Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palic W Elektromet Eko-Kwr 20


blussaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cały kocioł w środku zalepiony gęstą smołą, chcę zacząć palić od góry dlatego drzwiczki muszę zmienić. Producent wysłał cenę za górne zasypowe z regulacją powietrza za 240zł.... drogo. Jakieś pomysły? Bo nie wiem jak to się sprawdzi z drzwiczkami i kierownicą ciągu - czy ma to sens w ogolę.

Drzwiczki takie same jak u kolegi tasheena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, albo przebolejesz cenę i kupisz gotowe albo dorobisz klapkę sam, o tym było sporo na forum. Gdyby Ci się palenie od góry nie sprawdziło, zawsze możesz ten zrobiony otwór zaślepić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się uda, zawsze można próbować ale to dużo zabawy. Potrzeba dobrać odpowiednią ilość otworów z jednoczesnym doborem dobrej średnicy otworów, inaczej słabo to idzie. Zajmie Ci to sporo czasu aby wszystko odpowiednio dobrać metodą prób i błędów, ale sukces da Ci frajdę. Jeśli będzie padaka to też nie ma tragedii, przynajmniej wyjdzie na to że miałeś chęci, a że nie wyszło..siła wyższa. Ale zawsze licz na sukces nie porażkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj w tym celu profil zamknięty grubościenny np. 40x40 lub 50x30,zaślepiony od góry i ponacinaj szczeliny w tym profilu co 15cm na grubość tarczy 2mm.

Zawiesisz na tylnej ścianie kotła,jeśli masz ruszt żeliwny w miejscu mocowania profilu wytnij  otwór w ruszcie na jego wielkość,żeby pow. z popielnika bez przeszkód przepływało.

Powinno działać,jeśli stwierdzisz niedobór pow. poszerzysz szczeliny o kolejny mm.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały kocioł w środku zalepiony gęstą smołą, chcę zacząć palić od góry dlatego drzwiczki muszę zmienić. Producent wysłał cenę za górne zasypowe z regulacją powietrza za 240zł.... drogo. Jakieś pomysły? Bo nie wiem jak to się sprawdzi z drzwiczkami i kierownicą ciągu - czy ma to sens w ogolę.

Drzwiczki takie same jak u kolegi tasheena.

U mnie się sprawdza. Jak widać na zdjęciach wyloty powietrza górnej klapy znajdują się na wprost dolnej szpary pod kierownicą ciągu. Dodatkowo umieściłem śrubę, żeby ta szpara była szersza.

 

Przed wymianą drzwiczek paliłem od góry na wentylatorze ale ustawiałem opcję: minimalne obroty wentylatora na 5% lub 10%, żeby cały czas dostarczać powietrze (po osiągnięciu temperatury zadanej)- ale tu trzeba sprawdzić, żeby ci nie podbijało temperatury i testować na mniejszej ilości węgla.

 

Efekty też miałem dobre bo smoła się ładnie wypaliła.

Powodzenia 

Arek.

post-37348-0-92359600-1511376957_thumb.jpg

post-37348-0-59085900-1511376975_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś pierwsze testy i jest ok :) Dodam że jak na razie pale na sterowniku REG 06 Rozpalanie 30% wentylatora minimalne 5%. Temp równo trzyma.

 

Problem z dokładnym ułożeniem szamotki bo tylna ścianka pieca ma tak jak by ściętą pod kontem dolną cześć, przez to nie da się dostawić szamoty do tylnej ściany i zostaje szpara. Będę musiał przy szlifować szamotę i dokładnie to poukładać, bo podejrzewam że lewe powietrze dużo robi? Chociaż z drugiej strony powietrze jest pobierane z popielnika z nadmuchu.

 

Zdjęcia robione wcześniej teraz piec już bardzo się oczyścił - zero dymu i smoły! :))

 

5ad6982332af3.jpg

 

9ef11a1a3a3c6.jpg

02d2d4973bc75.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super !

 

Niestety ja za parę lat muszę się pożegnać z paleniem węglem i wrócić do kotła gazowego-

( mieszkam w jednym z uzdrowisk na Dolnym Śląsku: http://czysteogrzewanie.pl/2017/11/przyklepano-zakaz-palenia-weglem-i-drewnem-we-wroclawiu/ )

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie z innej bajki. Ile zasypujecie? mi się mieści 1,5 wiadra i starcza to na ok 7h mało czasu czy jest ok? Ewentualnie wyciągnę coś szamoty zęby mieć dłuższy czas. Ogrzewanie idzie na bojler 250L plus 6 kaloryferów.

