Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosty Kociol Weglowy


shurgard

Rekomendowane odpowiedzi

W odpowiedzi na pytanie ruszt wodny w dolniakach to trochę złe rozwiązanie (obniża temp.spalania i powstaje niedopał) Jeżeli będzie ruszt żeliwny to temp.szybko przekroczy 900* i wówczas te twoje opony ;) nie zrobią takiego spustoszenia w okolicy :) (mowa tu oczywiście o spalaniu w kotle DS)

Zaintrygowało mnie stwierdzenie "Zastanawia mnie tylko eksploatacja,ja bede musial spuszczac wode ze wszystkiego i napelniacraz w roku na grudzien i styczen-klopotliwe przy podlogowce" Po kiego czorta chcesz spuszczać wodę? kocioł szybko skoroduje i utracisz bardzo szybko gwarancję.

Na rynku jest cała masa kotłów zarówno tych wielkich producentów jak i małych lokalnych jedne są zrobione tak inne inaczej, ale raczej każda choćby najbardziej wyszukana konstrukcja ma swoje zalety jak i wady.

Ja również spawam kotły i wiem ze każdemu coś innego trzeba zbudować, zatem polecam Ci wycieczkę po okolicy w poszukiwaniu takiego zakładu aby zrobił to czego oczekujesz.

 

Z glikolem to bym uważał bo w przeciągu jednej błędnej decyzji,możesz stracić gwarancję zarówno na kocioł jak i na całą armaturę. Poza tym glikol pomimo większej lepkości ma mniejsze cząstki niż woda i może się okazać że cała instalacja jest nieszczelna (zwłaszcza na wszelakich gwintach) Wiem to z autopsji własnej ;)

 

Pozdrawiam Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj problem polega glownie na tym ze bede w tym domu w zimie tylko grudzien i styczen,nie mam kogo poprosic zeby przejal staly etat palacza na reszte zimowych miesiecy.spuszczac chce zeby mi nie rozwalilo mi instalacji w mojej sytuacji chyba jedyne wyjscie(na wodzie).Co do kotla to juz zdecydowalem i wezne tego hefa bez wodnego rusztu.

Dzieki wszystkim za cenne info.Niedlugo bede gadal z firma ktora dostarcza piec + reszte instalacji i pewnie wroce z jakims noobowskim tematem jak juz mi cos zaproponuja ciekawego.Troche poczytalem juz wiec calkiem zielony nie bede dzieki forum ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.