Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witam Mam Kociol Kamen Wg 17 Z Nadmuchem


robert833

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam kociol kamen wg 17 z nadmuchem obieg zamkniety cisnienie do 1,8 atmosfery pale drewnem suchym 2 letnim buk,grab problem polega na osadzaniu sie smoly, wilgoci w piecupodczas palenia temp na kotle 70 st na powrocie wraca okolo 55 st nadmuch wlanczam wiekszy mniejszy bez znaczenia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba polskie prawo zabrania obiegu zamkniętego w kotłach na paliwo stałe, można tylko w gazowych i na olej. Masz w domu cykającą bombę. Jak Ci rozwali dom to żadna firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania o ile będzie komu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lie one są? Żaden instalator o zdrowym rozumie nie powinien pod czymś takim się podpisać. Może przesadziłem, że rozwali, ale wiadomo o co chodzi.  Nawet z zabezpieczeniami taka instalacja nie powinna ujrzeć światła dziennego dla kotłów na paliwo stałe, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kotły na paliwo stałe mogą także pracować w zamkniętych instalacjach grzewczych, choć muszą to być specjalne kotły wyposażone w urządzenia do odbioru nadmiaru ciepła, tak by nie doszło do przegrzania kotła i niebezpiecznego wzrostu ciśnienia wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górniak bez powietrza wtórnego, słabo....

Palisz pewnie jak kuble na śmieciu, a spróbuj inaczej, wrzuć drewna i zapal u góry, przyda się podpałka grliowa.. Sprawdź adres z mojego podpisu i ten wątek: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego/page26

 

Jaką powierzchnie ogrzewasz? Czemu trzymasz 1.8 bar, taki wysoki budynek?

 

 

O lie one są? Żaden instalator o zdrowym rozumie nie powinien pod czymś takim się podpisać. Może przesadziłem, że rozwali, ale wiadomo o co chodzi.  Nawet z zabezpieczeniami taka instalacja nie powinna ujrzeć światła dziennego dla kotłów na paliwo stałe, czyż nie?

A tam opowiadasz, tylko słaby, niedouczony instalator. Ileż tych  polskich "fachowców" od siedmiu boleści się naopowiadało jakie to niebezpieczne, a o ile mi wiadomo, w Niemczech inaczej się nie robi instalacji tylko w układzie zamkniętym. Wysadzić można kocioł nawet w układzie otwartym, jak palacz nierozgarnięty, historia sprzed 2-3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górniak bez powietrza wtórnego, słabo....

Palisz pewnie jak kuble na śmieciu, a spróbuj inaczej, wrzuć drewna i zapal u góry, przyda się podpałka grliowa.. Sprawdź adres z mojego podpisu i ten wątek: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego/page26

 

Jaką powierzchnie ogrzewasz?

150 m 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie o to hodzi  jest inny temat dlaczego robi sie wilgoc w piecu

To jest właśnie to, kiszenie drewna palonego od dołu. Paląc od góry, problem zniwelujesz do minimum, ale nie pozbędziesz sie, bo zwyczajnie kocioł przy obecnych temperaturach pracuje na pół gwizdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy objaw kiszenia opału ,drewno trzeba spalać z dużą ilością powietrza spróbuj bez dmuchawy ,na miarowniku i dorób powietrze wtórne , ogień musi być cały czas,do palenia drewnem w takim kotle przydałby się bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez dmuchawy sie nieda bo drzwiczki dolne sa zamkniete i niema tego lancuszka co podnosi jak by byl to ok a problem zeby to dorobic bo jest w to miejsce zalozony dodatkowy zawor bezp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górniak bez powietrza wtórnego, słabo....

Palisz pewnie jak kuble na śmieciu, a spróbuj inaczej, wrzuć drewna i zapal u góry, przyda się podpałka grliowa.. Sprawdź adres z mojego podpisu i ten wątek: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego/page26

 

Jaką powierzchnie ogrzewasz? Czemu trzymasz 1.8 bar, taki wysoki budynek?

150 dlaczego 1.8 niewiem ile zrobic cisnienia

 

 

A tam opowiadasz, tylko słaby, niedouczony instalator. Ileż tych  polskich "fachowców" od siedmiu boleści się naopowiadało jakie to niebezpieczne, a o ile mi wiadomo, w Niemczech inaczej się nie robi instalacji tylko w układzie zamkniętym. Wysadzić można kocioł nawet w układzie otwartym, jak palacz nierozgarnięty, historia sprzed 2-3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.