Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przewymiarowane Grzejniki


arturBDG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

proszę o fachową opinię na temat wielkości grzejników. Dom parterowy bez poddasza, suporeks + 15 styro, na suficie 30cm wełny. Instalacja ma dwa sezony. Kocioł na eko z podajnikiem. Temp. a kotle 55stopni. W pokojach o powierzchni 12m2 (wys. 2,70) grzejniki purmo ventil compact dł. 1400x600 cv22. Głowice termostatyczne. W największe tegoroczne mrozy (-24) grzejniki lekko ciepłe. Aktualnie przy temp. koło zera grzejniki są u góry nawet nie letnie, dół zdecydowanie zimny. W domu jest 22 stopnie. Czy słusznie twierdzę, że grzejniki są przewymiarowane? Co z tym fantem zrobić? Czy jest sens odsprzedawać te grzejniki i wymienić np. na pojedyncze cv11. Dodatkowo posiadam zawór 3d niestety wg mnie źle zamontowany ponieważ wstawiono go zaraz przy wyjściu z pieca i obniżając nim temperaturę na grzejnikach zmniejszam również temp. zasilania CWU... Załączyłem fotkę kotłowni.post-20698-0-28098000-1330026164_thumb.jpg

Obawiam się o trwałość instalacji w takiej formie jak jest teraz.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

proszę o fachową opinię na temat wielkości grzejników. Dom parterowy bez poddasza, suporeks + 15 styro, na suficie 30cm wełny. Instalacja ma dwa sezony. Kocioł na eko z podajnikiem. Temp. a kotle 55stopni. W pokojach o powierzchni 12m2 (wys. 2,70) grzejniki purmo ventil compact dł. 1400x600 cv22. Głowice termostatyczne. W największe tegoroczne mrozy (-24) grzejniki lekko ciepłe. Aktualnie przy temp. koło zera grzejniki są u góry nawet nie letnie, dół zdecydowanie zimny. W domu jest 22 stopnie. Czy słusznie twierdzę, że grzejniki są przewymiarowane? Co z tym fantem zrobić? Czy jest sens odsprzedawać te grzejniki i wymienić np. na pojedyncze cv11. Dodatkowo posiadam zawór 3d niestety wg mnie źle zamontowany ponieważ wstawiono go zaraz przy wyjściu z pieca i obniżając nim temperaturę na grzejnikach zmniejszam również temp. zasilania CWU... Załączyłem fotkę kotłowni.post-20698-0-28098000-1330026164_thumb.jpg

Obawiam się o trwałość instalacji w takiej formie jak jest teraz.

 

Pozdrawiam

Artur

idzie epoka lodowcowa dlatego tez wyjdz z ałozenia że od przybytku to głowa nieboli ...

a lepiej miec wieksze bo jak znudzi ci sie wegiel to zamontujesz kocioł gazowy lub pompe ciepła i grzejniki bedą jak znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo posiadam zawór 3d niestety wg mnie źle zamontowany ponieważ wstawiono go zaraz przy wyjściu z pieca i obniżając nim temperaturę na grzejnikach zmniejszam również temp. zasilania CWU... Załączyłem fotkę kotłowni.

Witam,

Odnoszę wrażenie, że masz problem z cwu tak naprawdę a na grzejniki winę zrzucił ktoś inny...

Zmień podpięcie cwu, bo to jest ze strony instalatora bubel jak się patrzy.

Nie daj się robić w bambuko.

A grzejniki - osobiście wolałbym przewymiarowane, można do nich kiedyś użyć pompy ciepła albo innej alternatywnej energii.

Poza tym nie wysuszają tak powietrza jak te na 70C i jeszcze wiele innych zalet.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piecu mam ustawione 55 i tak utrzymuję. Powrót czasami jest ciepły ale z reguły bardzo letni. Z tym 3d to faktycznie bubel do poprawki ale niestety z instalatorem nie mam i nie chce mieć kontaktu więc szukam pomocy i potwierdzenia zanim skorzystam z usług kolejnego. Rozumiem, że wystarczy go wstawić za zasilaniem CWU. Grzejników w układzie jest (3x1400+2x900+2xłazienkowe) do tego dochodzi podłogówka na rozdzielaczu Kisan z pompą i termostatem. Jest jeszcze jeden grzejnik w garażu 1400x600 ale zbędny, nigdy się nie włączył bo temp minimalna jest tam 10stopni. (sprzedam przy okazji:). Piec mi pali sporo no i martwi mnie ten zimny powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny przykład radosnej twórczości pana instalatora, no ręce opadają!

A odpowietrznik na zasilaniu "dolnej" pompy też jest po stronie ssawnej?

No i to wyjście z kotła, to do przeróbki!

A ten zawór 3D, to do grzejników i owszem, ale do kotła na wungiel to raczej 4D. I można sterować temperaturą na grzejnikach i podnieść temperaturę powrotu.

A to jest instalacja zamknięta, czy otwarta, bo jakoś dziś mam kłopot z patrzeniem? Co prawda widzę naczynie wzbiorcze, ale jeśli to to, to tez piknie wpięte!

A w ogóle, to był robiony projekt tej instalacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja otwarta. Czyli co jest źle bo póki co lekko się załamałem. Co należałoby zrobić aby doprowadzić kotłownię do porządku? Projektu nie było. Pan instalator wiedział co i jak podobno..Dziękuję za pomoc i proszę o konkretne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam więcej zdjęć. Może coś rozświetlą....

 

Zrób więcej zdjęć, poniżej pomp i zbiornik cwu.

Zbiornik przelewowy jest źle wpięty. Kocioł się nie odpowietrzy przez niego. Brak rurki do odpowietrzania. Rura do tego zbiornika powinna iść w miarę bez wygibasów i z wyjścia kotła najlepiej. Czyli zamiast kolana, trójnik na wyjściu kotła. Z wyjścia kotła też powinien być podpięty zbiornik cwu i by było po problemie z temp. cwu.

Niepotrzebny zawór różnicowy. I tak grawitacyjnie to nie podziała. Bardzo zamotana ta instalacja. Widać instalator esteta, ale z wiedzą, to już problem.

Edytowane przez krisb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.