Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Doborze Instalacji Co


papasmurfek

Pomoc w wyborze rodzaju instalacji  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki układ co? Układ zamkniety z wężownicą schładzającą lub układ otwarty z wymiennikiem płytowym?

    • układ otwarty
    • układ zamknięty
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W tym roku zaczynam adaptacje budynku gospodarczego na cele mieszkalne (ok 100m2 powierzchni użytkowej parter plus poddasze).

Dom zbudowany na fundamencie z kamienia. Izolacja pozioma z papy. Sciany to pustak żużlowy. Na to przyjdzie ocieplenie 15cm styropian - sciana, 10-15 cm podłoga i poddasze ok 24cm wełna.

Jako ogrzewanie wybrałem piec na paliwa stałe plus bufor (W niedalekiej przyszłości mam mieć podłączony gaz, ale do tego czasu muszę jakoś dom ogrzać) I teraz pytanie jaki zbiornik powinienem zastosować? Ile litrów?

Budynek nie ma podpiwniczenia, kotłownia będzie w przybudówce na poziomie gruntu. Nie ma gdzie zamotować za bardzo naczynia wzbiorczego. Rozważam dwie opcje, układ zamkniety z wężownicą schładzającą lub układ otwarty z wymiennikiem płytowym (Kotłownia wysoka na 2,4m Mało miejsca na naczynie wzbiorcze). Jak rozglądałem się za zbiornikami akumulacyjnymi to 1000l mają wysokość 2m, 800l 1,8m.

 

Który układ będzie lepszy, mniej problemowy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.