Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Przeprojektowaniu Kotła U Producenta


Ziolek512

Rekomendowane odpowiedzi

To ile kocioł węglowy spala zależy między innymi od jego mocy nominalnej i paliwa,temp.zewnętrznych...a także od metrażu jaki ogrzewa i od temperatur jakie sobie życzą domownicy w pomieszczeniach..i na pewno "minimalnie"  ;) od operatora...czynników jest znacznie wiecej, podałem tylko główne (chyba :) )...

...ale @Ziolek u Ciebie to spalanie jest "troszkę " ;)  za duże .... u mnie idzie około 25kg węgla (Wieczorek "orzech I") od 9 rano do 23...start instalacji od zera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przestawiłeś cegły zmniejszające zasyp w stronę drzwiczek, bo należało by to zrobić. I nie podawaj powietrza przy węglu od strony drzwiczek zasypowych, bo 20kg za 6 godzin, to masakra. U mnie kilogram na godzinę szło w największe mrozy na słabym węglu.

Tak przesunąłem cegły w stronę drzwiczek i po uszczelniałem  wełna małe szparki po bokach. Powietrza nie podaje wcale drzwiczkami zasypowymi jedynie do drewna. Powietrze jakie wpadało to tylko pod ruszt więc nie wiem skąd takie zachowanie się węgla. Węgiel mam ruski parametry nie znane. Pomyśle może nad czymś takim jak zrobił kolega z forum muratora Dikij.Petia  post-58437-0-04358500-1416773366_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Troche odświeże temat bo znowu problemy. Cale lato palilem grzejac CWU sosną drobno pocięta i zero dymu z komina. Teraz sezon grzewczy zarzucam cały zasyp debina odpadami z tartaku wielkości od paczki papierosow po kawałki 5x5x25 i non stop dym może nie tyle co u sąsiada ale jednak jest. Sterownik utrzymuje mi temperaturę spalin 250-300. Próbuje wszystkiego z PW i PG i palnikami dalej dym jest. Jedynie jego brak jak mam 10cm żaru i na to parę kawałków drewna wrzuce wtedy nie mam dymu ale jak zasypie większą ilość drewna dym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.