Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgoda Wieprz Ksgw


gemini23

Rekomendowane odpowiedzi

witam co sądzicie o tym kotle zgoda wieprz KSGW ?????może są jacyś użytkownicy ??????chodzi mi o model 8kW mały problem w nim to chyba brak ruchomego ruszta myślałem o żywiec KDO-U lub PLUS ale wydaje mi się że ten KSGW ze względu na powietrze wtórne i rozszeżającą się komorę był by lepszym rozwiązaniem ,z opini (których jest niewiele)o KDO-U jeden użytkownik jest niezadowolony z kotła zawiesza się u niego opał żekomo kewstia opału czy ten problem jest zmorą dolniaków ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno ci coś napisać ale co do żywca to było już trochę na forum przy okazji innych kotłów .Zgoda wieprz to spółdzielnia i też nie robi kotłów od wczoraj mam jeszcze ich piec gazowy i powiem że jest bardziej oszczędny od niektórych całkiem nowych konstrukcji . Co do kotła węglowego to rasowy dolniak bez żadnych skrótów i tak jak w wielu innych trzeba się liczyć ze smoleniem komory zasypowej . Wentylator wydaje się być zbędny ale pomaga przy słabym ciągu kominowym i rozpalaniu . Pozostaje kwestia opału na jakim ma pracować z racji nie za dużej komory załadowczej . w wersji bez wentylatora przydało by się dodatkowe powietrze nad zasyp żeby ograniczyć smolenie ale myślę że dało by się to usprawnić i dopasować do własnych potrzeb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądze że dolniaki to podstawowo węgiel (w ksgw niby można palić 60%węgiel40%miał czy muł),komore ma myslę że taką pojemnościowo jak żywiec a to powietrze nad zasyp hmm mysle że powodowało by to rozpalanie całego wsadu w KDO-U ta klapka to raczej wyciaga te spaliny z nad zasypu niż podaje powietrze przynajmniej tak mi się wydaje ( a tak apropo to jest smolenie tej komory czy dymienie bo to różnica)jeśli to dymienie to powolne otwieranie przy dokładaniu chyba by załatwiło sprawę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Zgoda wieprz to mam same dobre doświadczenia przynajmniej z informacją . Nawet kiedy potrzebowałem instrukcji do mojego pieca gazowego którego już nie produkują gdzieś wykopali instrukcje i przysłali mi na adres domowy tak że uważam ich za solidną firmę .Co do samego kotła to w zasadzie ma to co powinien mieć dolniak a niewielka ilość powietrza przez zasyp nie powinna zbytnio go rozpalać a jedynie przewietrzać . O mieszankach z miałem piszą dla tego że jest dmuchawa ale troche miału na wierzchu zasypu na pewno go uszczelni a to ograniczy smołowanie komory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłałem do nich meila z zapytaniem ciekawe czy odpiszą :)też sie rozglądam za dolniakiem za jakiś czas będę chciał cos nabyć z tym że ja do małej starej chałpiny licze tak że 8kW mi wystarczy ,podba mi się zebiec kwkd ale 15kW to za dużo później nastawiony byłem że będzie to żywiec KDO-U no i ostatnio ktoś tu na tym forum napisał o tym KSGW no i bardzo mnie zainteresował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dopuszczają podłączenie kotła do instalacji zamkniętej.

Zadaj następujące pytanie producentowi samochodu który jeździsz:

Czy dopuszcza jazdę samochodem w obszarze zabudowanym z prędkością 100 km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Chciałbym dołożyć coś od siebie na temat kotła KSGW Zgoda.Ponieważ jestem zainteresowany zakupem dolniaka niewielkiej mocy, wytypowałem trzy najbardziej odpowiadające mi konstrukcje;

1. KWKD Zębiec

2.KMW-R Kotło-bud Osiek

3.KSGW Zgoda

po czym obejrzałem wszystkie te piece w sklepie bądź u producenta.

Jeśli idzie o KSGW Zgoda z zewnątrz piec piękny, kolorowy, boczne nawiewy powietrza wtórnego.

Po otwarciu drzwi okazuje się, że są wykonane z pojedynczej blachy bez żadnych dodatkowych odpromienników,konstrukcja komory zaś uniemożliwia spalanie większych kawałków drewna [ok. 20 cm]. Jest to zatem jak podaje producent typowy piec węglowo-miałowy.Ruszt wykonany z żeliwnych sztabek,trwały, w wersji ruchomej przesuwających się w płaszczyznie poziomej.Nie wzbudził mojego zaufania ruszt pionowy, wykonany z drutu stalowego pomalowanego farbą.Sam kocioł nie jest typowym dolniakiem, gdyż nad komorą zasypową posiada szczelinę,ok. 1 cm tzw. oddymiajacą.Nie wiem czy producnet wyposaża swoje kotły w instalację schładzającą.Kocioł sprawia wrażenie solidnie wykonanego i podobno można go kupić w systemie ratalnym producenta bez oprocentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zaskoczyła ta szczelina, zauważyłem ją dopiero pod koniec oglądania wnętrza pieca.Widocznie podany przez producenta przekrój jest bardzo schematyczny, ew. pochodzi z wcześniejszego okresu produkcji.Podobne posunięcie zastosował Kotło-bud Osiek, gdzie najpierw był piec kmw-s [bez żadnych kanałów, klapek krótkiego obiegu itp.], zaś nowszy model kmw-r występuje jako górno-dolny z podobną szczeliną, bądź na życzenie klienta jako typowy dolniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam możliwość zakupu tego kotła. Niestety (używany) jest to wersja z dmuchawa. I tu własnie moję pytanie, czy moge zgemontowac dmuchawe i sterownik tak po prostu bez żadnych konsekwencji dla pieca i spalania i zamontowac miarkownik ?

 

Może ma ktos juz ten kocioł i pochwali sie jak się sprawdza, jakie ma wady i zalety ( nie te znane ale coś od siebie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.