mysza012 Opublikowano 1 Września 2013 #1 Opublikowano 1 Września 2013 Witam wszystkich ... Jako, że jestem nowy na forum chciałbym wszystkich powitać. Tak jak w temacie chcę zakupić nową piecokuchnie. Aktualnie posiadam piecokuchnie firmy Moravia. Niestety piec ten przeszedł już na zasłużoną "emeryturę" (szamot popękał, ruszt również pękł, miarkownik ciągu nie działa itp.) ... Szukam czegoś nowoczesnego, ponieważ przede mną generalny remont kuchni, a co za tym idzie kupno nowych mebli itp. Czego konkretnie szukam: - powierzchnia grzewcza mieszkania: 47m2 (2 pokoje + łazienka + kuchnia) oczywiście grzejniki są już zamontowane - piec miałby również ogrzewać wodę w bojlerze - maksymalnie jak najdłuższy czas spalania (powiedzmy żebym o 22 go zasypał, a około 6 rano żeby był żar) - dwa ruszty żeby przez lato zagrzać wodę w bojlerze - średnie gabaryty pieca około (wys. 85 cm / szer. 45 cm) - cena najlepiej jak najniższa, ale wiadomo jak to się niekiedy przekłada na jakość towaru. Także czekam na propozycje. Mam jeszcze pytanie czy jest możliwość podłączenia pieca w obiegu grawitacyjnym (mieszkanie na parterze), ponieważ często mamy problemy z prądem więc nie chcę niespodzianki w nocy jak mi się woda zagotuje. Z góry dziękuje za pomoc
Franek19 Opublikowano 4 Września 2013 #2 Opublikowano 4 Września 2013 Witam! Trudno w Twoim przypadku o jednoznaczną odpowiedż :czy ta instalacja będzie działała na grawitacji.Domyślam się ,że dotychczas działała na pompie.Jaki to rozdział instalacji górny czy dolny ( tzn.rury zasilające grzejnki idą pod stropem , czy nad podłogą?.Mnie kiedyś uczono ,że aby grawitacja działała musi być pewna różnica wysokości między środkami :kotła i grzejników , a ponadto odpowiednio grube średnice rur. Należy to sprawdzać poprzez obliczenia.Wniosek z tego wypływa jeden bez zmiany średnic rur najłatwiej jest przestawić ogrzewanie grawitacyjne na pompowe niż odwrotnie.Napisz coś więcej o istniejącej instalacji.Napewno więcej doświadczonych kolegów udzieli Ci odpowiedzi.Pozdrawiam.
mysza012 Opublikowano 5 Września 2013 Autor #3 Opublikowano 5 Września 2013 Tak aktualnie działa na pompie. Rury mam położone nad podłogą. Myślę, że najlepiej będzie jak fachowiec zobaczy całą moja instalację C.O. i doradzi mi co do obiegu grawitacyjnego. A co do pieca zna ktoś jakieś sklepy albo jakieś konkretne modele itp. ?
nowalijka Opublikowano 29 Września 2013 #4 Opublikowano 29 Września 2013 Witaj, jesli nie można przerobić Twojej instalacji na grawitacyjną, a boisz się efektów braku prądu, polecam rozwiązanie, które podpowiedział mi na tym forum albodek - zasilacz awaryjny z akumulatorem. Podpinasz do tego układu pompkę i w razie braku prądu pompka parę godzin pracuje na zasilaniu z akumulatora. Extra sprawa! Pozdrawiam - nowalijka
Tombi Opublikowano 9 Listopada 2014 #5 Opublikowano 9 Listopada 2014 Witajcie! Odświeżę temat, bo właśnie dostałem "zlecenie" na wczoraj! Wkładka w placie zaczęła ciec i padł pomysł, aby zastąpić ją piecokuchnią. Stąd moje pytanie odnośnie producenta, modelu, który dobrze w tej roli mógłby się sprawić. Po wstępnych oględzinach wychodzi, że 8-10 kW to będzie odpowiednia moc. Widziałem rozwiązanie z 2 rusztami (zima-lato), np. http://metalbet.pl/piecokuchnia/hydra_mini/ Proszę o info na co zwrócić uwagę i jakie rozwiązania mają wady i zalety.
zi1bi Opublikowano 9 Listopada 2014 #6 Opublikowano 9 Listopada 2014 Zobacz sobie piecokuchnię w www.defro.pl ma ona zakres mocy 2,7 - 9 KW i porównasz sobie te dwa piecyki - lub taką ?
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.