Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

W ostatnim czasie mamy różne zachowania pogody, raz siarczysty mróz poniżej -10c, raz kilka tylko na minusie. Mój piec kiedy temp. spada powiedzmy na -10C to piec czesto ma alarm - brak paliwa. Z racji że w domu sie jeszcze nie mieszka to ciężko mi ocenić co jest tego powodem, ostatnio jednak był alarm a kopczyk jeszcze pięknie się żarzył. Kiedy temp. była nieco łaskawsza piec pięknie chulał bez problemów, a nastawy ciągle te same.

Dodam dla uzupełnienia że piec chodzi na pełnej pogodówce, sterownik recal Art a nastawy następujące: u1 5s; u2 38s; u3 25min. Ma ktoś pomysł co może byc przyczyną tego dziwnego zachowania mojego kombiaczka?

 

Z góry dziękuję za wszelkie zainteresowanie tematem ;)

Opublikowano

Witam. Zmień parametr serwisowy wykrywanie braku paliwa- czas na większy. W zimne dni zwiększ moc palnika do tego dobierając odpowiednio powietrze. To tyle i powinno być dobrze.

Opublikowano (edytowane)

czas przerwy jest za duzy jak na mrozy rzędu -10. 38 sekund przerwy przy podawaniu 5s zmniejsz np. na 28s podawanie 5s i powinno byc lepiej

Edytowane przez dsz1985
Opublikowano

Hmmm, wg mnie temp na zewnątrz nie powinna mieć wpływu na zachowanie pieca który w innych temperaturach sprawował się dobrze, ale też nie widzę innej metody na sprawdzenie tego - zacznę od zmniejszenia czasu przerwy przy podawaniu. Później jeśli to nie pomoże, pogrzebię w ustawieniach serwisowych.

 

Dzięki za odpowiedź. Odezwę się po sprawdzeniu nowych ustawień.

Opublikowano

no tak ale przy -10 masz wiekszy odbior ciepla przez dom niz przy dodatnich temperaturach. tak wiec piec wypala to co ma i po pewnym czasie wylacza sie bo nie potrafi pewnie osiagnac zalozonej temp. (brak paliwa)

Opublikowano

Witam - ja tez mam klimosza combi żeliwnego tyle że 28 kW - przy moim opale 5 sekund podawania to zdecydowanie za mało - miałem podawanie 5 s przerwa 13-15 sekund i różne kombinacje z powietrzem i piec nie mógł się rozbujać - doszedł do 57 stopni - pompa mu zbijała na 55 stopni - wyłączenie pompy - znów się bujnął - niby nastawa mocy duża a piec nie szedł do góry. Dopiero jak mu dałem 12 sekund podawania i przerwa 30 coś zaczęło się dziać. Te nastawy z instrukcji to dla mnie sa dobre przy tym ekogroszku przy którym piece się testuje - dla mnie jest on przynajmniej w tym sezonie nieosiągalny.

  • 1 miesiąc temu...
Gość Franczesko
Opublikowano

nastawy podawaie 12s, przerwa 30s to masz moc około 30kW, To to samo jakbyś ustawił 6s podawania i 15 postoju, tylko że przy małym dawkowaniu kocioł jest czystszy.

Skoro kocioł nie potrafi Ci się rozbujać to znaczy, że albo węgiel masz słabej jakości albo ucieka sporo spalin w komin (kwestia ciągu kominowego, wymiarów i wysokości komina), albo dajesz za dużo powietrza do spalania i wychładzasz kocioł wypychając też spaliny do komina, albo, w ostateczności, Twoja instalacja tyle pochłania ciepła. Nie ma już innych opcji.

Opublikowano

nie jestem fachowcem, ale wg mnie sterowniki recalart, czy innego typu kompletnie się nie nadają do palenia węglem

tego typu udogodnienia najlepiej działają z gazem czy prądem

wyłącz je i ustaw temperaturę na kotle, a na grzejnikach termostaty i będzie ok - ja tak zrobiłem i śpię spokojnie, a węgla idzie teraz na pewno nie więcej niż na udogodnieniach technicznych - najprostsze rozwiązania są najbardziej trafne

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.