Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet Eko 17Kw Problem Ze Spalaniem


MatiSpeed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam piec Galmet Eko GT KWP 17kw ze sterownikiem PERFECT R, stałą retortą już kilka lat, ale w ostatnie mrozy zauważyłem problem nie dogrzewania pieca cały czas chodził nie mógł osiągnąć temperatury zadanej.

 

Dom 120m2 pustak/żużlowy chyba tak to się nazywa przerwa cegła, dom ocieplony styropianem 8cm, okna plastiki, kotłownia znajduje się 10m od domu, rury są przeprowadzone pod ziemią na głębokości około 160cm. W podwójnej otulinie. Lecz nie mam pewności czy te rury nie są zanużone w wodzie gruntowej ;/ ale to inna bajka.

 

Dotychczas było dobrze, ale teraz postanowiłem zaoszczędzić na węglu i ustawić piec jak nalezy, był pan z serwisu ale trochę mało mi powiedział itp.

 

Więc tak piec aktualnie ustawiony jest:

Temp zadana 65

Temp c.w.u. 40

Moc 100%

Zakres Regulacji 2st

Obroty min 20%

Obroty max 70%

Czas podawania 7s

Max przerwa pracy 225s

Min przerwa pracy 32s

Przerwa nadzoru 15min

Czas nadmuchu nadzoru 10s

Moc nadmuchu nadzoru 0%

Histeryza 5st

Czopuch otwarty na 1/2

Dmuchawa Otwarta na 3/4

 

 

 

Piec dogrzewa już na tych nastawach, ale nie mogę otrzymać kopczyka o którym mowa w innych tematach, dołącze zdjęcia. Oraz nie dopala mi węgla przez co duża jego ilość się marnuje.

Gdzieś czytałem o uszczelnianiu paleniska, o co chodzi, ja nigdy takiego czegoś nie robiłem...

 

2dd8bc27027c4eadm.jpg

8d149284f4324038m.jpg

59c700fd91f2b8fam.jpg

 

Dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na palenisku masz taki pierscien dokrecony chyba na 13 musisz go wyjac i uszczelnic na miejscu styku masa ponad 1000C. Ile pali? Mam 16 duo z rusztem wodnym skosna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, cały czas mam problemy z piecem, niby lepiej dopala węgiel ale dziwne jest to w jakim tempie mu temp spada, praktycznie cały czas chodzi, w domu zamontowane wszędzie termostaty na grzejnikach, i grzejniki otwierają się co jakiś czas. A zawór 3 drogowy ustawiony tak ze większość wody z kotła idzie na powrót, a na dom mniej w stosunku 75% na powrót reszta na dom, ale piec itak bardzo szybko traci temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zwiększ moc panika na sterowniku.. jaki masz teraz stosunek podawania opału do przerwy w podawaniu?? np. 1:20?? czyli 5s - podawanie i 100 s pauzy? zresztą to dobrze że chodzi cały czas, po co ma się kisić w podtrzymaniu?? nigdy nie dochodzi do zadanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.