Chodzi mi jedynie czy wydajność jest ok czy kombinować coś dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Na moje wyczucie za dużo idzie tego węgla. Wiaderko , takie po farbie 10 l , to ok. 10 kg jak nasypiesz z kopką. Jeśli sypiesz 1.5 wiadra to będzie ok. 15 kg. Na siedem godzin to za dużo schodzi. U mnie obecnie 15 kg starcza na 12 godzin przy ustawionych 60 *C. Palę groszkiem z Ziemowita czyli słabszym paliwem. Ogrzewam nieocieplony dom 100m2. Jeśli nie możesz już zejść z mocą dmuchawy w dół, przysłoń z boku ten wlot tak na początek do połowy, potem zrobisz korektę w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty wentylatora mam na 5% czyli minimum. Generalnie na tych obrotach temp powoli spada i włącza sie tryb mocniejszego nadmuchu na 25% aby podbić temp. No to nie wiem w czym problem.... W sobotę spróbuje bez dmuchawy z szczeliną w drzwiczkach popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Szyber w czopuchu trzymaj zawsze otwarty, ja swój w ogóle usunąłem bo tylko sadza się osadzała. Ciąg reguluj mocą nadmuchu, ale skoro masz już na minimum to chyba pozostało jedynie  przysłonić częściowo wlot do wentylatora, tak na próbę , czy przyniesie to poprawę. Jak wyłączysz całkowicie sterownik to będziesz ganiał co chwilę sprawdzać czy nie rośnie temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Sam w tym roku kupiłem sobie rosyjski. Po probach mało popiołu i troszkę koksikow. Spala się bezdymnie i zero smoly. Ale radzę najpierw kup próbkę i przetestuj bo rosyjski można trafić zakamieniony i wtopa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj.

sterowniki zespolone dla co i cwu zawsze stwarzają problemy....

załączeniem pompy cwu steruje parametr - temp cwu   o ile mamy wpięty czujnik temp cwu

druga rzecz to ustawienie temp co w stosunku do temp cwu

u mnie co 55st...cwu 50st w takim ustawieniu nie mam problemu z nagrzaniem ciepłej wody do takiej temperatury

dziwi mnie to ze pompa cwu chodziła ci cała noc kiedy kocioł sie wygaszał

teoretycznie powinno byc tak ze kiedy temp co spada a temp cwu jest wyższa  nie powinna właczyc sie pompa ładujaca cwu 

Zima

ustaw priorytet cwu na "nie" w tym momencie pracuja dwie pompy : pompa co i pompa cwu

sprawdź czy czujnik cwu nie wyskoczył i widzi temp pomieszczenia  kotłowni lub nie jest uszkodzony-- bo to on odpowiada za załaczenie i wylaczenie pompy cwu

Lato

nadwyżka temp cwu według ( opisu sterownika) --pracuje wtedy gdy priorytet cwu jest ustawiony na "tak"  - czyli lato,

rozpalasz kocioł i puszczasz tylko na cwu obwarowania temp kotła nie mniejsza niż dtr producenta kotła np 55st,, temp cwu np 50st czyli nadwyżka 5 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest ok pokazuje temp Cwu prawidłowo. 

priorytet muszę mieć ustawiony na Cwu niestety. 

Nie wiem w czym jest problem temp Cwu mam 55C i tyle było jak kładłem się spać a piec już powoli wygaszał się. Rano na piecu było 32 C pompa CO NIE pracowała natomiast od bojlera tak i na nim była oczywiście ta sama temp co na piecu czyli 32C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ponownie

problem jest w tym ze pompa od cwu nie powinna pracowac gdy brak temp w kotłe

najczesciej siadaja czujniki temp lub też brak im dobrego styku

druga rzecz jak w kazdej elektronice moze sie cos wysypac

zrob twardy reset czyli wyłacz z pradu włacz ponownie włacz ustawienia fabryczne (oczywiscie zapisz sobie swoje stare ustawienia) i ponownie go zaprogramuj

 mozesz wczesniej  po wyłaczeniu z pradu, ściagnąc obudowe  sprawdzic połaczenia przewody (czujniki,zasilania ,zasilania pomp)a zaciski na płytce) czasami prąd lubi poluzować połaczenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.