Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kotły Zębiec


jzek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o dofinansowanie to z tego co się orientuję liczy się tylko to, aby piec spełniał odpowiednie kryteria co do swojej "ekologiczności". Te kryteria na 99% spełnia każdy piec z podajnikiem na eko-groszek - tak więc firma nie ma tutaj znaczenia.

 

Znaczenie może jednak mieć np. to, czy piec posiada możliwość palenia także na standardowym palenisku (np. ja posiadam taki piec).

 

Generalnie z pytaniem o możliwość dofinansowania należy zwrócić się do urzędu gminy lub miasta. Tam otrzyma Pan z pewnością pełną informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Przymierzam się do kupna kotła c.o. z podajnikiem. Czy kotły firmy Zębiec są dobre i czy można do nich otrzymać dofinansowanie? Jeżeli tak to gdzie trzeba z tym problemem się zwrócić :?:

Witam, o jakim dofinansowaniu Panowie mowia. Czy jest jakies dofinansowanie ekologiczne. Kupilem piec 25 kW ze Zrebca wlasnie za ponad 3 000 zl kilka miesiecy temu. Posiada on dmuchawe na dole i jest napisane, ze posiada rowniez certyfikat ekologiczny. Uprzejmie prosze o odpowiedz. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie:

Witam, o jakim dofinansowaniu Panowie mowia. Czy jest jakies dofinansowanie ekologiczne. Kupilem piec 25 kW ze Zrebca wlasnie za ponad 3 000 zl kilka miesiecy temu. Posiada on dmuchawe na dole i jest napisane, ze posiada rowniez certyfikat ekologiczny. Uprzejmie prosze o odpowiedz. pozdrawiam

przewertowalem cale forum i chyba juz wiem, ze takie dofinansowanie obowiazuje tylko i wylacznie na slasku :). W zwiazku z tym przepraszam moderatorow za zamet.

Mam do Panstwa, jako do znawcow, za to inne pytanie. Otoz jak wczesniej pisalem posiadam piec ze Zrebca 25 kW, z dmuchawa przy dolnych drzwiczkach, na groszek, wzglednie na inne suche paliwo, ktorym w moim przypadku jest suche drewno (na Pomorzu, na wsi drewno jest jak na razie tansze od groszku, choć z jego nabyciem czasami sa problemy). Mam tez okazje kupic tanio mial weglowy (ok. 180 zl za t). I tu pojawia sie problem. Poniewaz moj kociol posiada dosc szerokie ruszta podejrzewam, ze mial bedzie zsypywac sie do popielnika. W zwiazku z tym wymyslilem sobie takie cos, ze na dnie paleniska, na rusztach wstawie azurowa blache, tak by ten mial nie spadal, a dmuchawa bedzie skutecznie, mam taka nadzieje, natleniac cale palnisko.

Co Panstwo sadzicie o takim rozwiazaniu? Czy takie cos ma sens?

Jesli ma sens to jakie srednice powinny miec otwory w blasze, i jaki odstep pomiedzy nimi?

Czy takie wybuchy, spowodowane wentylatorem, o ktorych byla mowa w innym poscie moga byc niebezpieczne?

z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.