" to pewien skrot myslowy :) W kazdym razie te glowice sa po jakichs "przejsciach".

Temperature trzymaja raczej dobrze, tzn. na 4 szt. jakie obecnie uzywam jedna pozwala sobie na przegrzanie o ok. 0,5 stopnia, ale umiescilem ja w najwiekszym pomieszczeniu, i praktycznie temp. jest zgodna z nastawiona.

Co do zaworu RTD-N15 (tu niestety nie jestem fachowcem), ale na zdjeciu nie wyglada mi on na typowy, standardowy zawor grzejnikowy. Jesli tak jest, to Rondostat nie pasuje do niego, a adapter też chyba nic nie pomoze. Ale zaznaczam, nie jestem fachowcem.

 

W instrukcji pisza o:

 

Honeywell-Braukmann

MNG

Heimeier

Junkers

Landis&Gyr ’Duodyr’

 

Danfoss RA

Danfoss RAV

Danfoss RAVL

 

jesli RTD jest zgodny z ktoryms z ww. to smialo kupuj :)

 

Jesli masz wolne srodki - kup jeden na probe. Jak nie bedzie pasowac - sprezentujesz komus lub odsprzedaz.

 

Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat i Sczesliwego Nowego Roku!

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziekuje serdecznie za odpowiedz no i optymistyczna wiadomosc. Zmartwiło mnie tylko to, że te głowice sa uzywana. Sprzedawca na swojej stronie twierdzi, ze cena jest niska poniewaz sa one z wyprzedazy, likwidowanych sklepów, uszkodzone opakowania w transporcie itp i dlatego cena jest niska.

Natomiast jesli chodzi o samo dzialanie to odpowiada mi to co napisales. Czy temperatury sa faktycznie zgodne z tym co nastawiasz na głowicach?

No i ostatnie pytanie odnosnie dopasowania do zaworow. Jak wczesniej napisalem mam zwory Danffos RTD-N15 , czy adaptery dostarczone wraz z glowica w komplecie beda pasowaly do tych zaworow? Czy moze musze zmienic zawory? Masz dokladnie ten model glowic ktore wymienilem wczesniej?

Dziekuje i pozdrawiam

Witam

Używam takich głowic. Wprawdzie głowica nawet z adapterem nie pasuje do zaworu RTD ale można największą tulejkę redukcyjną dostosować do zaworu RTD. Jeżeli ktoś reflektuje na opis to mogę podesłać zdjęcia z przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak bardzo Cie proszę podeslij te zdjecia. Rozumiem, że nawet z załączonymi adapterami nie bedą pasowały mi do RTD-15N Danfoss-a. Ojakich tulejkach redukcyjnych piszesz. Bardzo Cie prosze o wiecej szczegulów. Godzę sie z faktem, że pozostaje mi wymiana całych zaworów:(.Napisz prosze czy jestes zadowolony z tych głowic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.