Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Do Budynku Ocieplonego O Powierzchni 160M2


cisowianka

Rekomendowane odpowiedzi

Paliłem w piecu uniwersalnym BIECZ nie mam porównania z innymi. Dostałem odpowiedź od specjalisty z Ziębca poniżej treść:

 

Proponowany dobór  kotła :

 - kocioł WENUS 15 o mocy 15 kW. Kocioł z naszej najnowszej linii SuperNova o nowoczesnym designie. , górnego spalania . Drzwiczki zasypowe są pod kątem ,co ułatwia  zasyp paliwa. kocioł posiada dużą komorę  spalania i jest przystosowany do montażu zestawu sterującego ZS – 1 oraz miarkownika spalania,  posiada ruszt ruchomy – żeliwny do skutecznego odpopielania paleniska.

 Możliwość spalania szerokiego asortymentu paliw stałych  Wysoka sprawność i łatwość obsługi. POLECAM.

Dziękuję za szybką odpowiedź . Zaproponowałem kocioł trochę większy ze względu na duży zbiornik c.w.u. Jeżeli w Pana ocenie zużycie to nie będzie duże , to należy rozważyć kocioł o mniejszej mocy : np. KWK 12.

 

Jeżeli jest to dom nowobudowany , to biblią dla Pana powinny być dane zawarte w projekcie domu - zapotrzebowanie na ciepło w skrajnie zimnych miesiącach : grudzień i styczeń wraz z ciepłem niezbędnym na przygotowanie c.w.u. Proszę pamiętać , że te wartości odnoszą się do ciepła przekazywanego on-line ( bez buforu ). W przypadku zastosowania zbiornika buforowego kocioł może być trochę większy , gdyż i tak pracuje cyklicznie. Co do różnych wypowiedzi na tego typu forach , to nie mam zamiaru ich komentować , gdyż każdy może pisać co mu się  spodoba. Mówię to Panu na podstawie 32 - letnigo doświadczenia pracy przy produkcji kotłów C.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpowiesz udzielę ostatniej rady odnośnie wyboru kotła.

Przeczytaj uważnie,jeżeli Twoja kotłownia ma chociaż 120cm szer.,proponuję kocioł Mini Sztoker 15kW

Ma tylko 50 cm szer.,więc spokojnie dojdziesz z boku żeby dosypać paliwa wiaderkiem lub z worka do zasobnika.

Czyszczenie tylko z przodu.

Posiada żeliwne awaryjne palenisko.

Ten kocioł może świetnie pracować na małej mocy jeśli będzie taka potrzeba.(1-15kW)

Nie potrzebuje zaworu n-drogowego,ponieważ powrót wody do kotła jest w miejscu żaru,zostanie natychmiast podgrzana i nie występuje tzw."punkt rosy".

Może bezpiecznie pracować nawet na 40*

Sterownik obsługuje 3 pompy i mieszacz podłogówki-czyli standart

Opis,zdjęcia oraz wszystkie parametry znajdziesz na stronie producenta.

Jeżeli ta propozycja jest dla Ciebie nie do przyjęcia,to najwyrazniej  świadomie pakujesz się w kłopoty z którymi sobie w przyszłości nie poradzisz.

To wszystko z mojej strony.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko mi powiedzcie czy dobra firmę pieca wybrałem.? bo tak naprawdę nie mam pojęcia skąd te rankingi pieców się pojawiają na tej stronie. Wszyscy instalatorzy np chwalą Defro i Sas i mówią żeby innych nawet nie brać pod uwagę, a patrzę na ten ranking to jest tylko jeden Defro dolniak podany.  Więc pojechałem do sklepu sprawdzam Sas naklejka klasa B.  Może ten  ranking to poprostu reklama pieców

Instalatorzy owi (i prawie wszyscy na tym terenie) mają podpisane umowy właśnie z tymi producentami i one gwarantują im dość spory zysk bez żadnej dodatkowej pracy.

Natomiast kupno innego kotła to dla nich strata, bo ich w ofercie nie mają [nie wierzysz to ich sprawdź] i albo kupisz gdzie indziej (np. internet, producent) i wtedy tysiąc albo więcej im wypada z kieszeni, albo sami załatwią jakoś (czyli podpisywanie nowej umowy, mnóstwo formalności, na początek zazwyczaj mniejsza marża, muszą się ich nauczyć itp, jednym słowem same kłopoty dla nich prawie za darmo).

Dobry wybór pod kątem eksploatacji w Twoim domu ich wielkie G obchodzi.

To samo producent z Zębca - oni na dolniakach mają mniejsze marże niż na górniakach, bo dolniak jest znacznie trudniejszy i droższy w produkcji.

 

Rozumiesz już jak to się kręci?

 

Ja przychylam się do zdania kolegi grabpa58 - automat.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.