Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaizolowanie Czopucha W Wylocie Kominowym


pawelsko1

Rekomendowane odpowiedzi

Czym można zaizolować otwór wokół wejścia rury z czopucha do komina?

 

Po wstawieniu zatynkować. Rozwiązaniem jest zaprawa szamotowa na gotowo.

Ja ze swej strony zastosowałem dobry klej do płytek. Dobry bo jest elastyczny i nie pęka.

Jeśli to jest niewielki "przegwizd" wokół samej rury - odskrob wokół rury fazkę, jak najwęższą i jak najgłębszą i wciśnij silikon. Kup do tego celu wysokotemperaturowy kotłowy. Są takie specjalne.

Edytowane przez bobi70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czym moze byc spowodowanie to ze gdy zakleje otwór wokół wejscia rury z czopucha do komina to temperatura idzie mi do 90 stopni i nie mogę jej wogule zbić spada dopiero gdy wybiję szczeline spowrotem. czym to moze byc spowodowane???

 

Ciekawe co to za piecyk.

Ale generalnie myślę że powoduje to fakt, że jak masz otwór to cięgnie ci "lewe" powietrze i osłabia ciąg przez piec. Jak doszczelnisz rwie tylko przez piec.

Nieszczelności w drzwiczkach, klapkach, dmuchawie ciągu. Doszczelnić kocioł!

Druga sprawa ciąg w przewodzie kominowym masz zaje****, nie wkladaj ręki ani głowy bo urwie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ciąg w kominie wydaje mi sie ze jest dobry piec to jest MODERATOR HAJNÓWKA moc kotła 22 piec z 2003 roku okienko do popielnika nigdy od nowosci nie posiadało zadnej uszczelki ani nic i nigdy takich jaj nie bylo dopiero jaja zaczely sie robic jak to szczeline zakleilem to temperatura na 90 stopni a jak jo spowrotem wykułem to temperatura jest ok ale za to tak bucha z pieca ze az okna trzeszczo az sie boje otwierac klape od zasypu a wczesniej mi tak nie buchał pale drzewem a na wieszk zazucam zawsze lopate wegla ale wczesniej bylo ok i nie wiem co robic kazdy boi sie isc do pieca bo tak bucha ze az podskakuje wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............. i nigdy takich jaj nie bylo dopiero jaja zaczely sie robic jak to szczeline zakleilem ....................

Kolego jeśli słowo ludzkie do ciebie nie dociera....

Dla mnie możesz wywalić i pół ścianki komina jeśli ci to wysteruje temp w kotle.

Ale przyczyną tego zjawiska które masz teraz jest::

1-Dobry ciąg w kominie. I z tego powinieneś się cieszyć

2-Źle uszczelniony kocioł. I tu należy znaleźć przyczynę.

Edytowane przez bobi70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nigdy nie moge znalesc jaki to jest model pieca napisane jest na tablicy znamionowej kociol wielopaliwowy moderator Hajnówka i tyle ponizej podam wam link gdzie jest prawie identyczny piec ktory ja posiadam rózną sie tylko mocą i drzwiczkami popielnika gdyz ja mam jedne tylko drzwi popielnika a tu w nim są podwujne reszta jest taka sama oto link allegro.pl/kociol-piec-kotly-lubpol-hajnowka-17-i2111709860.html raz jeszce dzieki za zainteresowanie sie moim pytaniem i za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie obwodu każdych drzwiczek sznurem.

Sprawdzenie szczelności klapki na drzwiczkach popielnikowych. Może jest uniesiona na śrubie.

Czy dmuchawa posiada klapkę ciągu na swoim wlocie do pieca? Jeśli nie powinna być. Może jest przyblokowana.

Czy dmuchawa posiada przysłonę wstępną ciągu na ssaniu. Jeśli jest można przydławić, jeśli nie, wyprodukować i zastosować.

Czy kocioł posiada przysłonę ciągu na czopuchu tzw szyber, jeśli tak można przydławić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za odp duzo pomocy od was otrzymalem niestety nie posiadam szybru niestety a przy dmuchawie nie widze nigdzie tej klapki a gdzie moge te sznurki kupic??? koledzy a mozecie mi podpowiedziec czym moge wyczyscic piec i komin z tzw smarów caly czas pale drzewem i szufle wegla na wieszk i co jakis czas leje mi sie taka smarówa z pieca jak to wyczyscic sa jakies specjalne preparaty czy mozna jakos samemu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznur powinieneś kupić w każdym sklepie instalacyjnym, gdzie sprzedają kotły.

Drzwi jeśli nie mają uszczelnienia to sprawdź czy po wewnątrz mają jakby korytko dla tegoż właśnie sznura. Gdzieś przecież musisz go ułożyć. Sznur należy dopasować do tegoż korytka średnicą i wbić rozklepując młotkiem. Pomocny może być silikon kołowy wysokotemperaturowy na który można to wkleić. Jakby korytka nie było bo piec jest badziewny, trzeba je wyspawać.

Co do dmuchawy np to przylukaj http://www.domer.pl/...mage/1177/4.jpg

Blacha na zdjęciu wewnątrz gardła dmuchawy, zamyka przelot po ustaniu nadmuchu. Na tej fotce nie ma przysłony na ssaniu. Ale jest to zwykły kawałek okrągłej blachy, mocowany na śrubie do korpusu dmuchawy, którym można dowolnie mocno przysłaniać wlot.

 

Zasmolony kocioł trzeba wyczyścić. Najlepiej wypalić go i oskrobać. Węgiel i 90 stopni przez parę godzin., ewentualnie suche drzewo z liściastych.

Na oklejony może być w wyniku niskiej temp palenia, używania wilgotnego opału oraz drewna z iglastych.

Możesz użyć środka dostępnego w handlu -Sadpal. Pomaga w wypaleniu sadzy z kotła i przewodów w sposób katalityczny. Komin oprócz tego do czyszczenia przez kominiarza.

Edytowane przez bobi70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.