Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wzrastajaca temperatura


Gabriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie. Od bardzo niedawna palę w nowym piecku kostrzewa warmet ceramik 200 18kw. Jeżeli na piecu nastawię temperaturę 60stopni to jest oka wachania są między 57-63, ale jak nastawię na 70stiopni to już 68-85!!! Dlaczego temperatura potrafi wzrosnąć aż o 15stopni!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wczoraj odpalilem swój kocioł pierwszy raz po przeróbce instalacji na zawór 4D

i mam podobny objaw z temperaturą, ustawiłem temp na 70st a zaworem na ok 50st do grzejników.

i też temperatura pływa na kotle od 68 do ok 80-85

spowodowane to bedzie pewnie tym że "wpuszczając" w instalację np 50st kocioł ma ograniczone oddawanie ciepła do grzejników przez co rośnie na nim temperatura.

Teraz trzeba będze poobserwować zachowanie pieca i nauczyć sie w nim palić na nowo.

 

a swoją drogą dawno juz nie widziałem w swoim kotle suchej sadzy :( a zaworek spisuje się wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ceramika 18,5KW. Temperature na piecu mam ustawioną na 75 stopni, wahania od 75 do 85, średnio cały czas trzyma 79-80 stopni i co jest chyba prawidłowe. Mam też zawór 4D. BTW nie trzymaj na piecu 60 stopni bo to nie zdrowe dla pieca, piec prawidłowo pracuje jak ma około 80 stopni. Wyższa temperatura nie piecu nie ma wpływu na szybsze spalanie. Tylko, że jak nie masz zawory 4D to ciężko utrzymywać cały czas temp. na piecu 75-80 stopni bo taka leci na grzejniki i może być za gorąco, ale zakładam, że masz zawór 4D bo jest wymogiem do gwarancji. Poza tym napisz jakie masz ustawienia na sterowniku, jaka moc dmuchawy, histereza, czy włączone przedmuchy czy nie, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sterownik LUXUS 4, temperatura zadana 65stopni histeryza 2, moc dmuchawy max. 30 minimalnie 18, bez przedmuchów, priorytet cwu -nie, załączanie pompy co 40stopni, zawór 4d ustawiony na 8.

Na tych parametrach temperatura za kotla trzyma się w granicach 70stpni.

 

Jak ustawię zawór 4d na 5 to po kilku minutach temperatura kotła rośnie prawie do 90stopni mimo ustawienia na 65 tak jakby pompka nie dawała rady przeciskać wody dalej lub jakiś inny błąd. Piec używam dopiero 3 dni więc nie mam doświadczenia jeszcze. Dziś niedziele przesiedze cały dzień w piwnicy i go rozpracuje ;)

 

Napisz jakie masz u siebie ustawienia, na jaki czas starcza Ci zasyp, jak z grzaniem wody cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.