Heniek1234 Opublikowano 16 Grudnia 2013 #1 Opublikowano 16 Grudnia 2013 Poniżej załączam zdjęcie zaworu występującego na powrocie instalacji grawitacyjnej. Jest on charakterystycznie ścięty (pierwsze dwa zdjęcia) . Proszę o informację co to za zawór, jak go ustawić (żeby najpierw rozgrzać piec) i czy to w ogóle zawór. Proszę o pilną pomoc, koleżanka marznie :) Drugie pytanie - problem jest z rozgrzaniem instalacji, ciągle temperatura waha się między 30, a 35 stopni. Zasilanie jest ciepłe, powrót oczywiście zimny. Czy przy grawitacji można zakręcić zawór na zasilaniu żeby piec się rozgrzał, a dopiero później puścić wodę na instalację czy to bez różnicy (niby bez różnicy powinno być ale może..). Zdjecia całej instalacji (pierwsze dwa to ten nieznany mi zawór).
kiminero Opublikowano 16 Grudnia 2013 #2 Opublikowano 16 Grudnia 2013 To mi wygląda na... magnes neodymowy. Na pewno nie zawór. Może ktoś się bawił wodomierzem :ph34r:
Heniek1234 Opublikowano 16 Grudnia 2013 Autor #3 Opublikowano 16 Grudnia 2013 No może faktycznie to neodym :) Nie chcę dla nikogo problemów, więc zdjęcia usunąłem :P Z drugiej strony dziwne, że na powrocie z instalacji.. A wiesz jak szybko grawitację rozruszać? Tam też działa zasada, że najpierw rozgrzewamy kocioł, a dopiero potem instalację ?
kiminero Opublikowano 16 Grudnia 2013 #4 Opublikowano 16 Grudnia 2013 Układy grawitacyjne rozgrzewają się tak jak im kocioł na to pozwala. Odpalasz i grzejesz tym co kocioł daje. Co to za kocioł albo czym wy tam palicie, że 35 sC to max. Tutaj z kolei stawiałbym na niesprawny termometr. Chyba, że 30-35 w domu i ciągle wam mało... Za mało danych na konstruktywną wypowiedź. P.S. Widziałem magnesy tej wielkości, które 200 kg spokojnie w uwisie trzymały. Oderwać takie coś od żelastwa to już spory wysiłek. Mój ojciec jest konserwatorem sieci wodociągowej i robi odczyty wodomierzy. Przez lata ubiegłe niezłą kolekcję magnesów zebrał B) Teraz ludziska mają gorzej, bo dzisiaj liczniki już inne, a wymienia je na potęgę, ponieważ Urząd Miar i Wag pogonił ich za duży odsetek urządzeń poza okresem legalizacji. To tak na marginesie.
Heniek1234 Opublikowano 16 Grudnia 2013 Autor #5 Opublikowano 16 Grudnia 2013 Dzięki za szybką odpowiedź tak w ogóle. Jutro będę wiedział więcej. Palone jest węglem kostką, więc tutaj nic do zarzucenia. Prześlę koleżance linki do kilku tematów dotyczących ekonomicznego spalania.
kiminero Opublikowano 16 Grudnia 2013 #6 Opublikowano 16 Grudnia 2013 Idź z butelką wina. Na pewno będzie cieplej...
kiminero Opublikowano 16 Grudnia 2013 #7 Opublikowano 16 Grudnia 2013 Czy przy grawitacji można zakręcić zawór na zasilaniu żeby piec się rozgrzał, a dopiero później puścić wodę na instalację czy to bez różnicy (niby bez różnicy powinno być ale może..) Jeszcze dopytam, co ona ma tam za zawór na zasilaniu? Upewnij się, że tym zaworem nie odcinane jest naczynie przelewowe, bo to groźna, niedopuszczalna sytuacja.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.