Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kociol firmy klimosz


marekd

Rekomendowane odpowiedzi

Palę w nim trzeci tydzień.W tej chwili właśnie mam już wszystkie niezbędne dodatki wg instrukcji.Jestem bardzo zadowolony.Wcześniej paliłem przez 9 lat drewnem w piecu Vigas 25.Szkoda że dopiero teraz instalując drugi piec dowiedziałem się o wielu ważnych rzeczach o których nie wiedziałem kupując piec 9 lat temu.Bardzo przydatne jest to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzieki wszystkim za odpowiedz.Idzie sroga zima daj znac jak dziala . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kociołek w pierwsza zime jest super aż sie zasmoli.

Viadrusa U22 mam, robi co może ale to koksiak a ja go szmelcem węglowym karmię. Ma małą część wymiennika i uważam dużo pary puszcza w gwizdek. NA koksie co innego. Ale koks nieprzyzwoicie drogi, nawet licząc w zł/kJ . Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nadejszła zima i mój Combiaczek spisuje się dobrze.

W domu ciepło, raz na 2 dni ide sobie wysypać popiół, raz na 5 dni idę załadować 200kg ekogrochu (wcześniej było to co 7-8 dni, bo było cieplej na dworze). Gdybym znowu miał wybierać kocioł, to znowu wybrałbym taki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Linga Combi!!

A więc pale w tym kotle pierwszy sezon dokładnie posiadam model Ling Combi 23kw z dodatkowym rusztem żeliwnym,poprzednio paliłem w zwykłym kotle miałowym z Pleszewa (kto palił w takim kotle wcześniej wie o co chodzi)Długo zastanawiałem się nad wyborem odpowiedniego kotła po wielu przeczytanych artykułach opiniach użytkowników wybór padł na ten kocioł firmy Klimosz itp.Chciałbym na tym (bardzo ciekawym ) forum zachęcić wszystkich posiadaczy kotła tej firmy o opinie o wymianę informacji,ustawieniach danych kotłów firmy Klimosz eksploatacji itp.Tym kociołkiem ogrzewam dom ocieplony styropianem z plastykowymi oknami o powierzchni 160-180m2 plus CO.Jak pisał poprzednik popiołek wybieram co dwa trzy dni a zasyp robię raz w tygodniu,do podajnika zbiornika ładuję 7 worków ekogroszku pakowanego w worki o wadze plus minus 30kg. Ekogroszek jest z Chwałowic puki co tzn pierwszy sezon palenia moje małe doświadczenie uważam że groszek z tej kopalni jest OK.Posiadam w miarę nową instalację aluminiowe grzejniki miedziane rury na grzejnikach bark termostatów ( chce założyć latem ) dwie pompy jedna na CO druga na Cwu zawór mieszający czterodrożny.Jeśli chodzi o palenie jak pisałem jest OK chociaż z groszku są małe spieki to pewnie kwestia ustawienia mocy dmuchawy.Jeśli chodzi o inne ustawienia miedzy innymi U1\U2\U3 podam póżniej jeśli ktoś odpisze na te moje wypociny ;) Pozdrawiam wszystkich użytkowników kotłów Ling Combi firmy Klimosz i zachęcam do aktywnego uczestnictwa w tym forum :) Klimowicz z Konina:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja sie kurde poddaję!

Te powalone kotły U22 sa nie do wysterowania! Albo sie jara jak gupi, albo zdycha. A dymi na syfiastym węglu jak szalony. Rozpacz czarna.

Jest swiatełko w tunelu: palenie od góry i bez podkładania wypalic do spodu.

Tylko kotły automatyczne maja sens (z podajnikiem) reszta to pomyłka i sabotaż!

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj klient u którego serwisuję klimosza pali w nim w tym roku peletem i kocioł pracuje naprawde fajnie. Sam jestem zdziwiony gdyż nie należe do fanów klimosza. Ale muszę przyznać ze pelety palą sie wyśmienicie i co najdziwniejsze klient nigdy nie czyścił retorty a pali od października i do dnia dzisiejszego nie zerwało zawleczki. Normalnie cud !!!!! A kociołek to chyba Ling Duo z estymą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Linga Combi!!

