Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różnica W Działaniu Ogrzewania Gazowego W Zależności Od Mocy


awekor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy możecie mi wytłumaczyć jaka jest różnicą w ogrzewaniu kotłem gazowym jeżeli np ma za dużą moc.

Powiedzmy że do mojego mieszkania potrzeba kotła okolo 8kw ja posiadam 14kw.Jest duża różnica w zużyciu gazu? Ja zachowuje sie piec w tych dwóch przypadkach.Pozdrawiam

 

ps. Posiadam sterownik pokojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Przewymiarowanie kotła gazowego nie powoduje zwiększonego zużycia gazu

Kocioł 14kw nagrzeje szybciej mieszkanie niż kocioł 8kw ( takich chyba nie ma) a co za tym idzie będzie pracował krócej zanim sterownik pokojowy go wyłączy.

Rozumiem że poza sterownikiem pokojowym posiadasz również zawory termostatyczne na grzejnikach które pozwalają regulować temperaturę w pozostałych pomieszczeniach

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy możecie mi wytłumaczyć jaka jest różnicą w ogrzewaniu kotłem gazowym jeżeli np ma za dużą moc.

Powiedzmy że do mojego mieszkania potrzeba kotła okolo 8kw ja posiadam 14kw.Jest duża różnica w zużyciu gazu? Ja zachowuje sie piec w tych dwóch przypadkach.Pozdrawiam

 

ps. Posiadam sterownik pokojowy

zależy od kotła ,jeśli kondensacyjny to im większy tym lepszy ,jeśli zwykły palnik to tak 30% w komin i tak co byś nie ustawił jedynie co możesz przy zwykłym palniku pilnować aby temp zasilania nie była zbyt wysoka ,a jeśli masz kocioł kondensacyjny to wszystko zależy od ustawień pompy elektronicznej jake ustawisz max jaki min i jaką delte ustawisz i w jakim czasie to sa szczegóły które świadczą o tym że kocioł kondensacyjny jest efektywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak.posiadam zawory termostatyczne.Jeszcze jedno pytanie:Gdy pokoje do których zagląda słoneczko sie nagrzeją to przymykaja soe zawory termostatyczne i wtedy zaczyna troszkę bulgotać w piecu. Odpoiwetrzalem na grzejnikach oraz na pompie w piecu mam zaworek odkrecony od odpowietrzania.Co może byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinno bulgotać ani się zapowietrzać. Cały problem może tkwić w umiejscowieniu termostatu który powinien być zamontowany w "pomieszczeniu wiodącym" albo jak kto woli w pokoju dziennym lub salonie. W pomieszczeniu z termostatem nie ma potrzeby montowania głowic do zaworów termostatycznych. Niestety często jest taka moda że termostat wiesza się w korytarzu a na wszystkie grzejniki zawory z głowicami termostatycznymi to i sterownik kotła głupieje. Trzeba zdjąć lub ustawić na maksymalny przepływ głowice w jednym z pomieszczeń , jeżeli termostat nie jest umiejscowiony w salonie to optymalnym pomieszczeniem jest łazienka. I wszystko powinno działać prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki jest to kominek. Jeżeli powietrzny to trzeba zamontować termostat pomieszczenia w innym pokoju czy sypialni. Niestety ma to wadę gdyż małe pomieszczenie będzie się nagrzewać znacznie szybciej i szybciej wyłączy układ. Można też zamontować termostat w korytarzu ale sprawdza się to wtedy gdy stanowi wraz z salonem wspólną przestrzeń. Jak nie jest to dla ciebie upierdliwe to można zrezygnować z termostatu i grzać metodą włącz - wyłącz. Przy kominku z płaszczem wodnym nie ma tego problemu bo sterownik kominka wyłączy kocioł gazowy przy włączeniu pompy (dotyczy to kotłów sterowanych stałotemperaturowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.