Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logoterma Thermatic - Ustawienie


september

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiliśmy właśnie z żoną mieszkanie od dewelopera. Jest w nim zastosowane ogrzewanie a raczej chyba system o nazwie logoterma firmy Thermatic /fot 1/W dużym pokoju na ścianie jest zamontowany sterownik m-ki Siemens/fot 2/.Ogrzewanie dostarczane jest z sieci miejskiej. Mam pytanie do fachowców lub użytkowników tego typu ogrzewania , w jaki sposób użytkować ten typ urządzenia by był jak najbardziej optymalny tzn przynosił jak największe oszczędności.Nie oszczędzam ogrzewania w jakiś dramatyczny sposób ale nie lubię też zbyt gorących wnętrz. Optymalna dla mnie temperatura to ok 21 st. Do tej pory miałem ogrzewanie gazowe z pieca dwufunkcyjnego ,ktore było stosunkowo proste w obłudze. "Toto" zastosowane teraz jest dla mnie zupełnie nowe.

 

Pozdrawiam

 

post-53461-0-66900800-1378039293_thumb.jpg

 

post-53461-0-04072400-1378039311_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale co będzie korzystniejsze

 

-nastawić na sterowniku temp. 22 stopnie i odkręcić na kaloryferach zawory na maxa

czy np

 

-nastawic na sterowniku wyzsza temperature np 24-25 a zakrecic zawory w mniej uzywanych pomieszczeniach /łazienka/sypialnia/

 

co da większe oszczędnosci ? w tym systemie ciepło podobno jest rozliczane na podstawie roznicy pomiędzy woda na wejściu i na powrocie, za tem jakkie ustawienie spowoduje ,że ta róznica bw temperaturze będzie njak najmniejsza?

 

przepraszam za być może lamerskie pytania ale nikt ze znajomych nie ma jeszcze w swoim mieszkaniu logotermy i stad takie watpliwości

/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam masz dokładny pomiar wiec tyle ile zużyjesz tyle zapłacisz ale moim zdaniem to w pomieszczeniu gdzie jest termostat głowice na max a w pozostałych tyle ile chcesz mieć temperatury natomiast jeśli nikogo cały dzień nie ma w mieszkaniu to lepiej sterownik elektroniczny założyć i programować obniżenia tak aby wyszło jak najmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeśli ten termostat co masz to zwykły bimetal to poradzisz sobie sam i każdy sterownik np. auraton będzie pasował ,natomiast jeśli termostat na scianie to elektronik to niestety bez pomocy od strony gwaranta sytemu nic nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to bimetal to możesz wziąć zamontować każdy inny sterownik elektroniczny (na baterie)z czasami przełaczeń i hestereza np. 0,25st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.