Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stało Się. Sas Nwt 1.2 14 Kw Kupiony


ferro84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Znajoma osoba zwróciła się do mnie o poradę przy kupnie kotła. Nie mam o tym zielonego pojęcia ale obecałem zrobić mały reaserch.

Ogrzewane będzie tylko 1-2 pomieszczenia po 18m2. Dom to 120 m2, nieocieplony. Rury są stare 35 letnie, grube. W kominie nowy wkład.

Po przeczytaniu kilku artykułów na tym forum oraz za poradą użytkownika, która palił w kliku kotłach ( m.in. defro komfor plus, sas uwt) wybór padł na SAS UWT 1.2 14KW. W między czasie przyjechał monter i wcisnął kocioł SAS NWT 1.2 14 kW.

 

Szlak mnie trafił ale próbuję racjonalnie podejść do sprawy.

 

Zamontowana została pompa obiegowa Experia 25/40 oraz PID-85. Szczęscie w nieszczęsciu monter zgodził się zamontować miarownik, ale narazie jest nieużywany(niepodpięty łańcuszek).

Po około 3 tygodniach palenia narzekania brak ale wcześniej był 25 letni piec.

Sas NWT pali pali około 12h przy 1/3 wkładu. Temperatura zadana to 64st. C. Dmuchawa chodzi w zależności od czujników od 10 do 80 %. Pompa działa na AUTOadapt około 13W.

 

Mam w związku z tym pytanie jak dobrze palić tym piecem skoro już został kupiony? Jak umożliwić tej osobie oszczędne spalanie oraz oszczędnośc na prądzie. Podpiąć ten łańcuszek?

Skąd tyle narzekań skoro piec pali 12h?

Mam wrażenie, że w piecu jest czarno.

 

Jak ustawić pompkę Experia? Ma zostać na AUTOadapt, czy też lepiej ustawić na minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten kocioł od 3 sezonów, też 14 kW, tylko ze sterownikiem tech st 32 i bez miarkownika, dmuchawa WPA 120. Zasłoniłem górny prześwit, spala teraz czyściej - bo gazy muszą przejść przez strefę żaru, ale w podtrzymaniu nadal dymi mocno, jaka tu ekologia to nie wiem. Fakt jednak podczas pracy po zasłonięciu tej dziury dymu prawie nie widać, przedtem były kłęby. Nie wiem jak będzie po zasypaniu do pełna, teraz dopiero zaczynam palić węglem w tym sezonie, wczoraj zasypałem ok. 12 kg, wystarczyło od 16 po południu, o 3 nad ranem dziś były jeszcze grzejniki ciepłe. Ustawione na kotle 60, przeciąga do 65, czyli mniej niż wcześniej, na grzejnikach temp. ok. 50 st regulowana zaworem 3D, powrót podgrzewa mi cwu. Pompę obiegową na 1. biegu, Grundfos 25/40. Dmuchawa na wolnym biegu ustawiona na 1. bieg w skali do 10. Doprecyzuj jak możesz to "w piecu jest czarno". Zwykle tak jest, bo węgiel nie jest różowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechał monter i wcisnął kocioł SAS NWT 1.2 14 kW.

 

NWT jest lepszym kotłem niż UWT, bo

Zasłoniłem górny prześwit

 

 

Podpiąć ten łańcuszek?

 

Nie. Masz sterownik i dmuchawę do regulacji temperatury oraz

Ustawione na kotle 60, przeciąga do 65

Markownik będzie przeciągał więcej, bo jest "wolniejszy" niż sterownik z dmuchawą.

 

Ma zostać na AUTOadapt

 

Pozwól działać automatyce, czyli zostaw na AUTOadapt.

 

 

Właściwy przekrój komina, czysty komin i kocioł, dobry węgiel i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.