Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nastawy Klimosz Multiduo 20Kw


doniudondiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam piec Klimosz multiduo 20kw z palnikiem rynnowym.

Prośba o pomoc w doborze nastawów. zacząłem palić peletem ale strasznie go duzo zuzywa Prawie sto kg /24h. Wtrawdzie palę dopiero od 5 dni, temp w pomieszczeniach około 20st c. Wydaje mi się że duzo opału nawet jak na wygrzewanie. Nastawy które ustawił serwisant podczas rozruchu:

-czas pomiędzy kolejnymi cyklami podawania - 5s

- moc wentylatora - 70

- czas zapobiegania wygasniecia 12 min

- temp. na piecu 65 st C

Ponadto od pięciu dni w duzych ilosciach maź z komina mi się do pieca wlewa i sporo niedopalonego paliwa

Pomocy bo niemam doświadczenia z kotłami

Czas podawania jest podobno fabrycznie 5 s nie do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Franczesko

kolego, a jaki ogrzewasz dom? mam na myśli powierzchnię domu. Musisz wiedzieć jaka ustawić moc palnika, W regulatorze masz wybór paliwa, węgiel albo biomasa. Dla węgla sterownik podaje 5s, dla pelet 7s. Oczywiście możesz to zmienić wchodząc w menu w paliwo i wybierając na końcu listy Klimosz inne - wtedy ręcznie ustawiasz podawanie. Ale lepiej jest mieć stałe podawanie i regulować tylko przerwą między podawaniem. Na 150m2 domu przerwę między podawaniem ustaw około 20s, Czyli 7s podawania (tyle masz jak wybierzesz biomase) i 20s postoju, wentylator trudno powiedzieć, ale w granicach 70-90. Zmieniaj co 5 moc wentylatora.

5s przerwy to stanowczo za dużo, nie dziw się, że kocioł źle pali. Podajesz za dużo paliwa i za mało powietrza na te nastawy, dlatego paliwo się nie dopala. Klimosz na stronie podaje nastawy regulatora żeby ustawić piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.