A więc pale w tym kotle pierwszy sezon dokładnie posiadam model Ling Combi 23kw z dodatkowym rusztem żeliwnym,poprzednio paliłem w zwykłym kotle miałowym z Pleszewa (kto palił w takim kotle wcześniej wie o co chodzi)Długo zastanawiałem się nad wyborem odpowiedniego kotła po wielu przeczytanych artykułach opiniach użytkowników wybór padł na ten kocioł firmy Klimosz itp.Chciałbym na tym (bardzo ciekawym ) forum zachęcić wszystkich posiadaczy kotła tej firmy o opinie o wymianę informacji,ustawieniach danych kotłów firmy Klimosz eksploatacji itp.Tym kociołkiem ogrzewam dom ocieplony styropianem z plastykowymi oknami o powierzchni 160-180m2 plus CO.Jak pisał poprzednik popiołek wybieram co dwa trzy dni a zasyp robię raz w tygodniu,do podajnika zbiornika ładuję 7 worków ekogroszku pakowanego w worki o wadze plus minus 30kg. Ekogroszek jest z Chwałowic puki co tzn pierwszy sezon palenia moje małe doświadczenie uważam że groszek z tej kopalni jest OK.Posiadam w miarę nową instalację aluminiowe grzejniki miedziane rury na grzejnikach bark termostatów ( chce założyć latem ) dwie pompy jedna na CO druga na Cwu zawór mieszający czterodrożny.Jeśli chodzi o palenie jak pisałem jest OK chociaż z groszku są małe spieki to pewnie kwestia ustawienia mocy dmuchawy.Jeśli chodzi o inne ustawienia miedzy innymi U1\U2\U3 podam póżniej jeśli ktoś odpisze na te moje wypociny :) Pozdrawiam wszystkich użytkowników kotłów Ling Combi firmy Klimosz i zachęcam do aktywnego uczestnictwa w tym forum :) Klimowicz z Konina:)

 

Mam dokładnie taki sam kocioł. Palę od około miesiąca tylko po to by nie zamarzła mi instalacja w mrozy bo w domu jeszcze nie mieszkam. Mianowicie jak go zamierzałem kupić ludzie opowiadali cuda że 11 kg na dobę spali itd. Co się okazało aktualnie ogrzewam sam piec tzn. Na grzejniki mam podaną temperaturę 19 st. C A reszta to obieg samoczynny kotła czyli kocioł praktycznie grzeje tylko siebie. Dodatkowa sprawa to chyba ekogroszek jaki kupiłem. Bo muszę czycić popielnik codziennie. Moje ustawienia 7/30/60 Pali ładnie nic się nie wiesza, nie gaśnie. Następnie gdzieś wyczytałem żeby ustawić 12/52/60 to samo wszystko ładnie jedyny plus to szybciej się nagrzewa. Popiołu tyle samo. A przesłona na wentylatorze otwarta na 50%. nie miał bym nic do tego że pali 20-30 kg na dobę ale jak by grzał już dom a on aktualnie grzeje tylko siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przeglądam z wielką uwagą tematy związane z piecami Klimosza i Cichewicza i ten wątek przykuł moją uwagę.

Coraz bardziej skłaniam się ku Klimoszowi (Ling Combi), ale... pewności nie mam <_<

Nie ukrywam - jestem dość zielony w te klocki i staram się teraz w tempie błyskawicznym nadrobić zaległości w temacie pieców na eko groszek :)

(konieczność założenia takowego w domu o pow. 120 m2 użytkowej; ~180 m2 netto)

 

fax ---> Posłałem Ci wiadomość na priva. Rzuć okiem z łaski swojej jak znajdziesz chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nie podoba mi się w kotłach Klimosza to oprócz ceny, słaba izolacja termiczna kotła z powodu dużych drzwiczek niczym nie osłoniętych, przez które napewno ucieka dużo ciepła. Jeśli ktoś chciałby podgrzewać c.w.u w okresie letnim to napewno się do tego nie nadaje. Więcej energii zużyłby na grzanie samego siebie niż wody. Przydałyby się dodatkowe drzwiczki, choćby takie jak w kotłach Cichewicza czy Lazara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam . mam pytanie na temat kotła ling duo Klimosza. Czy na górnym ruszcie (zasypowym) można palić cały czas niezależnie od retorty, czy też jest to tylko ruszt awaryjny. Chciałbym wykorzystać w ciągu dnia spore ilości drewna , które posiadam, natomiast nocą kocioł brałby pellet lub owies z podajnika. czy taki myk jest w ogóle możliwy? słyszałem ,że na górnym ruszcie nie można palić zbyt długo bo kocioł może sie prtzegrzewać i ustawienia na spalanie na retorcie moga fiksować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

teoretycznie mżna palić w górnej komorze np. drewnem bez opróżniania ekogroszku.

1. trzeba wyjąć ceramiczny katalizator z dolnej komory

2. na retorę założyć płytę ochronną np. stalową nie mniejszą niż retora (najlepiej na małych nóżkach, tak aby mógł wydajnie pracować wentylator) - brak na wyposażniu (płyta zapobiega samoczynnemu zapeleniu sie ekogroszku od spadającego żaru z górnej komory)

3. w opcjach wyłączyć podajnik (ustawić na 0)

 

ja spróbowałem palić suchym drewnem raz i zasmoliłem ("zakleiłem") totalnie górną komorę spalania. może trzeba jakoś extra ustawić parametry nadmuchu, ale tego jeszcze nie wiem do końca

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.