Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logotermy


sojka06

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.Ponieważ jestem nowym członkiem forum z góry proszę o wybaczenie za pytanie.Myślę, że ten temat przewijał się na forum już nie jeden raz. Chodzi mianowicie o logotermy.Chciałem zapytać o opinie na ten temat.Głównie chodzi mi o to, czy jest to urządzenie opłacalne ekonomicznie oraz jak się ma w tym urządzeniu awaryjność.I jeszcze jedeno, czy mając do wyboru logotermy i podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, co wybrać.Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logotermy to wciąż jeszcze nowość w ciepłownictwie gdzie dotychczas królowały węzły cieplne jedno i dwufunkcyjne, a rozliczanie zużytego ciepła odbywało się dwustopniowo: przez licznik ciepła na węźle - między dostawcą a administratorem i przez podzielniki - między administratorem a lokatorem, co nie zawsze lokatorowi na zdrowie wychodziło. W tradycyjnym węźle cieplnym znaczące koszty może generować podgrzew cwu, ze względu na znaczne wychłodzenie przez cyrkulację cwu. Logoterma to ogrzewanie mieszkań i cwu z miejskiego systemu ciepłowniczego, lub innego źródła ciepła np kotła gazowego czy olejowego. Zastosowanie logotermy to jednak w stosunku do węzła tradycyjnego nowa jakość. Zaletami logoterm jest:

- możliwość rozliczenia każdego mieszkania osobno za zużyte ciepło i cwu na podstawie licznika ciepła

- możliwość zastosowania pokojowych programatorów temperatury (jak w ogrzewaniach gazowych czy olejowych)

- odbiorca sam decyduje o tym kiedy włacza w swoim mieszkaniu ogrzewanie

- brak cyrkulacji cwu co w znaczący sposób obniża cenę podgrzewu ciepłej wody

Logotermy pojawiły się w sprzedaży chyba 5 lat temu(tego na 100% pewny nie jestem). Co do trwałości to w mojej miejscowości pierwsze logotermy zainstalowano w 2005 lub 2006 roku. Wiele o trwałości urządzeń nie mogę powiedzieć ( do dzisiaj jednak nie słyszałem o awarii zamontowanego urządzenia), jednak jak każde urządzenie ciepłownicze wymaga konserwacji i okresowego przeglądu. Gdybym ja miał wybór pomiędzy między tradycyjnym węzłem a logotermą wybrał bym logotermę. Przedewszystkim ze względu na jasny sposób rozliczeń za zuzytą energię (licznik ciepła), oraz możliwość zastosowania programatora temperatury. O samych logotermach i ich producentach dowiesz się więcej gdy wpiszesz hasło w wyszukiwarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.