Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieustannie Kapiąca Woda


slawomir1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

zakładając ponad rok temu instalacje C.O. z wymiennikiem dwupłaszczowym posiłkowałem się Waszymi uwagami i sugestiami wszystko smigało doskonale do momentu aż u mnie na wsi nie zaczeli coś dłubać w ziemi przy wodzie

jak skończyli to od tamtego czasu cały czas z zaworu bezpieczeństwa (6 bar) który jest zamontowany na rurze doprowadzającej wode do wymiennika ciepła kapie woda, myslałem ze zawór sie zanieczyścił badź uszkodził kupiłem nowy - nic to nie dało woda kapie dalej

 

przedtem kapała tylko przy podgrzewaniu wody co jest zjawiskiem ponoć normalnym

słyszałem cos o reduktorach cisnienia - jaki musiałbym załozyc i w którym miejscu??

oraz jak to działa czy nadmiar wody ubywał by wraz z cisnieniem? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Reduktor zakłada się zazwyczaj na początku domowej instalacji (wraz z filtrem i manometrem).

Ustawiasz na nim wartość ciśnienia jaka ma trafiać do instalacji z zewnątrz.

I tyle.

Wzrost ciśnienia po stronie domowej (np. podgrzanie wody cwu) z tak zamontowanym reduktorem nie ma nic wspólnego - działa jak poprzednio.

Reduktor musi mieć odpowiedni przepływ dobrany do obciążenia instalacji cwu, taki najtańszy raczej się nie nada.

 

Prostszym rozwiązaniem jest zawór bezpieczeństwa większy niż 6bar (jeśli zbiornik i instalacja tyle mogą wytrzymać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A naczynie przeponowe masz założone ? może warto od tego zacząć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,ale slawomir1982 napisał że wcześniej kapało z zaworu jak tylko podgrzewał wodę ( co nie jest normalne )a to typowa oznaka uszkodzonego naczynia lub co gorsza jego braku .

Masz rację że naczynie nie kompensuje wysokiego ciśnienia w sieci od tego jest regulator ciśnienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

zakładając ponad rok temu instalacje C.O. z wymiennikiem dwupłaszczowym posiłkowałem się Waszymi uwagami i sugestiami wszystko smigało doskonale do momentu aż u mnie na wsi nie zaczeli coś dłubać w ziemi przy wodzie

jak skończyli to od tamtego czasu cały czas z zaworu bezpieczeństwa (6 bar) który jest zamontowany na rurze doprowadzającej wode do wymiennika ciepła kapie woda, myslałem ze zawór sie zanieczyścił badź uszkodził kupiłem nowy - nic to nie dało woda kapie dalej

 

przedtem kapała tylko przy podgrzewaniu wody co jest zjawiskiem ponoć normalnym

słyszałem cos o reduktorach cisnienia - jaki musiałbym załozyc i w którym miejscu??

oraz jak to działa czy nadmiar wody ubywał by wraz z cisnieniem? pozdrawiam

witam załóż reduktor cisnienia (za wodomierzem na zały dom lub przed ogrzewaczem) i naczynie przeponowe cwu i będzie git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.