Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat instalacji - pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Przedstawiam swój projekt instalacji c.o. Z góry powiem, że jestem amator i sam składam sobie centralne.

Prosiłbym bardziej doświadczonych kolegów o zweryfikowanie mego projektu, przedstawienie uwag oraz innych rozwiązań.

Moja wiedza opiera się na zdobyczy z forum i google.

 

Co do schematu to zaznaczam że pompa P1, P2 załancza sie jednnocześnie, oraz automatycznie unieruchamia kocioł gazowy.post-3927-1227124266_thumb.jpg

Opublikowano

tak na wszelki wypadek, bo gdyby kocioł gazowy wpychał w wymiennik ogrzaną wode to nie bedzie cyrkulacji grawitacyjnej w obiegu pieca weglowego-tak mnie się wydaje.

 

No właśnie. mam nadzieje że sterownik euroster 2005 jest blokowany przez P1;P2 ale reszta kotła funkcjonuje i ogrzewa cwu- myslenie teoretyczne choc niemam pojecia czy tak bedzie. Czyli jeśli w bojlerze spada temetratura, kocioł dostaje sygnał i tylko ją ogrzewa w krótkim obiegu CWU a CO stoi.

 

CWU jest grzane tylko kotlem gazowym.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

popierwsze na rysunku morzna sie dopatrzeć kilku błendów po pierwsze naczynie wzbiorcze jest za pompą a powinno być przed po 2gie zwk przed wymiennikiem po stronie kotła na paliwo stałe nie potrzebny po 3-cie ten zawór kulowy po wturnej stronie wymiennika wydaje mi sie ze jest nie potrzebny po 4 -te to cwu będzie grzana tylko przez kocioł gazowy . pozdrawiam !

Opublikowano

witam po 4 wymiennik jest zle podlaczony,powinien byc w ukladzie rownoleglym do kotla gazowego (poprzez zawory ew. elektro), na kotle weglowym proponoje zawor 4 d (szkoda kotla) pozdrawiam

Opublikowano

Witaj,

Jeśli chodzi o krótki obieg otwarty, to na pewno nie będzie on działał grawitacyjnie, więc zawór różnicowy na bypassie jest zbędny, naczynie wzbiorcze w związku z tym może znajdować się w kotłowni powiedzmy 1 m powyżej kotła, z rury bezpieczeństwa z trójnika przez filtr pompa obiegowa zabezpieczona zwykłym zaworem zwrotnym lub klapkowym, jeśli taka Twoja wola, pompuje wodę do wymiennika, z wymiennika powrót do kotła. Zbiornik CWU wpiąłbym w obieg otwarty jako oddzielne odgałęzienie z rury bezpieczeństwa z własną pomą, ale zawsze istnieje możliwość zamontowania zaworów odcinających i kiedy zdecydujesz to przełączysz z obiegu kotła na paliwo stałe do obiegu kotła gazowego.

Jeśli chodzi o obieg zamknięty ja bym wpiął równolegle do kotła gazowego jako alternatywa dla niego a nie jako wspomaganie.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.