Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Mistal + Sterownik Argon 2


sebap

Rekomendowane odpowiedzi

silikon taki może być tyle że w lokalnym sklepie lub składzie budowlanym zapłacisz za tubę około 16zł -tyle ja płacę za taki do 1250stC

a tu dochodzi Ci jeszcze koszt przesyłki. prawie dwa w cenie jednego

deflektor taki może być tylko ten akurat za duży

szukaj takiego do kotła o mocy do 50KW

dodatkowo zmierz sobie grubość rur Twojego rusztu wodnego abyś dał radę go na nim zawiesić

możliwe że będziesz musiał mieć wieszak w kształcie litery T

nie powinieneś mieć problemu z nabyciem takowego w lokalnym sklepie z kotłami na paliwa stałe.

nie płącisz za transport a to kolejne kilka zł w kieszeni

o "zaletach" rusztu wodnego poczytaj tutaj:

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-palacza/ruszt-wodny-tak-czy-nie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię silikon w sklepie u mnie w miasteczku za 17 zł. Mam jeszcze jedno pytanie. Rozpalałem kocioł około godziny 16 we wtorek. Do zasobnika wsypałem około 70-75 kg ekogroszku (nie więcej bo mam workowany po 25 kg a z jednego odsypałem troszkę już wcześniej). Przed chwilą poszedłem do pieca i ekogroszek właśnie się kończył więc wybrałem resztę z retorty i wygasiłęm go. Czy nie za dużo spalił? Czy to ma związek z brakiem uszczelnienia? Czy gdyby był deflektor to czy zmniejszy to zużycie ekogroszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie cieplowlasciwe.pl wyszło mi, że mam do ogrzania 337m2. Jak na razie miałem na piecu 40 stopni i było nawet za ciepło ale wiadomo, że nie ma jeszcze mrozu. Producent kotła zapewnia, że mój egzemplarz może spokojnie pracować non-stop z temperaturą 45 stopni i nic mu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyliczenia na tej stronie są obarczone błędem ze względu na ograniczoną ilość parametrów i trzeba uważać wpisując dane

zwróć uwagę jak wpisujesz wymiary budynku równiez na ilość kondygnacji- zlicza je łącznie razem z piwnica i poddaszem

te wyniki nie sa do końca miarodajne, pokazuja jednak rząd wielkości

wielu jest zdziwionych że na 200m2 nie potrzeba kotła 25-30KW jak im sugerują instalatorzy.

najlepsze wyniki daje ciepłomierz- wtedy wiadomo ile energii budynek pochłonął, można też liczyć OZC.

ty jednak już masz więc możesz zrobić sobie wyliczenia dla kolejnego kotła aby był dobrany najoptymalniej jak się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudne pytanie ale spróbuję

pośrednio zawieszenie deflektora może sprawić iż zużycie opału nieznacznie spadnie.

dlaczego?

niedopalone części stałe osiadają na powierzchni wymiennika tworząc warstwę izolacyjną. powoduje to spadek sprawności wymiany ciepła pomiędzy spalinami a woda. im warstwa grubsza tym sprawność niższa.

deflektor pozwoli dopalić sporą część tego syfu. nie osiądzie go zatem tak dużo w jednostce czasu co sprawi że wymiana ciepła będzie sprawniejsza. może to dac oszczędności w zużyciu opału. jakiego rzędu? nie wiem. uważam jednak iż wystarczające aby zwrócił się zakup deflektora oraz dodatkową korzyść w postaci rzadszego czyszczenia mniej usyfionego wymiennika

 

a najlepiej wyjasnił to "profesore"

wystarczy poczytać:

http://zawijan.wordpress.com/kotly-ogniwo/burner-s-nowy-palnik/ruszto-deflektor/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy powierzchni 270metrów to troche sporo wychodzi prawie 44kg/dobę

ja przy 142 metrach po podłodze spalam w okolicy 10kg/dobę teraz w trybie automatycznym.

spalanie spadnie po uszczelnieniu palnika i poprawnym ustawieniu parametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik uszczelniony, ogień rozpalony. Zauważyłem 2 zasadnicze zmiany. Pierwsza to to, że żar jest teraz praktycznie na całej retorcie. Druga to czas przerwy między podawaniem w pracy kotła. Poprzednio miałem 8 sekund podawanie i 31 sekund przerwa. Teraz mam 8 sekund podawanie i aż 70 sekund przerwy. Zmieniłem to z wiadomych względów. Niedopalony groszek spadał bo wypychał go nowy z podajnika. Czy uszczelnienie aż tak to mogło zmienić?

Poniżej film z pracy kotła

http://www.youtube.com/watch?v=k-805kJu6b0

 

Tutaj następny film. Mniej iskier widać w okolicy ruszta wodnego ale to chyba dlatego, że drzwi dolne były zamknięte.

http://www.youtube.com/watch?v=hS08bV1xKZ4

 

Dodam jeszcze, że zasłonę dmuchawy mam przesłoniętą tak na oko w 80% (dokładnie tego nie sprawdzę). Maksymalne obroty dmuchawy to 4 (przedział od 1 do 12). W podtrzymaniu obroty to 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz całe powietrze trafia w komorę palnika

przedtem połowa podejrzewam trafiała poza koronę i wychładzała całą komorę spalania

myślę że możesz przestawić dmuchawę na 3 i ewentualnie jak będzie niespalony eko to wyreguluj odsłaniając mocniej klapę na wentylatorze

napisz jak długo kocioł pracuje zanim osiągnie zadaną temperaturę i ile czasu jest w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracował od około 19 do 20:35. Temperaratura na sterowniku była 22,8 stopnia. Nabiło do 40 stopni. Grzeje wszystkie grzejniki i bojler 300 litrów. W podtrzymaniu było tylko około 5 minut i temperatura spadła o 1 stopień. Zaczął się tryb Praca i spadło dalsze pół stopnia. Teraz idzie powoli do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.